Чехія допоможе європейській інтеграції України
За словами Мірека Тополанека, йдеться про участь чеських експертів із питань економічної інтеграції в розробці проекту угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Українська сторона охоче підтримує цю ініціативу і зі свого боку обіцяє надати привілеї чеським інвесторам, про що говорила голова українського уряду Юлія Тимошенко.
Київська зустріч Прем’єр-міністрів України та Чехії отримала «матеріальний вигляд»: Юлія Тимошенко і Мірек Тополанек підписали протокол, яким внесено зміни до чинної українсько-чеської міждержавної угоди про взаємний захист інвестицій.
Прем’єр-міністр України відзначила, що з моменту підписання протоколу всі норми захисту інвестицій приводяться до європейських стандартів та стають уніфікованими.
Чеський прем’єр продовжив думку своєї української колеги: «Українсько-чеські відносини стандартно не мають серйозних проблем. У нас працює понад двісті тисяч українців, збільшується кількість українських інвестицій в економіку Чехії і все більше чеських інвесторів приходять на український ринок. Тож ми сподіваємося на подальше збільшення нашого торговельного обігу».
Чехія допомагатиме Україні на чолі ЄС
Прем’єр-міністри Тимошенко і Тополанек наголошували на необхідності поглиблювати українсько-чеські стосунки з урахуванням перспективи, точніше, того факту, що 2009 року Чехія головуватиме в Євросоюзі.
Юлія Тимошенко наголосила: «Це якраз припадає на той час, коли Україна вестиме дуже інтенсивний діалог із Євросоюзом щодо підписання угоди про зону вільної торгівлі і щодо створення абсолютно нового політичного інструменту стосовно співпраці між Україною та ЄС. Це нова угода про політичну асоціацію між Україною та ЄС. І я почула під час наших переговорів, що пан Тополанек сприятиме цьому процесові».
Голови урядів України і Чехії продемонстрували одне одному та представникам преси й свої дипломатичні здібності. Тополанек наголосив, що чехи сподіваються на розв’язання політичної кризи в Україні демократичним шляхом; а Тимошенко нагадала, що у російсько-грузинському конфлікті Україна підтримала позицію ЄС, виступаючи за територіальну цілісність Грузії.
Ці слова журналісти чули у ті ж хвилини, коли поруч із місцем українсько-чеських переговорів, на сусідній вулиці, Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк оголошував про розпад демократичної парламентської коаліції. І чеські журналісти розпитували українських колег, яким шляхом ітиме український політикум далі – адже від цього залежить, чи залишиться сказане нині Тимошенко і Тополанеком лише гарними обіцянками, що існують у словесному світі, а чи воно буде здійснюватись у реальному житті.
Богдана Костюк
Джерело: «Радіо Свобода», http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1200502.html