реклама партнерів:
Головна » Рушник національної єдності презентовано в Чернігові

Рушник національної єдності презентовано в Чернігові


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Рушник національної єдності, створений у рамках однойменної всеукраїнської культурно-мистецької, суспільно-політичної акції умільцями з різних куточків України, презентовано з нагоди Дня міста у Чернігові в мистецькій галереї "Пласт-Арт".
Мета організаторів акції – виховання в українському суспільстві почуття гордості за свій народ і свою державу, зміцнення її економічної могутності і культурного розвитку, а також сприяння відродженню народних традицій і ремесел, адже в українському побуті та культурі рушник є оберегом і молитвою, і засобом спілкування з предками. Він є невід'ємним атрибутом усіх родинних обрядів, звичаїв, ритуалів нашого народу.
Акція "Рушник Національної Єдності" почалася у лютому 2007 року, а вишивати його почали в червні 2007 року в Запоріжжі на острові Хортиця. Для рушника використали полотно, виткане власноруч з українського льону ще 55 років тому селянкою з Хмельниччини Катериною Андрощук.
Над вишиванням полотна довжиною 9 м та шириною 0,75 м, чи 7 кв.м, загалом трудилося 1310 осіб, в т.ч. 98 чоловік, 1115 жінок, 86 дітей. За інформацією ініціаторів акції, рушник національної єдності вишивали умільці усіх регіонів України, а також у діаспорах США, Канади, Польщі. Серед них наймолодшим творцем була 8-річна дівчинка, а найстаршою - 84-річна жінка. Участь у вишиванні взяли секретар РНБ України Іван Плющ, депутат Верховної Ради України Василь Куйбіда, дружина Президента України Катерина Ющенко.
До організації акції долучились уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова та повноважні посли України у Польщі та Канаді, генеральний консул України в м. Нью-Йорку. Рушник благословили на вишивання УПЦ МП, УПЦ КП, УАПЦ, Українська греко-католицька церква, духовне управління мусульман Криму.
"Довжина рушника вибрана невипадково, бо згідно з класичною нумерологією це число символізує повну досконалість і спонукає до високої духовної та мислительної активності," – пояснив виконавчий директор акції "Рушник Національної Єдності" Микола Степаненко.
Рушник - це система знаків і символів, усталених композиційних рішень. Глибоко символічний кожний елемент має конкретне значення, яке органічно вплітається в загальний змістовний лад. Чотири формотворчі стихії: вогонь, воду, землю, повітря символізують на рушнику кола, хрести, сварги, трикутники, ромби, які переважали в художній мові наших пращурів у трипільську та княжу добу і в часи Козацької України.
Центральним мотивом Рушника Національної Єдності є "дерево життя". Це універсальний міфологічний образ є символом безсмертя, неперервності життя на землі, об'єднуючи минуле, сучасне і майбутнє.
В самому центрі полотна розташоване дерево життя з 27 квітками, що символізують кількість адміністративних центрів України. Згідно традиції народного ужиткового мистецтва Рушник обрамлений по периметру безконечником – оберегом – найдавнішим мотивом сонячного руху. Це є символ безкінечності життя, неперервності роду й народу.
В центрі Рушника вишитий золотою ниткою тризуб – національний герб України, обрамлений двома гілками, які є фрагментами вінка, що символізують славу, владу, перемогу, мир.
У вишиванні рушника взяли участь кращі вишивальниці Чернігівщини: Черняк Наталія, Доннік Катерина, Костюченко Ольга, Гачегова Ніна, Шабота Олена та багато інших.
Микола Степаненко, який фінансує цей масштабний проект і вже об'їхав з полотном майже всю Україну, підкреслив, що скрізь люди зустрічали рушник як національну святиню. За час акції Рушник провезли близько 54 тис. км, в т.ч. 5,5 тис. км залізницею та ще пролетів літаком 22 500 км. Усього рушник провезли вже 76 500 км.
Заступник міського голови Оксана Тунік-Фриз зазначила: "Цей гарний проект надихає чернігівців на об'єднання всієї громади, викликає почуття гордості за свій народ і свою державу, а також сприяє відродженню народних традицій і ремесел". "А завдання нашого та наступних поколінь - дотримуватися традицій національної символіки та зберігати їх", – підкреслила вона.
Начальник управління культури міської ради Олег Васюта висловив думку про створення рушника єдності всієї територіальної громади Чернігова. Як зауважив Микола Степаненко, в декількох областях України вже розпочалась відповідна робота, а у Донецьку такий прапор створений ще у 2003 році.
Як відзначили відвідувачі галереї, енергетика від гаптованого полотна надзвичайно позитивна, адже майстрині, вишиваючи рушника, вкладали у нього частину власної душі і серця, свої добрі помисли та віру у краще майбутнє Батьківщини.
Отже, Рушник національної єдності є символом і оберегом української нації, запорукою гарної долі своїм нащадкам, подякою своїм славним предкам.

Джерело: Відділ зв'язків з громадськістю міської ради, http://www.chernigiv-rada.gov.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:53
31-Бер-2023
Повітряні сили України використовують "розумні" бомби JDAM
У Повітряних силах підтвердили використання української авіацією "розумних" авіабомб
20:57
30-Бер-2023
Уряд повернув державі майно Києво-Печерської лаври
Кабінет міністрів 30 березня визнав нечинним розпорядження про безоплатне користуванн
17:10
29-Бер-2023
Архімандрит Авраамій Лотиш вийшов зі складу УПЦ МП і перейшов до канонічної ПЦУ
Член Духовного собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій (Л
19:12
28-Бер-2023
У Варшаві відкрилася фотовиставка про місто-героїв Чернігів
27 березня 2023 року у приміщенні Варшавської школи економіки (SGH) відбулося відкрит
19:36
26-Бер-2023
Доступ до об'єктів Києво-Печерської лаври може бути тимчасово обмежений
На території Києво-Печерської лаври працює комісія з перевірки наявності, умов зберіг
20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
13:58
24-Бер-2023
5 міфів про виразкову хворобу

Ритм життя більшості сучасних людей просто не залишає часу на те, щоб повноцінно в

20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
Усі новини