Все більше донеччан стає на бік Грузії. Фото
Ввечері в п'ятницю, 19 вересня, біля пам'ятника Тарасу Шевченку українці на знак дружби та солідарності з грузинським народом провели флеш-моб. Оголошена заздалегідь акція зібрала близько півсотні людей.
Представники української та грузинської громад провели флеш-моб разом, але ініціатором стала українська сторона. Одним з тих, хто вважає, що Грузія у серпневому конфлікті з Росією стала жертвою військової агресії, є шеф-редактор Порталу неполітичних новин NGO.DONETSK.UA та один з організаторів акції Денис Ткаченко. У вступному слові Денис наголосив на тому, що флеш-моб є актом любові. «Ми як українці не могли стояти осторонь», - сказав він та пояснив, що флеш-моб не направлений проти когось, це прояв дружби. «Акція засвідчує, що ми проти війни. Давайте радіти тому, що ми можемо відкрито проявляти свої позиції», - підсумував він.
Представник Донецького обласного товариства грузинів імені Руставелі Йосип Мачаваріані подякував організаторам за унікальну подію. Він був щиро радий тому, що є агітатори миру та дружби й на Донеччині. «Мені приємно, що і в Донецьку грузини мають підтримку та друзів. Адже те, що відбувалося в Грузії, неможна назвати нормальним явищем. Вбивати людину - це неправильно», - з болем у голосі зауважив він.
За словами Станіслава Федорчука (на фото зліва), координатора Громадської ініціативи Донеччини з відновлення історичної пам'яті, всі зібралися тут поговорити про те, чого варта свобода. «Це був не просто замах на територію Грузії; це відкидання норм міжнародного права. Я хотів би, щоб ні в Грузії, ні в Україні не лунали постріли, не гинули діти та жінки за свободу», - пояснив Станіслав.
«В Донецьку, мені здається, існує судження, що цей конфлікт далеко, десь там», - поділився думками представник Донецької молодіжної громадської організації «Поштовх» Сергій Зливко. «Це неправильно. Все це може бути використане й проти України. Не можна займати пасивну позицію, для цього ми тут», - підсумував він.
Валерія Дубова прочитала шматок з поеми «Кавказ» Шевченка, а в цей час українці та грузини запалили під пам'ятником Кобзарю свічки у формі прапору Грузії та розломили лаваши, які спеціально для акції робили грузинські жінки. Всім дісталося по шматочку, і у дружній та теплій атмосфері під спалахи вогників свічок люди ще довго не розходилися, бо поговорити було про що.
Автор: Олена Федоренко
Джерело: http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/3003