реклама партнерів:
Головна » 2008 » Вересень » 27 » У пошуках коаліції виринають проблеми

У пошуках коаліції виринають проблеми


2008 » Вересень » 27
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Буде чи не буде в Україні нова парламентська коаліція? Політичні сили у Верховній Раді все ніяк не можуть домовитися про її створення. Окрім тертя між потенційними учасниками такої коаліції, ситуацію ускладнюють суперечки всередині фракції «Наша Україна – Народна самооборона».
Тиждень переговорів щодо створення нової парламентської коаліції минув безрезультатно. Після перших спроб розпочати діалог фракція Партії регіонів тимчасово відмовилася від переговорів щодо створення коаліції. «Регіонали» чекають, чим закінчаться переговори між фракціями НУНС і БЮТ, каже народний депутат, член фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк.
«Ми змушені дати можливість нашим колегам провести до кінця і розібратися між собою, здатні вони створити коаліцію чи ні. І на той час ми фактично припиняємо переговори щодо створення коаліції. Ми не хочемо дострокових виборів для України. Це шлях до серйозної дестабілізації ситуації в державі», – заявляє депутат-«регіонал».
Проте на перспективи створення коаліції у форматі НУНС, БЮТ і Блок Литвина Валерій Коновалюк дивиться скептично: «Я не виключаю ніяких можливостей, але переконаний, що, враховуючи ситуацію в парламенті, нам не уникнути дострокових виборів».
Тим часом переговорний процес між НУНС та БЮТ триває дуже складно і непродуктивно. Сторони раз по раз припиняють його і переходять до звинувачень.

У кого більше проблем
Заступник голови фракції Блоку Литвина Олег Зарубинський каже, що його фракція до коаліції готова, але проблеми мають «нашоукраїнці» та «бютівці».
«З нашого боку нема жодної імітації, жодної гри. Ми заявили про те, що в умовах, коли є загроза парламентаризмові шляхом штучно підлаштованих дострокових виборів, то позиція щодо нової коаліції є не ідеальною, а оптимальною. Що стосується інших суб’єктів переговорного процесу, то мені здається, що є серйозна проблема у відносинах між ними», – вважає чільний представник Блоку Литвина.
Переговорники вказують на непоступливість керівників НУНС та невизначену ситуацію в самій фракції «Наша Україна – Народна самооборона».
Значна частина депутатів Блоку НУНС налаштована на те, щоб досягти домовленостей. Натомість непоступливість виявляють власне члени Народного союзу «Наша Україна» та голова партії і лідер фракції НУНС В’ячеслав Кириленко.
Принаймні, так бачить ситуацію представник Блоку Литвина Олег Зарубинський. «Відсутня будь-яка консолідована позиція з боку НУНС. Я бачу там серозні внутрішні проблеми не тільки тактичного, але й стратегічного характеру», – каже він.
У кулуарних розмовах парламентарі висловлюють побоювання , що перевибори призведуть до того, що Україна взагалі лишиться без парламенту на невизначений час.

Президент хоче тільки перевиборів?
На думку політологів, позиція керівництва фракції НУНС зумовлена тим, що Президент Віктор Ющенко налаштований на перевибори.
Єдине, що може змусити відмовитися від них, є євроатлантичні перспективи, кажуть оглядачі.
Напередодні в інтерв’ю Радіо Свобода колишній посол США в Україні Стівен Пайфер зазначив, що Україна не може розраховувати на отримання Плану дій для членства в НАТО в грудні цього року, якщо в жовтні Верховну Раду розпустять і оголосять позачергові парламентські вибори. Адже в тому, яким буде наступний уряд і чи поділятиме він євроатлантичний курс Президента, немає ніякої певності.
Утім, на думку політологів, зовнішньополітичний фактор навряд чи стане вирішальним для голови держави. Так каже, наприклад, політолог Кость Бондаренко: «Ющенко чудово розуміє, що на сьогоднішній день шанси України отримати ПДЧ рівні 0,5 %, а в разі розпуску вони дорівнюватимуть нулю. Тому ризик не надто високий».
Політолог вважає, що Президентові зараз набагато важливіше позбутися Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. А досягти цього можна завдяки перевиборам. Тож, проводячи переговори, політичні сили водночас готуються до нової позачергової виборчої кампанії.

Дмитро Шурхало
Джерело: «Радіо Свобода», http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1291933.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

14:17
11-Трав-2021
Застереження щодо невідомих могил
Приводом до застереження стала публікація під назвою
18:13
10-Трав-2021
За 14-ма загиблими Захисниками України у квітні помолилися у Чернігові
10 травня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерин
21:52
08-Трав-2021
Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас
Нещодавно у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту нац
17:59
08-Трав-2021
Відверта розмова у Чернігові про патріотизм і псевдопатріотизм

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту н

14:44
07-Трав-2021
Викрадення, катування і розбій: на Чернігівщині силовики затримали озброєну банду рекетирів (відео)
СБУ припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого прич
10:51
07-Трав-2021
Роль церков в україно-російському протистоянні та забута суть релігії і віри
У своїй гібридній війні проти України та її державності, Росія зробила високу ставку
08:31
07-Трав-2021
Обережно, кліщі! Покрокова інструкція як не зіпсувати собі травневі свята
Вже підготувалися до відпочинку на природі на травневі свята? А до зустрічі з небажан
12:10
06-Трав-2021
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національно
11:53
05-Трав-2021
Здоровий глузд чи «пабєдобєсіє»: російський актор відверто засудив «святкування» 9 травня в Росії
Російський актор Павєл Майков, більш відомий як герой російського кримінального серіа
11:48
04-Трав-2021
Білогірське водосховище в окупованому Криму почало різко міліти
У Білогірському водосховищі почав істотно знижуватися рівень води після того, як окуп
Усі новини