Зелений туризм на Чернігівщині. Садиба „Ранчо „Стара підкова”. Фото
Заступник начальника управління культури і туризму обласної держадміністрації Сергій Теребун розповів про заходи, проведені в області, які сприяли розвитку туризму на Чернігівщині. За вагомий внесок у розвиток туристичної галузі Чернігівщини та з нагоди Всесвітнього дня туризму і Дня туризму в Україні працівників туристичних організацій та музейних закладів нагороджено почесними грамотами та дипломами.
З метою ознайомлення із сільським туризмом, учасники наради відвідали садибу „Ранчо „Стара підкова” у селі Червона Гута Ріпкинського району.
Ріпкинщина – мальовничий край. Він багатий на ліси, різнотравні луки, болота та мальовничі озера. Мисливські угіддя - одні з найбільших в Україні. Село Червона Гута невеличке, «затиснуте» лісами. Перша писемна згадка про село датується 1651 роком. Розташоване селище за 39 км від Чернігова, і всього 1,5 км – від Славутича.
Господар ранчо Дмитро Росомаха привітно зустрів гостей. Усміхнений, в ковбойському капелюсі чоловік запросив оглянути його володіння. Його будівля оформлена у старовинному українському стилі. Чого тут тільки не побачиш. На стінах картини, під стелею підвішені дерев’яні колеса, на каміні стоять старі праски… Хлів переобладнаний під лазню. Отож бажаючі можуть тут і попаритися. Невеличкий садок у якому є навіть гармата, щоправда вона дерев’яна і вже не стріляє. Неподалік стоїть старенький вітряк.
Пан Дмитро підійшов до стайні випустив породистого коня, вибігли й дві собаки породи російська борза. Поряд із ранчо розташований ліс. Бажаючі вирушили в ліс і вже через декілька хвили знайшли гриби – білі, сироїжки, обабки.
Дмитро Росомако закінчив Київський торгово-економічний інститут за спеціальністю ”Технологія і організація громадського харчування”. Він два роки працював кухарем на круїзному теплоході під керівництвом француза. Був директором ресторану в Славутичі. Працював кухарем у грецькому закладі в Німеччині. Отож пан Дмитро придбав неабиякий досвід в обслуговуванні гостей. Бажаючі відпочити в сільському ранчо приїздять переважно із Славутича, але бувають гості й з Чернігова і навіть з Києва. Людям подобається тут. На замовлення гостей Росомаха запрошує народних музик, диск-жокея із Чернігова. Каже, що вечірки цікаві.
Зелений туризм стає все популярнішим. На Чернігівщині вже працює 17 садиб. Для нашої області з її багатими природно-рекреаційними ресурсами, розмаїттям історико-культурних пам’яток та сприятливим кліматом сільський туризм має всі шанси стати потужною індустрією, джерелом значних надходжень до бюджету. Потрібна тільки допомога й підтримка влади.
Сергій Черняков, «Європейська Україна», фото автора.