реклама партнерів:
Головна » 2008 » Жовтень » 3 » Чернігівщина. Ю.Бойко: "Медична галузь міста повинна максимально відповідати потребам населення"

Чернігівщина. Ю.Бойко: "Медична галузь міста повинна максимально відповідати потребам населення"


2008 » Жовтень » 3
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 948
Медицина


Про роль управління охорони здоров’я міської ради в організації лікувально-діагностичного процесу в медичних закладах міста поінформував начальник управління Юрій Бойко.
За його словами, основними пріоритетами організації лікувально-профілактичної роботи у місті, якою безпосередньо опікується управління, визначені: охорона материнства і дитинства, надання швидкої і невідкладної медичної допомоги, боротьба з інфекційними і соціально значимими захворюваннями та надання допомоги малозабезпеченим і соціально незахищеним верствам населення.
Незважаючи на недостатнє матеріально-технічне, кадрове та фінансове забезпечення, спільними зусиллями управління охорони здоров'я та лікувально-профілактичних закладів міста триває розвиток галузі за рахунок впровадження новітніх технологій в організацію праці та лікувально-діагностичний процес.
Мережа лікувально-профілактичних закладів, в основному, відповідає потребам населення і існуючим нормативам. Станом на 1 вересня в медичних закладах впроваджено 110 нових методик діагностики та лікування захворювань. Так, у міській лікарні №2 встановлений комп'ютерний томограф, у дитячій стоматологічній поліклініці запроваджені нові сучасні методи лікування зубів у дітей із застосуванням нових лікарських препаратів та методика корекції стану пародонту у дітей на тлі цукрового діабету. На станції швидкої допомоги впроваджено лікарський засіб "арікстра" як тромболітичний препарат. У дитячих поліклініках застосовуються методики діагностики аномалій рефракції та розвитку резервних акомодацій.
Спеціалісти управління охорони здоров’я міськради здійснюють щотижневий моніторинг флюорографічного обстеження населення міста та обстеження на ВІЛ/СНІД. У поточному році у Чернігові створено Координаційну раду з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу. Активну санітарно-просвітницьку роботу проводять спеціалісти центру планування сім'ї на базі міського пологового будинку та "Клініки, дружньої до молоді" дитячої поліклініки №2.
Однією з актуальних проблем залишається поліпшення роботи, спрямованої на профілактику та раннє виявлення онкологічних захворювань. Працівники медичних закладів відповідного спрямування систематично проходять курси підвищення кваліфікації, у місті активізується санітарно-освітня робота на означену тематику.
Значна увага приділяється матеріально-технічному забезпеченню лікувально-профілактичних закладів міста. Автомобільний парк медичних закладів за рік поповнився 10 машинами. Медичні заклади отримали електрокардіографи, апарат для ультразвукової діагностики, апарат для вимірювання рівня білірубіну новонародженим контактним способом, сучасну комп'ютерну техніку та лабораторне обладнання.
У Чернігові функціонують два відділення загальної практики – сімейної медицини на базі міських лікарень №№ 2, 4 у складі 19 лікарів загальної практики – сімейної медицини. Крім того, діє 21 осередок загальної практики – сімейної медицини у міських лікарнях №№ 1, 3, 4 для надання медичної допомоги населенню найбільш віддалених районів обслуговування.
Юрій Іванович звернув увагу присутніх, що суттєвою підтримкою у лікуванні хворих є благодійна організація "Міська лікарняна каса", до якої вже вступило понад 10,2 тисячі чернігівців. За її кошти за останній рік проліковано майже 2 тисячі осіб.

Джерело: Відділ зв'язків з громадськістю міської ради, http://www.chernigiv-rada.gov.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:53
19-Лют-2020
ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Пр
11:31
19-Лют-2020
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні у Чернігові
20 лютого, у четвер, у Чернігові відбудуться заходи з вшанування Героїв Небесної сотн
17:51
18-Лют-2020
18 лютого народився американський історик, політолог, журналіст, дослідник Голодомору в Україні Джеймс МЕЙС
1952, 18 лютого – в Оклахомі (США) народився Джеймс Ернест Мейс, американський істори
17:02
18-Лют-2020
9,5 мільйонів українців отримуватимуть якісні адміністративні послуги завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою»
9,5 мільйонів українців, переважно мешканці об’єднаних громад та малих міст, почнуть
08:46
18-Лют-2020
Збройні формування Російської Федерації перейшли в наступ на Донбасі
Сьогодні, зранку 18 лютого збройні формування Російської Федерації атакували позиції
16:58
16-Лют-2020
На Чернігівщині промосковські тітушки напали на священика Православної церкви України
Напад тітушок на священника ПЦУ о . Леонтія Пустовойта стався біля ґанку церкви у сел
15:35
16-Лют-2020
Відкритий лист від Героя України Леоніда Яковишина
Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Ол
15:32
16-Лют-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
14:55
15-Лют-2020
Російські силовики в Азовському морі затримали човен з чотирма українцями
У західній частині Азовського моря російські силовики затримали маломірне судно з чот
21:02
14-Лют-2020
Весняної повені не буде вперше за 120 років
За інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим
Усі новини