реклама партнерів:
Головна » Чернігівська церква Михайла і Федора: історія й пам’ятні дати. Фото

Чернігівська церква Михайла і Федора: історія й пам’ятні дати. Фото


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Учора, 3 жовтня, в чернігівській церкві Михайла і Федора було храмове свято.
Адже за церковним календарем цього дня вшановують мучеників Михайла, князя Чернігівського, і його боярина Федора.
З історичних джерел нам відомо їх мученицький подвиг. Чернігівський князь Михайло Всеволодович та його боярин Федір відмовилися виконати умови Батия щодо принизливого ритуалу поклоніння вогню та монгольським ідолам. Обоє було жорстоко закатовані й страчені. Вони загинули, але не стали на коліна перед ворогом. Їх мощі поховали в головному чернігівському храмі – Спасо-Преображенському соборі. Невдовзі православною церквою князь Михайло і боярин Федір були канонізовані. На жаль, у 1572 році мощі святих мучеників перенесено в Москву, де вони знаходяться і донині.
В Україні здавна шанували святих мучеників Михаїла і Федора. І особливо пошановували їх в Чернігові. Недаремно, тут знаходиться єдиний в Україні храм Михайла і Федора.
Його будівництво розпочалося у 1801 році поруч з будинком наказного гетьмана Павла Полуботка. Але, у зв’язку із фінансовою скрутою, спорудження церкви завершилося лише у 1806 році. Освячення храму Михайла і Федора відбулося у 1808 році, тобто 200 років тому. Відтоді церква кілька разів перебудовувалася і відповідно змінювала свій вигляд. Проте, найважчі часи припали на неї у радянський період. Як тільки не використовували Божий храм…
На початку 90-их років ХХ століття у церкві знову, як і в давні часи, залунало слово Боже. Храм був переданий релігійній громаді. Нині він належить Українській Православній Церкві Київського патріархату. Минулого року тут відбулося освячення нового іконостасу. Він вирізьблений з дерева, дивовижний витвір створений ніжинським майстром Олександром Кошелем. За словами настоятеля храму, протоієрея Олега Сіренка: «На іконостасі ми бачимо два кольори: золотий і білий, вони символізують небесну чистоту, високі духовні цінності та велич віри». Іконостас оздоблений кетягами калини та дубовим гіллям, а про шлях, який має пройти людина до царства Божого, нагадують фігурки ангелів, Христа і зображені мотиви теми Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Приємно, що оригінальний іконостас створений не лише завдяки пожертвам парафіян храму, а й на кошти чернігівських підприємців Сергія Кнуренка та Михайла Шума.
На жаль, є й проблеми у церкви Михайла і Федора. Необхідно робити ремонт даху, однак коштів обмаль. Цього року представник церковної громади Василь Федорчук у пошуках грошей ходив у різні установи, заходив і до підприємців. Проте, далеко не всі відгукнулися, щоб виділити кошти на ремонтні роботи.
Але приємно, що щодня до церкви йдуть віруючі. Отож і цього святкового дня у храмі Михайла і Федора було людно. Божественну Літургію очолив преосвященнійший єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон. Він у своїй проповіді розповів про подвиг святих мучеників Михайла і Федора, і закликав всіх уподібнюватись до них у сильній вірі та великій любові до Бога і ближніх. Після Літургії був відслужений молебень до святих мучеників Чернігівських.

Сергій Черняков, «Європейська Україна».
Світлини автора та із сайту - http://www.pokrova.uacity.com






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини