реклама партнерів:
Головна » Великобританія підтримує інтеграцію України в НАТО

Великобританія підтримує інтеграцію України в НАТО


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун підтвердив підтримку з боку Великобританії інтеграції України в НАТО.
Про це він повідомив під час загальної заяви для преси з Президентом Віктором Ющенком за результатами переговорів, повідомляє прес-служба глави української держави.
Британський прем'єр-міністр також підтвердив зобов'язання Великобританії щодо забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України.
Він відзнавив, що у України є потенціал, щоб сприяти зміцненню добробуту і посиленню безпеки ЄС, і що відразу після досягнення Україною критеріїв членства вона повинна стати повноправним членом ЄС. Великобританія буде готова подавати підтримку в імплементації угоди про Асоціацію, зокрема шляхом допомоги в адаптації законодавства України до законодавства ЄС. На думку Президента України Віктора Ющенка угода про асоційоване членство України в ЄС буде підписана через 7-8 місяців, під час головування Швеції в Євросоюзі.
Відзначимо, що 2 жовтня ц.р. канцлер ФРН Ангела Меркель висловила думку, що час для надання Грузії і Україні Плану дій з членства (ПДЧ) в НАТО ще не наступив. А.Меркель нагадала, що в грудні 2008 р. це питання розглядатиметься на конференції міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. В даний час співпраця з Грузією і Україною здійснюється в рамках програми "Партнерство ради миру", яка є одним з кроків до надання ПДЧ.
Раніше держсекретар США Кондоліза Райс пообіцяла надати тверду підтримку Україні в питанні вступу до НАТО. Своє рішення вона озвучила на зустрічі з міністром закордонних справ України Володимиром Огризко в ході генеральної асамблеї ООН.
У свою чергу Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив, що Україна і Грузія залишаються кандидатами на членство в альянсі, не дивлячись на заперечення Росії. При цьому він підкреслив, що останній конфлікт на Кавказі не змусить НАТО відступитися від власного рішення щодо інтеграції до альянсу України і Грузії у випадку, якщо вони відповідатимуть критеріям членства.
Нагадаємо, Україна не змогла отримати запрошення приєднатися до ПДЧ в НАТО на саміті альянсу в Бухаресті в квітні 2008 р. внаслідок розбіжностей членів НАТО з цього питання. Проте після подій в Південній Осетії, США посилили тиск на своїх союзників по альянсу в питанні швидкої інтеграції Грузії і України в НАТО. Очікується, що Київ отримає запрошення приєднатися до ПДЧ в НАТО на міністерській зустрічі альянсу в грудні 2008 р.

Джерело: РБК-Україна, http://www.rbc.ua/ukr/top/2008/10/06/443223.shtml





QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.





Коментарі

avatar

Останні новини

20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
19:44
20-Бер-2023
384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видат
20:00
18-Бер-2023
Шоковані всі — від Вашингтону до Москви. Два головних наслідки ордеру на арешт Путіна
Політичні наслідки рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президе
21:52
17-Бер-2023
Суд у Гаазі видав ордер на арешт злочинця путіна
Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п'ятницю видала ор
20:57
16-Бер-2023
ЗСУ уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції росії
Збройні сили України уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції та скл
21:14
15-Бер-2023
Українські захисники збили російський бомбардувальник під Бахмутом
У середу, 15 березня, українські захисники збили російський бомбардувальник Су-24 в р
22:50
14-Бер-2023
Найкращі студійні навушники для професіоналів: добірка 2023

Студійні навушники — це пристрої для прослуховування аудіо, які використовують зву

Усі новини