реклама партнерів:
Головна » 2008 » Жовтень » 7 » Київрада свідомо нищить Києво-Печерський заповідник

Київрада свідомо нищить Києво-Печерський заповідник


2008 » Жовтень » 7
Автор: Черняков
Коментарі: 3
Переглядів: 1333
Церква та суспільство


«На сьогодні УПЦ Московського патріархату не може забезпечити необхідний обсяг ремонтних робіт, щоб зберегти архітектурно-культурну спадщину Києво-Печерської Лаври та Києво-Печерського заповідника», - вважає заступник голови Київської міської організації Української народної партії Володимир ШОВКОШИТНИЙ. На його переконання, «УПЦ МП не має для цього ні необхідних фінансових, ні технічних ресурсів, тому передача Київрадою об’єктів Києво-Печерського заповідника у безоплатне користування Московському патріархату є свідомим кроком до знищення цього унікального заповідника». Так політик прокоментував рішення Київської міської ради щодо передачі на баланс УПЦ МП Церкви Преображення (Спаса на Берестові), що належала Києво-Печерському заповіднику та є пам’яткою національного значення. Разом з церквою також передано сторожку при вході до Гостинного двору монастиря, а також Часову Південну башту.
«Суто з цивільної точки зори, УПЦ МП є відділенням Російської православної церкви в Україні, тому природно припустити, що фінансові питання теж вирішуються в Москві», - зазначає представник УНП. За його словами, «дуже сумнівно, що Московська Патріархія буде виділяти кошти для реставраційних та будівельних робіт в Києво-Печерській Лаврі, оскільки після переходу більшості об’єктів цього заповідника у власність УПЦ ПМ ситуація тільки погіршується – все більше об’єктів перебуває в неналежному стані».
«По суті, УПЦ МП є лише інструментом для збільшення доходів РПЦ, адже майже половина всіх грошових надходжень Російської церкви надходить із парафій УПЦ МП», - зазначає ШОВКОШИТНИЙ. За поширеною в ЗМІ інформацією директора Московського Інституту вивчення релігії в країнах СНД та Балтії Миколи МІТРОХІНА, оборот готівки в парафіях та єпархіях УПЦ складає 500 мільйонів доларів США в рік (в таку ж суму московський експерт оцінює і щорічний дохід РПЦ), плюс для України – ще 200-250 мільйонів неконвертованих в готівку пожертвувань з боку приватних осіб і держави.
Окрім отримання в безоплатне користування церковних об’єктів, зазначає Володимир ШОВКОШИТНИЙ, УНП МП фактично не сплачує податки.
«Ще в 2007 році Державна податкова адміністрація України запропонувала провести ретельну перевірку комерційної діяльності Києво-Печерської, Почаївської і Святогірської Лавр, а також прийняти необхідні заходи з повернення державі фінансових збитків від несплати податків цими релігійними організаціями, що належать УПЦ МП», - нагадує представник УНП.
«Однак куди йдуть мільйони коштів УПЦ МП, що не дійшли до бюджету у вигляді податків чи витрат на збереження культурно-архітектурної спадщини церков та монастирів України, залишається під великим знаком запитання», - заступник голови Київської міської організації Української народної партії Володимир ШОВКОШИТНИЙ.

Джерело: прес-служба УНП, http://www.unp-ua.org

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar
3 Черняков • 22:34, 08-Жов-2008
Це добре, що є дискусія. Але, зразу видно, що обоє і Ярослав (Паломник), і valeriy (sverg) є прихильниками УПЦ МП.
Якщо Ви не згодні, що над Києво-Печерською лаврою зависла загроза раджу почитати статтю, розміщену на сайті "Європейська Україна" -
http://upi.org.ua/news/2008-01-12-1509
Звертаюсь до пана Ярослава, не лукавте, Українською православною церквою керують у Москві. І ще раджу Вам завітати у Чернігів, до Катерининської церкви, де вже більше двох років стоять намети прихильників УПЦ МП. На їх совісті пошкоджені і втрачені експонати історичного музею. Церкву передано козацькій релігійній громаді УПЦ Київського патріархату. Це рішення Верховного адміністративного суду України. Воно остаточне, але московська церква все протестує...
Сергій.
avatar
2 Паломник • 02:51, 08-Жов-2008
Якщо пану Шовкошитному не відомо, то можна нагадати йому, що відповідно до ст. 18 Закону України "Про свободу совісті і релігійні організації" фінансові та майнові пожертвування, як і інші доходи релігійних організацій, не оподатковуються.
Інша справа, що можливо він мав підприємства, які засновані УПЦ МП, але чиновнику такого рівня потрібно висловлювати свої думки більш точніше з наведенням конкретних фактів.
УПЦ МП не є відділенням Російської православної церкви в Україні, а є самостійною і незалежною у своєму управлінні та устрої, згідно положень її Статуту, затвердженому і зареєстрованому у встановленому законом порядку. З текстом Статуту можна ознайомитися на сайті orthodox.org.ua. З Руською православною церквою УПЦ МП має тільки канонічний звязок.
Тобто п. Шовкошитний навіть в цьому питанні демонструє свою необізнаність, або його дії є свідомим шельмуванням УПЦ МП з певною метою.
avatar
1 sverg • 21:24, 07-Жов-2008
Звичайно те, що політики брешуть, ми звикли. Але ж так! Адже кожний може піти до Лаври та на свої очі впевнитись, що музейна частина Печерського заповіднику у напівруйнації, а саме у монастирі усюди все до ладу! Чи ж очі йому повилазило коли стояв на кордоні, чекаючи коли ж то з УПЦ до Москви мільйони повезуть!
А церкву Спаса- на- Берестові "реставрували" 5 років. А потім виявилося, що замість реставрації все думали як же то його почати реставрувати. Мабуть Шовкошитий думає що його УНП багато грошей дало на ту "реставрацію", що так "по державницьки" вирішив розпорядитися пам"яткою, яка вимагає спасіння. cry
avatar

Останні новини

12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
12:22
23-Січ-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи за 2020 рік
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
21:47
22-Січ-2020
У Чернігові відкрили виставку про українську армію доби Української революції 1917-1921 років
З нагоди Дня Соборності в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкр
15:20
22-Січ-2020
Підприємець з Чернігова «нагрів» державу на 32 бюджетних мільйона
Управління СБУ в Чернігівській області у ході спецоперації викрило корупційну діяльні
21:23
20-Січ-2020
Суд відмінив рішення про передачу храму в с.Ковпита громаді Української церкви
Чернігівський район. Сьогодні Київський апеляційний Господарський суд задовольнив апе
21:17
20-Січ-2020
У Польщі вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів Української повстанської армії
На горі Монастир біля села Верхрати вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів
16:19
19-Січ-2020
Митрополит Епіфаній привітав з Богоявленням – Хрещенням Господнім
Сердечно вітаю всіх з Богоявленням – Хрещенням Господнім! У це велике дванадесяте свя
16:04
19-Січ-2020
На Волині священник московського патріархату невдало стрибнув із дзвіниці української церкви
У селі Жидичин Ківерцівського району місцевий священник УПЦ МП Володимир Гелета серед
20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
Усі новини