Львів. Зона відпочинку в музеї
Одна з фармацевтичних компаній готова вкласти кошти у здійснення задуму директора цього музею народної архітектури та побуту Івана Дуба – створення в гаю зони відпочинку туристів біля місцевого озерця.
І. Дуб розповів, що Шевченківський гай створено ще 1971 року. Із плином років він, як і інші заклади культури, опинився в зоні культурного лиха, потерпаючи від нестачі фінансування, відчуваючи брак кваліфікованих кадрів. “У Шевченківському гаю 124 об’єкти, й майже всі вони потребують відновлення. Крім того, в нас іще є низка фондових експонатів (глечики, годинники, стародруки, ікони), які теж потребують особливої уваги та коштів на збереження”, – сказав Іван Дуб.
Коли представники фармацевтичної компанії запропонували керівництву Шевченківського гаю гроші на реалізацію будь-якого проекту, то, за словами І. Дуба, в нього народився задум створити в гаю зону для відпочинку туристів, які щоденно від¬відують музей народної архітектури та побуту. Відтак на розгляд спонсорів запропонували проект із відновлення озера, розташованого на території музею (загальна площа гаю становить 60 га).
За словами пана Дуба, зараз вигляд водойми жахливий: вона заросла, а навколишня територія не пристосована для відпочинку. Натомість цей проект передбачає вивезення з озера, площа якого сягає 500 квадратних метрів, 800 кубометрів бруду. Згодом сформують дно озера, його засиплють спеці¬альними вапняковими сполуками, а територію біля водойми окультурять.
“Відтак наступного року ми матимемо чисте озеро, запустимо туди раків, рибу та качок. До озера проведемо дорогу, а поряд встановимо лавочки для відпочинку. Усе це дасть змогу отримати майже гектар території з відповідною інфраструктурою”, – зазначив І. Дуб.
Уляна ФЛИШКО
Джерело: "Львівська газета", http://www.gazeta.lviv.ua