реклама партнерів:
Головна » Харківські художники розмальовують старі будинки в центрі міста

Харківські художники розмальовують старі будинки в центрі міста


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На сірих стінах будівель з’являються зображення відомих людей, на честь яких названі вулиці, а також герої американських мультфільмів. Розмалювати глухі сірі стіни на найстаріших харківських вулицях взялися п’ятеро молодих художників, студентів Академії дизайну і мистецтв.
Чотири хлопця і одна дівчина вирішили, що у міста немає обличчя, а на вулицях – жодних натяків на людей, на честь яких вони названі. Тому, заручившись підтримкою муніципалітету, художники взялися за роботу. Тобто, за «Стрітуху», як самі це називають.
«На Гоголя немає Гоголя. На пушкінській, як кажуть хлопці, немає Пушкіна. Хоча там є невеличкий бюст, але для такої постаті, для такої вулиці цього замало, як вони вважають. Тому вони вирішили подарувати обличчя місту. Ми вже бачимо позитивні відгуки і від мешканців. Бо ми ж не псуємо якесь архітектурне надбання, а навпаки... На вулиці Гоголя це стіна вздовж двора, яка огороджує гаражі, на Пушкінській це темна арка, яку вони оживили», каже Марина Конєва, заступник директора Художньої галереї, де підтримали Стріт-Арт проект.

Дуель на Пушкінській
Саме сюжет на Пушкінській найбільше подобається авторам, каже художник Роман Мінін: «На тему Дуель. Це знаходиться в арці. На одній стіні Пушкін, а напроти нього алегорія Дантеса. Там знаходяться всі сучасні герої американські, супергерої. І виходить це дуель вигаданих супергероїв і реальної людини, дуель поезії і шоу-бізнеса, дуель старого і нового покоління».
Слідом за Пушкінською та Гоголя, художники мають намір розмалювати ще й будинки на Раднаркомівській. Кажуть, ані народних комісарів, ані натяків на комунізм не буде. Там знов зустрінуться Пушкін і Гоголь. Але тема інша: роздоріжжя. Втім власники офісних будинків на Раднаркомівській, згоди на роботу художникам не дають, каже Роман Мінін.

«Ми мистецтва не потребуємо», – власники старих будівель
За словами художників муніципалітет дозволив там розмальовувати, але приватні структури, які володіють там стіною, вони проти: «І вмовити їх неможливо. І як їх зацікавити, якщо цитую «ми мистецтва не потребуємо».Тобто якщо це стосується приватної власності, то люди починають, мовляв, давайте нам гроші тільки, щоб ми дозволили вам тут розписувать. Розумієте, такі собі розумники».
Якщо проект харків’янам сподобається, хлопці обіцяють влітку до Дня Міста організувати фестиваль Стріт-Арту і розмалювати ще кілька вулиць. Наприклад, Маяковського та Леніна. До того ж наступного року художників чекають у Польщі. Влада Познані запропонувала розписати цілий район, який нещодавно звели і який, за задумом, має стати привабливим для туристів.

Юлія Журавльова
Джерело: «Радіо Свобода», http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1329232.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини