реклама партнерів:
Головна » 2008 » Жовтень » 15 » Харківшина. На Покрову харків’янам дарували освячені іконки із зображенням Пресвятої Богородиці

Харківшина. На Покрову харків’янам дарували освячені іконки із зображенням Пресвятої Богородиці


2008 » Жовтень » 15
Коментарі: 0 Свята. Пам'ятні дати

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Акцією «Під Покровом Пресвятої Богородиці» члени Харківської обласної організації Української Народної Партії нагадали харків’янам, що 14 жовтня – це день молитви до Божої Матері, заступниці й захисниці українських козаків і вояків-патріотів.
Традиційно 14 жовтня у Харкові проходять козацькі паради і мітинги біля пам’ятника УПА в Молодіжному парку. Але Харківська обласна організація Української Народної Партії вирішила не обмежувати святкування цими заходами. Акція «Під покровом Богородиці» мала на меті нагадати харків’янам, що передовсім Покрова – це свято релігійне і духовне. 14 жовтня дуже важливо звернутися молитовно до Пресвятої Богородиці і попросити її заступництва й допомоги.
До свята Покрови Харківська обласна організація УНП замовила дві тисячі іконок Пресвятої Богородиці. Іконки були виготовлені двох типів. На зворотній частині першої іконки — Козацької Покрови — видрукувана довідка про свято Покрови, встановлене на Русі-Україні в княжі часи на спомин про видіння, в якому Пресвята Богородиця відкрилася перед візантійським праведником – блаженним Андрієм. На другій іконці розміщено молитву до Пресвятої Богородиці. Іконки було освячено цього ж дня у Свято-Дмитрівському храмі Харкова.
Роздавали іконки із зображенням Пресвятої Богородиці на центральних вулицях Харкова. За час акції довелося зіткнутися з різними реакціями харків’ян. Хтось просив узяти ще кілька іконок, аби подарувати рідним і друзям. Хтось телефонував знайомим і говорив, щоб вони не прогавили такі гарні подарунки. Хтось дякував за Козацьку Покрову, на якій зображені українські гетьмани і вояки УПА. Дівчина, яка продавала стартові пакети одного мобільного оператора, так зацікавилася акцією, що разом зі своєю продукцією закликала харків’ян отримати освячену іконку. Але були й ті, хто відмовлявся брати іконки або повертав їх. Склалося враження, що наші люди так утомилися від набридливого роздаткового мотлоху, від миготливої реклами, від того, що з них за все намагаються «здерти» гроші, що просто уже не вірять у можливість святкового дня отримати у подарунок іконку Пресвятої Богородиці. Менше всього хочеться думати, що ті, хто пройшов повз, взагалі не знають, який сьогодні день.
«Ми звернулися до цієї акції насамперед через те, що 14 жовтня – це духовне свято для всіх наших співвітчизників, тих людей, які цінують свою історію, свою державу, своїх героїв, які йшли на смерть, аби вибороти незалежну Україну, — так коментує мету акції голова Харківської обласної організації Української Народної Партії Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ. — У такий спосіб ми прагнули донести до харків’ян, які через провини комуністичного тоталітарного режиму не могли отримувати правдиву інформацію, правду про нашу історію, учасників національно-визвольного руху. Приємно, що більшість харків’ян радісно сприйняли нашу акцію, що люди оцінюють наші ініціативи, спрямовані на відродження духовності і культури. Так, були ті харків’яни, які відмовилися брати іконки. Просто тривалий час замовчувалася будь-яка інформація про українську церкву, її особливу місію – зміцнення духовності і державності».
За сприяння Української Народної Партії два харківські канали («А/ТВК» і «Фора») забезпечили показ служби зі Свято-Дмитрівського храму Харкова (Української Автокефальної Церкви).

Джерело: прес-служба УНП, http://www.unp-ua.org

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

16:05
23-Чер-2021
Окупанти змінюють правила перетину лінії розмежування для жителів ОРДЛО
На непідконтрольній території України місцевим жителям вижити практично щодня стає вс
15:47
23-Чер-2021
Коронавірус: в Україні за тиждень зробили рекордну кількість щеплень
Протягом минулого тижня, з 14 по 20 червня, українці отримали рекордні 367 тисяч щепл
09:20
23-Чер-2021
Чому Буча — одне з кращих міст для життя неподалік від Києва?

В останні роки все більший попит має нерухомість в передмісті Києва. Баг

22:04
21-Чер-2021
«Лідер» російського флоту: чому Росія продовжує відкладати проєкт сучасного ескадреного міноносця
Вперше про перспективний ескадрений міноносець проєкту 23560 «Лідер» заговорили в 200
22:37
20-Чер-2021
Військово-морські навчання Україна-НАТО як кістка в горлі для Росії
Активна співпраця України з НАТО лякає і насторожує офіційну Москву. І цьому є дуже п
22:08
18-Чер-2021
У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна
Такі спільні навчання - це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на наб
22:41
14-Чер-2021
В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Коп
16:12
14-Чер-2021
Уламки імперії: як випускники російської розвідшколи псують авторитет своїх «дідів»
З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Іст
20:48
12-Чер-2021
Нові два українських видання про країни Африки
Навесні 2021-го побачили світ книги Юрія Косенка «Сомалійські прислів'я мовою оригіна
18:56
11-Чер-2021
Чому сказилася Росія через напис "Героям слава!" на формі української збірної
УЄФА пішов на поводу у Росії і намагався заборонити гасло "Героям слава!" на формі ук
Усі новини