реклама партнерів:
Головна » Чернівецька область. Битва за Хотин: бійня у фортеці

Чернівецька область. Битва за Хотин: бійня у фортеці


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Неодноразово в газеті “Час” порушувалось питання Хотинської фортеці. Це і підтримка її в конкурсі “Сім чудес України”, і розгляд законних та моральних підстав перебування на території історико-архітектурного заповідника “Хотинська фортеця” підприємства, котре займається забоєм ВРХ, і створює надзвичайний сморід та незручності для туристів та загалом псує привабливість фортеці.
Щодо першого, то минулого року Хотинська фортеця таки стала Чудом України. Стосовно другого, то бійня ще залишається на території заповідника. Та, схоже, незабаром можна очікувати у Хотинській фортеці позитивних змін.
3 жовтня у Чернівецькому прес-клубі відбулась презентація проекту “Розробка інтеґрального туристичного продукту для розвитку культурного туризму на Буковині”. На цей проект Европейський Союз виділив 700 тисяч евро. Згідно з його планами, заповідник “Хотинська фортеця” матиме свій Інтернет-сайт, на території буде створено історичний стрілецький тир, де відвідувачі зможуть відчути себе солдатами XVII століття, та музейна експозиція.
За словами керівника проекту, директора ДІАЗ “Хотинська фортеця” Людмили Пастух, це все дасть можливість підвищити туристичну привабливість Хотина, розвинути сільський зелений туризм Хотинщини (наразі ж у Хотинському районі успішно функціонують 12 приватних садиб), місцевий бізнес та загалом допоможе району подолати соціально-економічну депресію. “Хотинській фортеці та Хотинщині потрібен турист, а зараз ми маємо лишень відвідувачів”, — зазначила пані Людмила.
Турист же буде залишати значно більше коштів у місцевому бюджеті. А з початку 2009 року там планується будівництво гран-діозного туристично-розважального комплексу.
Що ж стосується сумнозвісної бійні, то з її керівництвом вже досягнуто домовленостей про перенесення підприємства в інше місце. Керівництво Хотинського району запевнило нашого кореспондента, що найближчим часом питання буде вирішене. А в переобладнаній та відремонтованій бійні, згідно з планами, буде презентована діорама Хотинської битви (діорама – стрічкоподібна та вигнута живописна картина разом із бутафорським планом (фіґурами людей, макетами різних споруд, предметів і т.ін.) для підсилення загального враження, спеціально освітлена для створення враження об’ємності). Що ж, сподіваємось, так воно і буде.
Однак проблем поки що залишається ще достатньо. Розбудова інфраструктури, покращення та розбудова доріг, розвиток сільського туризму тощо. І ми просто не маємо права не берегти і не використовувати того чуда, котре маємо.

Надія ВІРНА, газета "Час"
Джерело: "БукІнфо", http://www.bukinfo.cv.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини