реклама партнерів:
Головна » Президент Ющенко хоче уряд під Новий рік

Президент Ющенко хоче уряд під Новий рік


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Зустріч Президента України Віктора Ющенка з представниками закордонних мовників, що працюють в Україні, стала вже традицією. 22 жовтня серед запрошених журналістів був і шеф-редактор веб-сайту "Радіо Свобода" Сергій Рачинський.
Розмова з Президентом була фактично присвячена тільки двом темам. Це поточна економічна ситуація в країні та позачергові парламентські вибори.
Відповідаючи на запитання журналістів, Ющенко виклав своє бачення економічних та політичних проблем, з якими стикається Україна сьогодні, зупинився на їхніх витоках та змалював можливі шляхи врегулювання існуючих криз.
Він почав з поточного стану економіки країни і одразу наголосив на тому, що кризова ситуація – це, в першу чергу, результат «слабкої бюджетної політики уряду».

Національний Банк діяв правильно, уряд - ні
Президент нагадав про значне зростання доходів населення, що не мало, на його думку, економічного обгрунтування та на інфляції, що вже досягла 16%.
Президент також гостро розкритикував дії уряду, що мали на меті подолання інфляції. Він вважає, що тягар відповідальності уряд переклав на Національний Банк. Наслідки цих дій – невтішні.
Президент Ющенко: «Національний банк скорочує загальну грошову пропозицію, проводить ревальвацію гривні і за три місяці ми впорюємося з інфляцією. Правда, від цього починається значне недофінансування економіки і ми бачимо перші сліди рецесії».
Кажучи про зовнішні чинники економічних проблем, Президент підкреслив, що у вересні, через світову кризу, обсяги експорту з України впали на 40%.
Президент Ющенко: «Звернулися не тільки ринки, ті які нас традиційно цікавили, а звернулися цілі сфери, а зокрема сфери будівництва, на якій в значній частині був зорієнтований наш експорт, в тому числі і експорт металу».

Як подолати кризу?
Президент не тільки змалював сумні реалії, що запанували в українській економіці, але і оголосив про свою програму подолання кризизових явищ.

Вона складається з 4 пунктів:
• Перший пункт – подолання рецесії та підтримка економіки шляхом реструктурізації боргів підприємств.
• Пункт другий – зміна бюджетної політики, жорстке обмеження витрат. Наприклад, вже вирішено на 20% скоротити витрати на державний апарат.
• Третє – бюджетна підтримка інвестиційних проектів, вирішення проблеми з некомпенсованим ПДВ.
• І четверте – подолання недовіри до банківської системи, збільшення гарантій вкладів населення.

Говорячи про те, що чекає на українців в наступному році, Президент нагадав про прогнози згідно до яких наступні 12-14 місяців в усьому світі уряди будуть намагатися мінімізувати наслідки економічного спаду. Україна не буде виключенням.

«Велика трагедія»
Далі розмова перекинулася на ще одну кризу – кризу законодавчої влади країни. Президент відверто назвав її «великою трагедією» а позачергові вибори – способом вирішити цю кризу. Його останні рішення щодо цього – це демонстрація наявності демократичного виходу із ситуації недієздатності парламенту, вважає Ющенко.
«Ми не маємо іншого варіанту поведінки», впевнений він.
«Якщо ви пригадуєте останнє засідання першої декади жовтня, то за десять днів жодного разу не був прийнятий узгоджений порядок дня парламентом».
«Настала черга відповідальності президента», – наголошує Ющенко. Вибори не є чимось фатальним, підкреслює він. Але політичні відносини між парламентськими силами, підкреслив Президент, себе вичерпали, довіри немає.
Президент окремо торкнувся теми формування майбутньої коаліції. Він ще раз нагадав, що згуртовувати політичні сили мають не «розподіл посад», а «національні інтереси, національні пріоритети».
Президент Ющенко: «Питання вибачте, не в тому, хто з ким об’єднюється. Навіть якщо ми отримаємо українських комуністів і вони стануть пліч-о-пліч працювати на українську політку, то я перший буду вести з ними діалог. Чи якщо ми говоримо з будь-якою іншою політичною силою. Якщо ми об’єднаємося навколо тих речей, які приносять нам державність, незалежність, інтеграцію, безпеку, економічний розвиток, гармонізацію відносин, так, вибачте, я думаю що це говорить кожний виборець про це».
Виклавши свою думку на перспективи створення більшості у майбутньому парламенті, Президент ще раз підтвердив, що хотів би, щоб вибори відбулися саме 7 грудня. Ющенко не ховав своєї зацікавленності в тому, щоб новий парламент і новий уряд почали роботу вже на початку нового 2009 року. Це важливо для всіх, впевнений він.

Майже 2 години Президент говорив про важливі речі, майже вдвічі він перевищив запланований на розмову час, намагаючись відповісти на питання журналістів. Прощаючись з Ющенком, я пригадав те, з чого він почав розмову: «Важливо не тільки дати відповідь, головне – повірити в неї». Мені стало ясно, що проблема довіри в Україні значно ширша за довіру до банків та фондових ринків.

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1332045.html


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:04
27-Трав-2024
Франція направить в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців
Спільно з Міністром оборони Рустемом Умєровим провели відеозустріч із Міністром Зброй
15:05
27-Трав-2024
Вибір насіння кукурудзи - Які параметри важливі для гарного врожаю

Кукурудза є однією з найважливіших культур у сільському господарстві, забезпечуючи

06:27
25-Трав-2024
Підтримайте «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів у Східній Європі
Долучатеся до допомоги !
«Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних компл
06:00
25-Трав-2024
На Харківському напрямку українські захисники відтісняють ворога від переднього краю оборони
На Харківському напрямку українські захисники штурмовими діями відтісняють ворога від
10:10
24-Трав-2024
Вибухова справа: росія звинувачує Україну у злочинах, які скоїла сама
Третій рік йде повномасштабна агресивна війна росії проти України. Геноцид на окупова
18:15
22-Трав-2024
Новий ультиматум для НАТО
Мабуть ви вже чули про намір уряду РФ оголосити своїми внутрішніми морськими водами ч
16:48
22-Трав-2024
Сили Оборони влучно відпрацювали по розташуванню росіян в окупованому Луганську
Українські оборонці продовжують нищити окупантів там, де вони того найменше очікують.
23:59
20-Трав-2024
Як новачкові легко освоїти механіку? Поради експертів

Багато автолюбителів-початківців переживають про те, як навчитися їздити на автомо

20:11
20-Трав-2024
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва
Сьогодні, 20 травня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав К
08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
Усі новини