реклама партнерів:
Головна » 2008 » Жовтень » 23 » Президент Ющенко хоче уряд під Новий рік

Президент Ющенко хоче уряд під Новий рік


2008 » Жовтень » 23
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1610
ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Зустріч Президента України Віктора Ющенка з представниками закордонних мовників, що працюють в Україні, стала вже традицією. 22 жовтня серед запрошених журналістів був і шеф-редактор веб-сайту "Радіо Свобода" Сергій Рачинський.
Розмова з Президентом була фактично присвячена тільки двом темам. Це поточна економічна ситуація в країні та позачергові парламентські вибори.
Відповідаючи на запитання журналістів, Ющенко виклав своє бачення економічних та політичних проблем, з якими стикається Україна сьогодні, зупинився на їхніх витоках та змалював можливі шляхи врегулювання існуючих криз.
Він почав з поточного стану економіки країни і одразу наголосив на тому, що кризова ситуація – це, в першу чергу, результат «слабкої бюджетної політики уряду».

Національний Банк діяв правильно, уряд - ні
Президент нагадав про значне зростання доходів населення, що не мало, на його думку, економічного обгрунтування та на інфляції, що вже досягла 16%.
Президент також гостро розкритикував дії уряду, що мали на меті подолання інфляції. Він вважає, що тягар відповідальності уряд переклав на Національний Банк. Наслідки цих дій – невтішні.
Президент Ющенко: «Національний банк скорочує загальну грошову пропозицію, проводить ревальвацію гривні і за три місяці ми впорюємося з інфляцією. Правда, від цього починається значне недофінансування економіки і ми бачимо перші сліди рецесії».
Кажучи про зовнішні чинники економічних проблем, Президент підкреслив, що у вересні, через світову кризу, обсяги експорту з України впали на 40%.
Президент Ющенко: «Звернулися не тільки ринки, ті які нас традиційно цікавили, а звернулися цілі сфери, а зокрема сфери будівництва, на якій в значній частині був зорієнтований наш експорт, в тому числі і експорт металу».

Як подолати кризу?
Президент не тільки змалював сумні реалії, що запанували в українській економіці, але і оголосив про свою програму подолання кризизових явищ.

Вона складається з 4 пунктів:
• Перший пункт – подолання рецесії та підтримка економіки шляхом реструктурізації боргів підприємств.
• Пункт другий – зміна бюджетної політики, жорстке обмеження витрат. Наприклад, вже вирішено на 20% скоротити витрати на державний апарат.
• Третє – бюджетна підтримка інвестиційних проектів, вирішення проблеми з некомпенсованим ПДВ.
• І четверте – подолання недовіри до банківської системи, збільшення гарантій вкладів населення.

Говорячи про те, що чекає на українців в наступному році, Президент нагадав про прогнози згідно до яких наступні 12-14 місяців в усьому світі уряди будуть намагатися мінімізувати наслідки економічного спаду. Україна не буде виключенням.

«Велика трагедія»
Далі розмова перекинулася на ще одну кризу – кризу законодавчої влади країни. Президент відверто назвав її «великою трагедією» а позачергові вибори – способом вирішити цю кризу. Його останні рішення щодо цього – це демонстрація наявності демократичного виходу із ситуації недієздатності парламенту, вважає Ющенко.
«Ми не маємо іншого варіанту поведінки», впевнений він.
«Якщо ви пригадуєте останнє засідання першої декади жовтня, то за десять днів жодного разу не був прийнятий узгоджений порядок дня парламентом».
«Настала черга відповідальності президента», – наголошує Ющенко. Вибори не є чимось фатальним, підкреслює він. Але політичні відносини між парламентськими силами, підкреслив Президент, себе вичерпали, довіри немає.
Президент окремо торкнувся теми формування майбутньої коаліції. Він ще раз нагадав, що згуртовувати політичні сили мають не «розподіл посад», а «національні інтереси, національні пріоритети».
Президент Ющенко: «Питання вибачте, не в тому, хто з ким об’єднюється. Навіть якщо ми отримаємо українських комуністів і вони стануть пліч-о-пліч працювати на українську політку, то я перший буду вести з ними діалог. Чи якщо ми говоримо з будь-якою іншою політичною силою. Якщо ми об’єднаємося навколо тих речей, які приносять нам державність, незалежність, інтеграцію, безпеку, економічний розвиток, гармонізацію відносин, так, вибачте, я думаю що це говорить кожний виборець про це».
Виклавши свою думку на перспективи створення більшості у майбутньому парламенті, Президент ще раз підтвердив, що хотів би, щоб вибори відбулися саме 7 грудня. Ющенко не ховав своєї зацікавленності в тому, щоб новий парламент і новий уряд почали роботу вже на початку нового 2009 року. Це важливо для всіх, впевнений він.

Майже 2 години Президент говорив про важливі речі, майже вдвічі він перевищив запланований на розмову час, намагаючись відповісти на питання журналістів. Прощаючись з Ющенком, я пригадав те, з чого він почав розмову: «Важливо не тільки дати відповідь, головне – повірити в неї». Мені стало ясно, що проблема довіри в Україні значно ширша за довіру до банків та фондових ринків.

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1332045.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

08:36
31-Трав-2020
На адмінмежі з анексованим Кримом викрали українського військового
30 травня близько п'ятої години ранку, в районі півострова Чонгар, під час несення сл
18:30
30-Трав-2020
Верховний Суд став на захист конституційних прав громадян
29 травня 2020 року Пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду України
18:58
28-Трав-2020
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екск
10:33
28-Трав-2020
Росія планує військове вторгнення в Україну під ейфорією «побєдобєсія» - експерт
Весь минулий рік президент Росії Володимир Путін з політичними та військовими аналіти
19:58
27-Трав-2020
На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева – церцис європейський
На Валу, неподалік від гарматної алеї, цього року розцвіло кілька молодих дерев. Здал
21:38
26-Трав-2020
Російсько-окупаційні війська на Донбасі вбили військовослужбовця Збройних Сил України
Сьогодні, 26 травня, російсько-окупаційні війська вкотре порушили режим припинення во
21:26
26-Трав-2020
Карантин завершено: ДБР увірвалося в музей Івана Гончара, зламавши двері
Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) вважає неприпустимими
13:49
26-Трав-2020
Росія може розпочати нову війну проти України – американські експерти
Нестача води в анексованому Криму може призвести до нової військової агресії Росії пр
18:29
25-Трав-2020
У Чернігівському СІЗО з’явилися платні камери
Постановою Кабінету міністрів України №305 від 22 квітня 2020 року Уряд запровадив ек
01:07
24-Трав-2020
Валерій Давиденко. Убивство чи самогубство нардепа?
23 травня біля 18 години в офісі у центрі столиці було знайдене тіло народного депута
Усі новини