СБУ та депутати з’ясовують стосунки
У відповідь парламентарі звинуватили виконувача обов’язків голови СБУ Валентина Наливайченка у виконанні політичного замовлення і обіцяють порушити питання про його звільнення.
На сьогоднішній прес-конференції виконувач обов’язків голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що є інформація про протиправну корупційну діяльність двох депутатів від фракції БЮТ: Гарегіна Арутюнава та Івана Сидельнікова, а також депутата фракції НУНС Геннадія Москаля.
«Конкретно по Геннадію Москалю, – зазначив Валентин Наливйченко. – Це людина, яка є заступником голови профільного комітету по боротьбі з корупцією. Задокументовано й передано матеріали до слідчої перевірки в Генпрокуратуру, в яких йдеться про вчинення незаконних дій, а саме надання статусу учасників бойових дій людям, які ніякого відношення до цього не мають».
Що ж до депутата Арутюнова, то його звинувачено у причетності до незаконних фінансових операцій. Раніше з подачі СБУ Президент України висунув звинувачення на адресу парламентарів у причетності до контрабанди.
За словами пана Наливайченка, 11 листопада СБУ та Генпрокуратура проведуть позачергове засідання міжвідомчої робочої групи щодо боротьби з корупцією. На засіданні обговорюватимуть питання протидії корупції у вищих ешелонах влади, а також матеріали справ, причетними до яких вважаються депутати.
Москаль заперечує звинувачення і погрожує Наливайченку судом
В інтерв’ю Радіо Свобода Геннадій Москаль заперечив висунуті на його адресу звинувачення: «Якщо є факт корупції, то ніякі матеріали не треба направляти до Генеральної прокуратури. Законом передбачено, що треба скласти на особу протокол і скерувати його в суд для прийняття рішення. Наливайченко виконує політичні замовлення з Банкової. То він налив бруду на членів парламентського комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю – мовляв, контрабандисти. І чим це кінчилося? Нічим! Те також нічим не кінчиться. Ні, це кінчиться судовим позовом відносно пана Наливайченка».
Днем раніше за поданням комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю окружний суд Києва визнав незаконним указ Президента про призначення заступником голови СБУ та керівником відділу по боротьбі з корупцією Тиберія Дурдинця. Одним з ініціаторів судового позову був Геннадій Москаль. Це призначення відбулося без санкції профільного парламентського комітету, як того вимагає процедура. Експерти відзначать, що Дурдинець довший час працював у Закарпатті, звідки походить і голова президентського Секретаріату Віктор Балога.
СБУ виконує політичне замовлення?
Також парламентарі зазначають, що всі звинувачення скеровано у бік опонентів Президента. І таким чином керівництво СБУ виконує політичне замовлення.
«Це наступний план сценарію, який розробляла банкова разом із СБУ по дискредитації нашої політичної сили, – каже колишній заступник голови СБУ а нині заступник голови фракції БЮТ депутат Андрій Кожемякін. – Із цієї спроби провокації нічого не вийде. Я думаю, що наступного тижня Верховна Рада заслухає і генерального прокурора і в.о. голови СБУ. Оце я думаю буде правильно. А те, що до 11 листопада хтось когось хоче заслухати – то нехай казки нам не розказують».
Корупційні звинувачення лунають голосніше саме під час політичних криз. Скажімо, навесні минулого року СБУ висунуло звинувачення у корупції проти судді конституційного суду Сусанни Станік. Однак, до судового розгляду справа так і не дійшла.
Дмитро Шурхало
Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1339184.html