реклама партнерів:
Головна » Крим хоче вийти зі складу України

Крим хоче вийти зі складу України


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Активісти Народного фронту «Севастополь – Крим – Росія» через суд вимагають скасувати чинну Конституцію Автономної республіки Крим, яка визнає його складовою автономною частиною України.
У середу в Сімферополі пройшло перше судове засідання за цим позовом. На що сподіваються російські націоналісти і наскільки реальні їхні сподівання – на ці запитання в автономії відповідають переважно скептично.
Судове засідання тривало трохи більше години і тепер продовжиться 21 листопада. Тоді, очевидно, й буде винесене рішення. Позивачі клопоталися, щоб на наступне засідання прийшов спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко, який, мовляв, особисто несе відповідальність за те, яка конституція на півострові діє.
Проросійські активісти через суд вимагають скасувати чинну Конституцію АРК, яка визнає Крим складовою частиною України. Координатор Народного фронту «Севастополь – Крим – Росія» Валерій Подьячий каже, що збирається відновити російську юрисдикцію Криму «правовими» методами: «Треба переглянути питання статусу Криму, скасувавши Конституцію автономії від 1998 року, що ми й робимо зараз судовим шляхом».
За словами Валерія Подьячого, статус Криму визначався результатами всекримського референдуму в січні 1991 року – Кримська АРСР як суб’єкт Союзу РСР та учасник Союзного договору, але нинішня Конституція АРК цей статус ігнорує. Тож російські націоналісти сподіваються, що, скасувавши її, відновлять дію Конституції Республіки Крим від 6 травня 1992 року, що на той час фактично виглядала як Основний закон незалежної країни.
Спадщина Кучми – проти сепаратизму?
Представники кримського парламенту взяли участь у судовому засіданні, але їхній головний аргумент – що Конституцію АРК від 21 жовтня 1998 року можна змінити чи скасувати лише на сесії Верховної Ради автономії, і з такою ініціативою може виступити будь-який кримський депутат. Проблема лише в тім, що активісти Народного фронту «Севастополь – Крим – Росія» не представлені у кримському Микола Семена
парламенті.
Водночас, як відзначив кримський експерт Микола Семена, навіть якщо чинна кримська конституція буде скасована, це не значить, що автоматично буде відновлена дія згаданої конституції Республіки Крим 1992 року. Адже у березні 1997 року Президент України Леонід Кучма скасував цю сепаратистську конституцію, і Крим більше року жив узагалі без Основного закону.
На думку Миколи Семени, правова ситуація може повторитися і зараз, але політична – загостриться, на що, очевидно, і сподіваються російські націоналісти.

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини