реклама партнерів:
Головна » У Рівному завершується кобзарський фестиваль

У Рівному завершується кобзарський фестиваль


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сьогодні в Рівному завершується другий фестиваль бандуристів, присвячений пам’яті кобзаря Анатолія Грицая.
За півстоліття плідної роботи Анатолій Грицай створив у Рівненському музичному училищі потужну кобзарську школу. Його вважають одним із корифеїв сучасного бандурного мистецтва. Через п’ять років після смерті Анатолія Грицая його учні зібрали однодумців з України та з-за кордону.
Канівський кобзар Володимир Горбатюк уже кілька років працює на Рівненщині з наймолодшими кобзариками. Каже, тут благодатний ґрунт для плідної роботи, адже основне, що зробив Анатолій Грицай – посіяв серед земляків інтерес до прадавнього й надзвичайно сучасного інструмента. Тут викладають відомі в Україні та поза її межами Назар Волощук,Тетяна Бенедюк, Іван Немирович.
«Нерукотворний пам’ятник Учителеві – продовження його справи – каже голова Рівненського відділення Кобзарської спілки Галина Береза-Топоровська. – Це Філософ. Його можна порівняти з Григорієм Сковородою, який, не маючи звань та посад, ішов по життю, сіючи мудре й розумне, так і Анатолій Юхимович. Тому хотілося б, щоб юні кобзарики , які сьогодні демонструватимуть свою майстерність, вбирали цей дух Анатолія Грицая, а їхня бандура та їхні голоси звучали на всю Україну».

Закохані в бандуру
Повчити майстерності юних бандуристів до Рівного уперше прибули австралійці Неоніла і Петро Деряжні. Кажуть – в Австралії бандуру знають і шанують через те, що її пропагує діаспора. Гості представили школу Гната Хоткевича. Їхній репертуар – і кобзарський, і частково модерний: «Бо ми живемо в нову добу, публіка цього вимагає… Тим часом в Україні, куди не поїдемо – робимо відкриття. Тут дуже багато талантів, один із них – Анатолій Грицай», – каже Петро Деряжний.
Клас майстерності для колег провів і бандурист, композитор і майстер виготовлення бандур Роман Гриньків, котрий продемонстрував власну конструкцію бандури та особливості гри на ній. У його руках інструмент перетворювався на цілий оркестр – такими широкими є його діапазон та можливості творення образу.

Волинь кобзарська
Грати на бандурі навчають дітлахів у всіх музичних школах Рівненщини. Інструмент користується популярністю у волинському краї, а Рівненське відділення Всеукраїнської Спілки кобзарів є найчисленнішим серед областей України. Голова Всеукраїнської спілки Володимир Єсипок переконаний – то результат титанічної самовідданої праці сподвижника кобзарського мистецтва Анатолія Грицая: «Він за своє життя підготував таку кількість бандуристів, пропагандистів бандурного мистецтва, що фестиваль давно вже став всеукраїнським, хоч і має статус обласного».
Щоб дати фестивалю вищий статус, необхідна банальна річ – кошти, щоб можна було запросити до Рівного і харків’ян та львів’ян з їхньою потужною школою бандури. Нині ж кобзарям вдалося видати кілька збірок з музичними та віршованими творами Анатолія Грицая, відкрити пам’ятну стелу на училищі, де він працював і… дістатися електричкою до Рівного. Когось би такі умови злякали. Але не кобзарів.

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1349787.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

15:58
24-Лис-2024
Сили оборони України уразили радіолокаційну станцію ЗРК "С-400" російських окупантів
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з і
20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
Усі новини