реклама партнерів:
Головна » Переіменування вулиць організаторів Голодомору – питання моралі донецьких чиновників

Переіменування вулиць організаторів Голодомору – питання моралі донецьких чиновників


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Протягом 33 хвилин у суботу, 15 листопада, донеччани востаннє цього року публічно вшанували пам'ять загиблих від голоду 1932-1933 рр.
11-та акція відбулася на центральній площі Леніна біля самого пам’ятника. Організаторами виступили Громадська ініціатива Донеччини з відновлення історичної пам'яті, Портал неполітичних новин NGO.DONETSK.UA та Донецька обласна молодіжна громадська організація «Поштовх». Біля пам'ятників винуватців Голодомору або на вулицях, що носять їхні імена, активісти щотижня зачитували імена загиблих від Голодомору 1933 року мешканців Донецька.
Остання субота стала кульмінацією дійства, адже скоро сумна дата - 75-а річниця вшанування жертв Голодомору. Більше ста людей зібралося на площі ім. Леніна, щоб вшанувати пам’ять загиблих та помолитися за них. Молебен провели священники Української православної церкви Київського патріархату та Української Автокефельної Церкви. Після цього виступив голова ДОМГО «Поштовх» Юрій Матущак. Він наголосив на тому, що акція неполітична та вже проводилася у кожному з районів міста Донецька

Координатор Громадської ініціативи Донеччини з відновлення історичної пам'яті Станіслав Федорчук нагадав присутнім, що вулиця, яка розташована поруч з центральною площею міста, й досі носить прізвище одного з організаторів Голодомору – Постишева. «Питання Голодомору – питання неполітичне, але виникає воно саме до влади. Я ніколи не повірю в те, що кажуть чиновники. Вони наполягають, що більшість населення проти переіменування вулиці Постишева. Але вона носить ім'я вбивці. Я впевнений, що більшість донеччан аж ніяк не хоче ходити по вулиці з іменем убивці».

Він нагадав, що переважна більшість загиблих у ті страшні два роки були діти до 15 років. Станіслав підкреслив, що питання переіменування – це не стільки питання виконання наказів, скільки питання їхньої моралі. «Має існувати історична справедливість, місто має пам'ятати своїх героїв, а не вбивць», - підсумував Федорчук.

Далі один з молодих поетів Донеччини Олександр Демченко прочитав вірш, присвячений людям, які пам'ятають про загиблих під час Голодомору та вшановують їхню пам'ять у шахтарській столиці.

Коли у зашморгу надія,
Малоросійські холуї,
Коли противитись не сміють,
Хтось кулаки зіжме свої.

«Вони нищили наш народ найбільш цинічним та брутальним методом – голодом», - сказав головний редактор Порталу неполітичних новин NGO.DONETSK.UA Денис Ткаченко. «За ці 11 тижнів я найчастіше у своєму житті чув: «Навіщо вам згадувати ці сумні події? Українцям необхідно зосередитись на нагальних питаннях сьогодення: економіці, безробітті». Ці люди не хочуть, щоб ми пам'ятали свою історію, своє минуле та коріння. Але ми пам’ятаємо, і саме ця пам’ять робить нас українцями»! – підсумував він.

Акція пройшла мирно, не дивлячись на те, що поруч розгорнув свою діяльність народний рух «Донецкая республика» в особі його голови Олександра Цуркана. Це був плановий мітинг. «Русский мир в действии!! Да здавствует русская революция» - було написано на плакаті біля палатки народного руху (орфографія збережена). Пан Цуркан пояснив помилку тим, що це писали прості люди, та відкинув версію про те, що це вияв неповаги до російської мови. Перехожі посміхалися й навіть фотографували плакат з помилкою.

Наприкінці акції активісти зачитали імена людей, які загинули від голоду в той страшний рік у Донецьку та вшанували їх хвилиною мовчання, тож серце шахтарського регіону не залишилося байдужим до загальнонаціональної трагедії.

Олена Федоренко
Джерело: http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/3490






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини