реклама партнерів:
Головна » Презентація Національної книги пам'яті

Презентація Національної книги пам'яті


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Цей захід розпочинає скорботний тиждень на спогад про 75-ті роковини Голодомору 1932-1933 років.
Віктор Ющенко наголосив, що Національна книга пам'яті відновлює історичну правду про Голодомор. «Не питайте, по кому дзвонить дзвін - він дзвонить по нас. Це наша історія», - сказав Президент, наголосивши, що об'єктивна спільна оцінка цих подій має стати частиною національного порозуміння та діалогу в нашому суспільстві.
Оцінюючи Голодомор 1932-1933 років, Глава держави назвав неправдивими твердження про те, що його причиною були несприятливі природні умови. «Коли ми говоримо про 1932-1933 роки - це злочин проти нації», - сказав він, наголосивши, що у тих подіях був «сильний політичний контекст». «За цим знищенням стояла набагато гірша ідея: знищити нашу волю, наше прагнення бачити Україну вільною і незалежною», – сказав Віктор Ющенко.
Глава держави подякував дослідникам, які взяли участь у складанні цих 19 томів, у тому числі Українському інституту національної пам'яті на чолі з Ігорем Юхновським. Президент зазначив, що це лише початок дослідницької роботи, яка має тривати доти, доки не буде встановлено ім'я кожного співвітчизника, що став жертвою геноциду. Він зокрема зауважив, що за півтора роки роботи вже зафіксовані свідчення 204 тисяч очевидців Великого Голоду та імена 882 510 його жертв. На переконання В. Ющенка, такі цифри, відновлені через 75 років після цих історичних подій, свідчать про надзвичайний масштаб трагедії.
Глава держави також подякував міжнародним організаціям, таким як ООН, ЮНЕСКО, Раді Європи за їхні оцінки Голодомору 1932-1933 років. Він окремо відзначив зусилля, які докладають у темі міжнародного визнання Голодомору українські дипломати. «Ми значно наблизилися до світового визнання», - сказав він, висловивши сподівання, що світова спільнота з шаною поставиться до цієї трагічної сторінки історії України.
Після завершення презентації Президент оглянув виставку «Голодомор 1932-1933 років. Геноцид Українського народу» - експозиція, представлена Інститутом національної пам'яті, висвітлює історичні події, що призвели до Великого Голоду в Україні. Глава держави також взяв участь у церемонії спецпогашення оригінальної марки, присвяченої вшануванню 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років.

ДОВІДКОВО: Національна книга пам'яті складається зі зведеного загальнодержавного тому та регіональних томів. Регіональні томи створювались у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та Києві. До Книги включено 6 000 свідчень очевидців. Кількість жертв Голодомору, занесених до Мартирологу, становить 882 510 осіб.

До складання томів Національної книги пам'яті залучено 10 тисяч осіб – членів авторських колективів та пошукових груп. Загальна кількість зібраних за останні роки свідчень становить 204 тисячі (до книги включено лише частину - 6 000 записів).

Джерело: прес-служба президента України.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини