реклама партнерів:
Головна » 2008 » Листопад » 19 » УНП пропонує розпустити Закарпатську обласну раду

УНП пропонує розпустити Закарпатську обласну раду


2008 » Листопад » 19
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Проект Постанови Верховної Ради України «Про призначення позачергових виборів депутатів Закарпатської обласної ради» подали на реєстрацію до парламенту представники Української Народної Партії, народні депутати України Юрій КОСТЕНКО та Ярослав ДЖОДЖИК.
Підставами для внесення проекту Постанови її автори називають «грубі порушення цією радою Конституції України та чинного законодавства України».
«7 березня 2007 р. Закарпатська облрада прийняла рішення про визнання національності «русин» на обласному рівні. Це рішення легітимізувало діяльність політичного русинства в регіоні. „Озброєні” ним, лідери „русинів” дестабілізують ситуацію в регіоні, проводять різноманітні форуми, на яких відкрито закликають до порушення територіальної цілісності України. Так, 25 жовтня 2008 р. на Європейському конгресі підкарпатських русинів у Мукачевому був прийнятий «Акт восстановления русинской государственности», в якому заявляється про «невозможность далее сохраниться коренному русинскому народу в составе Украины со своим национальным этническим лицом; все решения и поступки украинских властей за 17 лет направлены на этноуничтожение и дискриминацию, имеющие признаки геноцида русинского народа на его исторической земле; бесчинства нелегитимной здесь украинской власти…»,» - зазначається у Пояснювальній записці до Проекту постанови.

«Очевидно, що організатори політичного русинства повинні відповідати за Кримінальним кодексом України, а не засідати в обласному парламенті», - вважає Юрій КОСТЕНКО.

«Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до ч. 3 ст. 24 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в АР Крим – також нормативно-правовими актами ВР і Ради міністрів АР Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції», - обґрунтовує проект документу Пояснювальна записка.

Довідково. 29 жовтня в оприлюдненій Заяві з приводу проведення Європейського конгресу підкарпатських русинів та проголошення республіки “Подкарпатська Русь” УНП вимагала від СБУ «притягнути до кримінальної відповідальності всіх "делегатів" так званого "європейського конгресу подкарпатських русинів" 25 жовтня 2008 р. за ст. 110 КК України "Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України"», а від МЗС України «оголосити персонами нон-грата всіх іноземних громадян, які брали участь у так званому "європейському конгресі подкарпатських русинів" 25 жовтня 2008 р.». Причинами активізації дій сепаратистів на Закарпатті УНП назвала «відсутність доведених до виголошення вироку судових процесів проти сепаратистів у Криму та на Закарпатті за ст. 110 Кримінального кодексу» та «поблажливе ставлення керівництва Закарпатської області та правоохоронних органів до дій сепаратистів, які носять ознаки кримінального злочину, що перетворили Закарпаття і Крим на хронічно больові точки, на які регулярно тисне Кремль з метою дестабілізації ситуації в Україні».

Джерело: прес-служба УНП.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

19:59
05-Квіт-2021
У Чернігові помолилися за загиблих у березні Захисників України
5 квітня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
17:17
04-Квіт-2021
ЄС запроваджує подальші санкції за серйозні порушення прав людини у світі
Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти одинадцятьох осіб і
17:09
04-Квіт-2021
За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод
У Всесвітній день води Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ур
17:06
04-Квіт-2021
Літературний диліжанс «Світ пригод Кракатунчика»
Днями успішно пройшла Всеукраїнська акція «Книга єднає країну!» з нагоди Всеукраїнськ
16:42
04-Квіт-2021
870 років із часу народження князя Ігоря Святославича
2 квітня 1151 року, 870 років тому, народився Ігор Святославич – князь із роду Ольгов
20:14
03-Квіт-2021
Війна на Донбасі: під Шумами загинув український воїн
Сьогодні, 3 квітня, неподалік населеного пункту ШУМИ, що в районі відповідальності оп
17:48
31-Бер-2021
«Ми слухаємо Хомчака. Треба валити з цієї країни» - Анна Колісник народний депутат від «Слуга Народу»
На вчорашньому засіданні Верховної Ради у сесійній залі народна депутатка від "Слуги
14:48
31-Бер-2021
Феномен Миколи Міхновського обговорили у Чернігові
30 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка «Микол
16:22
30-Бер-2021
Про інформаційну війну, ботоферми, Telegram-канали та інші виклики сучасності від представника Департаменту кібербезпеки
Начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ексклюзивному інтервю
16:50
27-Бер-2021
Точка зору: Постать Стефана Яворського в політиці деколонізації України
Останнім часом в місті Ніжин на Чернігівщині активізувалася дискусія щодо логічного з
Усі новини