В Україні поминають жертв Голодомору
Керівник Інституту національної пам'яті Ігор Юхновський знову наголосив на потребі притягти до суду тих, хто розробляв і втілював кроки комуністичної влади, які призвели до смерті багатьох людей і можуть вважатися злочинними.
Однак, пан Юхновський не сказав, коли саме могли б відбуватися такі судові процеси, сказавши, що зараз його установа працює над збиранням свідчень.
Комуністи виступають проти масштабних урочистостей
Тим часом комуністи, які заперечують, що голод у 30-х роках навмисне влаштувала влада, критикують видатки уряду на вшанування пам'яті мільйонів загиблих.
Зокрема, українські комуністи називають блюзнірством те, що в умовах економічної кризи чимало коштів виділяються не на допомогу бідним, а на вшанування річниці Голодомору.
Представник КПУ Катерина Самойлик заявила нещодавно, що фракція Компартії голосуватиме проти виділення коштів на будівництво в Києві другої частини меморіалу жертвам Голодомору, якщо законопроект про це буде внесено на розгляд ВР.
Не так давно також в Криму осередок Комуністичної партії перешкодив проведенню акції з вшанування пам’яті жертв Голодомору „Незгасима свіча”, яка раніше відбулася у більш ніж 30-ти країнах світу, де проживають українці.
Комуністи протестують проти масштабних урочистостей з нагоди річниці Голодомору та заперечують унікальність голоду саме на українських теренах, називаючи голод 1930-их років однаково трагічною сторінкою історії для всіх народів Радянського Союзу.
У межах заходів на вшанування багатомільйонних жертв Голодомору президент Ющенко провів урок пам'яті в одній зі шкіл Харкова.
Харківщину називають одним із тих регіонів, де в тридцятих роках від голоду померло найбільше людей.
Представники Росії в Україну на церемонії не приїдуть
Український посол в Росії висловив жаль з приводу того, що президент Дмітрій Медведєв відмовився приїхати в Україну на вшанування пам'яті багатомільйонних жертв Голодомору.
Дмітрій Мєдвєдєв пояснив, зокрема, свою позицію тим, що дії українського керівництва щодо Голодомору, на його думку, спрямовані на розбрат двох народів.
Посол Костянтин Грищенко в інтерв'ю одній з московських радіостанцій сказав, що пан Медведєв мав би нагоду віддати належне загиблим представникам різних національностей.
Москва активно протидіє намаганням України винести тему Голодомору на міжнародний рівень і не згодна з визначенням Голодомору як геноциду, але пан Грищенко сказав, що результатом української позиції стало порушення теми сталінських репресій і в самій Росії.
Партія "Наша Україна" напередодні скритикувала останні заяви Росії щодо Голодомору, назвавши їх виявом зневаги до мільйонів загиблих.
Джерело: Любомир Крупницький, Бі-Бі-Сі, Київ, http://www.bbc.co.uk/ukrainian