реклама партнерів:
Головна » До 300-річчя баталії Полтава готується самотужки

До 300-річчя баталії Полтава готується самотужки


Коментарі: 0 Свята. Пам'ятні дати

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У Музеї історії Полтавської битви відбулося чергове засідання Оргкомітету з підготовки до відзначення 300-ліття Полтавської битви.
Присутні ознайомилися з ходом реставрації пам'яток безпосередньо на місцях (Могила російських воїнів, редути). А заступник міського голови Лариса Семеняга зупинилася на проблемах: відсутні необхідні кошти з держбюджету.
Також тричі переносилося засідання державного оргкомітету (так і не відбулося). Отже, при байдужості держави, Полтава змушена покладатися лише на власні сили (всі кошти з державної скарбниці спрямовані на реконструкцію гетьманської столиці Батурина).
На засіданні було названо такі здобутки в підготовці до відзначення ювілею як реалізація телепроекту „Це моя історія. Полтава", включення Полтави до загальноукраїнських туристичних заходів, зокрема, інформації про заповідник „Поле Полтавської битви" до всеукраїнського іміджевого видання „Україна туристична-2008", проведення Міжнародної конференції „Іван Мазепа та його доба". Започатковано довгострокову вікторину серед учнів „Знавець Полтавської битви".
Також на тематичному засіданні в Міністерстві закордонних справ України затверджено заходи міжнародного значення. Полтава стане місцем проведення міжнародних художньої виставки „Мистецтво замість гармат", дитячого хореографічного фестивалю, підсумкової наукової конференції. Добрі стосунки налагоджено і з Посольством України в Швеції – в результаті заплановано конкурс історичного спрямування для учнів України, Росії та Швеції.
Перший заступник міського голови Валентин Герасименко поінформував присутніх про хід реставрації історичних пам'яток, кожна з яких закріплена персонально за заступниками мера. Загалом навколо пам'яток виконано частковий благоустрій території, виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення реставраційних та ремонтних робіт. І якщо частина з них у задовільному стані, то деяким – як-от пам'ятному знаку на місці відпочинку Петра І - потрібна глобальна реконструкція.
Біля монумента Келіну слід подбати про мощення, а також побудувати під'їзну дорогу до місця командного пункту російського імператора. Кошти на реконструкцію нині є частково. Однак, на ряді об'єктів, зокрема, братській могилі російських воїнів, редутах, першому музеї Полтавської битви, вона ведеться досить активно.
Голова інформаційного підкомітету Віталій Скобельський ознайомив колег із його роботою, що проходить на трьох рівнях: місцевому, всеукраїнському й міжнародному. Інформація ділиться на два потоки - матеріали з історії та заходи з нагоди відзначення ювілею. До висвітлення теми активно приєдналися майже усі ЗМІ міста.
Широка просвітницько-інформаційна кампанія необхідна ще й для того, щоб нейтралізувати вплив російських ЗМІ (зокрема, фільми "РТР"), які свої погляди на Полтавську битви викладають відверто тенденційно. Наразі опрацьовується проект „Моя Полтава" – тематичні вкладки до полтавських газет.

Джерело: "Новини Полтавщини", http://www.regionnews.poltava.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини