реклама партнерів:
Головна » У відновленому храмі 17 ст. на Львівщині створять перший в Україні Храм пам’яті

У відновленому храмі 17 ст. на Львівщині створять перший в Україні Храм пам’яті


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Студенти-банкіри Львівщини ініціюють створення першого в Україні Храму пам’яті.
Саме так називатиметься відновлена дерев’яна церква св. Михайла 17 століття у селі Кути Буського району на Львівщині. На сьогодні вона перебуває в аварійному стані, і, за прогнозами фахівців, якщо вчасно не розпочати роботи з відновлення святині, її очікує трагічна доля сотень цінних дерев’яних храмів на території Західної України. З метою збору коштів на відновлення церкви студенти Львівського інституту банківської справи УБС НБУ проведуть спеціальний марафон. Його відкриє ІІІ благодійний «Аукціон надій».
Після ремонтних робіт, у церкву планують повернути надзвичайно цінний іконостас, що зберігається у фондах Олеського замку. У Храмі пам’яті зберігатиметься інформація про попередні покоління, про відомих вихідців з околиць. Час від часу у храмі відбуватимуться богослужіння. Організатори Аукціону також сподіваються, що церква у Кутах у майбутньому стане окрасою туристичного маршруту «Золота підкова», адже вона розташована за кілька кілометрів від Олеського замку.
Як повідомляє прес-служба Університету банківської справи НБУ, на першочергові роботи для відновлення церкви необхідно 300 тисяч грн.
Партнером проекту з відновлення святині виступив Борис Возницький, директор Львівської галереї мистецтв. За його розрахунками, цих грошей — 300 тисяч грн. — було б достатньо для перекриття даху, встановлення протипожежної системи та сигналізації. Щоб зібрати якомога більшу суму, цьогоріч на Аукціоні продаватимуть лише вартісні роботи відомих українських митців.
За словами організаторів проекту, не менш важливою метою акції, окрім збору коштів, є привернення уваги громадськості до проблем зникнення дерев’яних церков, які, не маючи аналогів у світі, є свідченням самобутності українського народу. Як повідомили організатори, за часи незалежності України лише на Львівщині зникло майже 70 таких церков, ще чимало понівечили сільські громади через неадекватні дії з експлуатації святинь: встановлення металевих покрівель, обшивання пластиком внутрішніх стін, замальовування старовинних розписів.
Церква св. Михаїла у с. Кути Буського району — унікальна пам’ятка національного значення, побудована 1697 року майстром Григором Гебичимзом. Починаючи з 1865 року зовнішній вигляд церкви декілька разів змінювався. Унікальною особливістю цієї пам’ятки є те, що зруби церкви перекриті по-різному: центральний — наметовим чотиригранним верхом з трьома заломами, бабинець — простим чотиригранним, вівтар — боковим куполом з ковніром, посадженим безпосередньо на зруб стін. У 1990-х роках з церкви викрали ікони малих празників з іконостасу.
Поруч з храмом є невеличка дзвіниця 18 ст., що уже майже знищена.

Джерело: РІСУ, http://www.risu.org.ua/ukr/news/article;25995






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини