Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Донеччина долучилася до всеукраїнської акції-реквієму «Засвіти свічку!»

Донеччина долучилася до всеукраїнської акції-реквієму «Засвіти свічку!»


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
22 листопада Донеччина долучилася до всеукраїнської акції-реквієму «Засвіти свічку!» із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, - повідомляє прес-служба обласної держадміністрації.
В акції взяли участь голова облдержадміністрації Володимир Логвиненко, міський голова Олександр Лук’янченко, представники політичних партій, громадських організацій і релігійних громад, свідки голодомору та молодь.
Звертаючись до присутніх Володимир Логвиненко сказав, що «Голодомор став безпрецендентним явищем за кількістю невинно загиблих. Трагедія не оминула і наш край. Його відчували як в промислових містах так і в сільськогосподарських районах, де голод був таким самим лютим, як і в інших областях України». «Смерть не розрізняла своїх жертв ні за віком, ні за статтю, ні за національністю. Сотні тисяч загиблих, тисячі і тисячі зламаних життів, безмежні поневіряння та, навіть випадки канібалізму по відношенню до своїх же рідних. Тому нашим священним обов’язком є вшанування пам’яті загиблих від Голоду, щоб попередити живих, бо такий жах не повинен повторитися більше ніколи» - сказав керівник області.

Під час акції було проведено панахиду за участі представників різних релігійних конфесій. Всі присутні, разом зі всією Україною об’єдналися в єдиній молитві за душі невинно загиблих співвітчизників.

Після панахиди Володимир Логвиненко звернувся до учасників акції з проханням запалити свічки і вшанувати пам’ять всіх загиблих від Голодомору. «Кожна запалена зараз свічка – символ нашої небайдужості, нашої скорботи і жалю за душами загиблих. Нехай душі невинно померлих зігріє теплота наших сердець і полум’я цих свічок, а милосердя та співчуття об’єднає нас в пошані до загиблих і єдиному прагненні до щасливого майбутнього нашої держави» - сказав голова облдержадміністрації.

22 листопада вся нація схилила голову в жалобі. Поминальні дзвони і панахиди, мільйони свічок і хвилина мовчання сповістили світові про 75-ту річницю трагедії нашого народу.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:58
09-Чер-2025
Відбувся перший етап обміну в рамках домовленостей у Стамбулі
Сьогодні розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому поверт
15:15
03-Чер-2025
СБУ втретє вразила Кримський міст
СБУ провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст — цього разу
21:39
02-Чер-2025
Шанувальник Трампа Навроцький – новий президент Польщі
Кандидат від консерваторів Кароль Навроцький, історик, який створював імідж «крутого
21:03
02-Чер-2025
Делегація рф вимагала захисту УПЦ
Делегація РФ на переговорах у Стамбулі серед умов призупинення війни, поряд з вимогою
22:08
01-Чер-2025
Операція "Павутина": наймасштабніший удар української спецслужби по глибині росії (ОНОВЛЕНО)

1 червня 2025 року Служба безпеки України здійснила безпрецедентну операцію, яка у

20:55
01-Чер-2025
Спецоперація СБУ «Павутина»
7 млрд. доларів США. Така орієнтовна вартість стратегічної авіації ворога, яка була в
Усі новини

Сollaborator