Напруженість між Грузією і Росією знову наростає
У неділю, коли в Тбілісі святкували п’яту річницю Трояндової революції, Грузія звинуватила Росію у спробі замаху на президента Міхеїл Саакашвілі та його гостя, президента Польщі Леха Качинського. Москва відкидає звинувачення.
Коли кортеж, в якому їхали президент Саакашвілі і президент Качинський, проїжджав повз фактичний кордон між Грузією та Південною Осетію, пролунали постріли.
За словами президента Грузії, постріли пролунали з боку диспозиції російських військ на території сепаратистської республіки. «Ми мали «приємність», в лапках, звичайно, побачити на власні очі, як інтервенти та окупанти 21-го століття встановили кордон посеред грузинської території. Як ми розуміємо, вони не дуже хотіли бачити нашого гостя, чи мене, і вони виразили свої почуття у такий дикий спосіб», – заявив Саакашвілі.
Зі свого боку Лех Качинський заявив, що було незрозуміло, чи постріли у були у повітря, чи були націлені у кортеж. Але як би то не було, на думку Качинського, міжнародна спільнота, повинна почати діяти.
«Звичайно, це підтвердження, що заяви про те, що план із 6-ти пунктів було виконано, є помилковими. Я хочу звідси звернутися до наших друзів із Європейського Союзу, Сполучених Штатів, інших країн НАТО, які не є членами Європейського Союзу, звернути увагу на те, що сталося, і зробити висновки поки ще не пізно», – зазначив Качинський.
Під час інциденту, що стався в день святкування 5-ї річниці «Трояндової революції», ніхто не постраждав. Але він посилив тертя, які не зменшуються, між Москвою і Тбілісі.
У Кремлі кажуть, що це «провокація» Тбілісі
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відкидає будь-яку відповідальність і називає звинувачення з боку Тбілісі «провокацією», спрямовану на дискредитацію Росії та її союзника, Південну Осетію.
«Це сталося не вперше, вони самі це все організовують і потім звинувачують російську, чи осетинську сторону», – заявив Лавров під час візиту до Перу. «Хіба запросити польського президента на прогулянку по території іншої країни, не є провокацією?», – риторично запитав російський міністр.
Інцидент стався поблизу району Ахалґорі, який був під контролем Тбілісі до серпневої війни. На переконання Тбілісі, перебування російських та осетинських військових у цьому районі порушує договір про припинення вогню, які підписала Москва і Тбілісі за посередництва Франції.
Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1352536.html