реклама партнерів:
Головна » 2008 » Листопад » 28 » У підготовці до Полтавської битви розгорнулися баталії

У підготовці до Полтавської битви розгорнулися баталії


2008 » Листопад » 28
Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Депутати Полтавської обласної ради спіткнулися об неоднозначні постаті Мазепи і Карла 12-го.
Безперечно, невиділення коштів у розмірі 1,5 млн. грн. на будівництво пам'ятника гетьманові Івану Мазепі та на проектування монументу шведському королю Карлу ХІІ стало найрезонанснішим рішенням останньої 18-ї сесії обласної ради.
Гарячі дебати навколо цього питання тривали близько години. З одного боку виступили народний депутат Микола Кульчинський, Дмитро Хрістов (БЮТ), Олег Пустовгар (НУ), Надія Мякушко (СПУ) та Іван Близнюк (НУ) , з протилежного – комуністи: Василь Сільчук, Олександр Масенко, депутати-регіонали: Григорій Вернигора та Олександр Коваль.
Зокрема, Дмитро Хрістов, голова фракції БЮТ в Полтавській обласній раді, вважає, що люди мають право все знати про битву і про всіх її учасників. Виступаючи на сесії, він підтримав народного депутата Миколу Кульчинського (НУ-НС) у необхідності проголосувати ЗА встановлення пам’ятника Мазепі.
«Якщо ми будемо керуватись інтересами або оцінкою Мазепи Російською Федерацією, то давайте подивимося що робиться у Росії. Росія визнає своїми героями колишніх генералів білого руху: генерал Каледін, Корнілов, Денікін, адмірал Колчак. Тобто своїх людей там поважають, а у нас чомусь все навпаки» - зазначив Хрістов.
Він пригадав, що рішення щодо виділення коштів на спорудження згаданих пам’ятників приймав ще Уряд Віктора Януковича. А ще він підкреслив, що роль Мазепи є визначальною в історії України, тому що «саме постать Івана Мазепи, його діяльність 23 роки на посту Гетьмана спонукали або надихали Пилипа Орлика написати першу Конституцію, в якій було вперше записано про незалежну і суверенну Україну».
Проте не всі з 24 присутніх на сесії депутатів фракції БЮТ погодились із закликом Хрістова і семеро проголосували проти або утрималися.
Звісно, найбільш яскраво «проти» встановлення зазначених монументів виступали комуністи. Найвагомішим аргументом вони називали економічну кризу. Також комуністи згадували, що Мазепу-зрадника відлучили від церкви. Депутати облради від КПУ переконані - можна використати ці кошти набагато раціональніше, ніж ставити кам'яні постаті. А депутат Василь Сільчук заявив, що ставити пам’ятник завойовнику Карлу - все-одно, що ставити постамент Гітлеру.
«Нашоукраїнці» вважають, що гетьман І. Мазепа творив історію України і прагнув лише кращого для держави. Як відомо, пам'ятники Петру і обеліск воїнам, так само як і Музей на полі історичної битви дратують націонал-патріотичні сили: „Хоча експозиція в музеї вже переформатована і відображає події того періоду досить об'єктивно, все ж у відвідувачів складається резонне відчуття гордості від «перемоги саме російської зброї – вважають "нашоукраїнці". - А про трагедію Мазепи в музеї майже не розповідається. Про Карла 12-го, природно, згадується, але в «старорежимному» дусі – мовляв, хоробрий воїн, який бездарно програв битву Петру І-му”.
Від фракції Партії регіонів позицію озвучив Олександр Коваль, який сказав, що кошти на пам’ятник виділяти не варто. Ніщивну політику Карла 12-го не шанують навіть в Швеції, що вже казати про «зрадника» Мазепу. А депутат-регіонал Валерій Пархоменко став ініціатором того, щоб за кожний пункт з перерозподілу фінансування депутати голосували окремо.
Надія Мякушко, заступник голови ОДА та депутат обласної ради (СПУ) вважає, що кожний нормальний керівник намагається притягнути гроші в бюджет «Ми сьогодні зробили унікальну річ - відштовхнули з бюджету 16 млн. грн.» - сказала вона. Справа втому, що у разі затвердження фінансування, обласна рада дала б зелене світло державній програмі «Про відзначення 300-річчя Полтавської битви» і отримала додатково 15 млн. грн. для бюджету області на наступний рік.
Інші депутати в цьому трагедії не бачать, мовляв, невідомо, чи виділили б у разі прийняття рішення з держбюджету кошти, адже парламент наразі нічого не приймає взагалі. Володимир Марченко, заступник голови обласної ради, повідомив, що ці кошти були передбачені у проекті змін до держбюджету 2008, але Верховна рада його не прийняла і навряд чи прийме.

Отже, якщо депутати не повернуться знову до цього питання і не схвалять його на останній в цьому році сесії, то кошти повернуться до державного бюджету. В свою чергу, Кабмін вирішить, куди їх спрямувати.

Джерело: "Новини Полтавщини”, http://www.regionnews.poltava.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

19:59
05-Квіт-2021
У Чернігові помолилися за загиблих у березні Захисників України
5 квітня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
17:17
04-Квіт-2021
ЄС запроваджує подальші санкції за серйозні порушення прав людини у світі
Рада ЄС ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів проти одинадцятьох осіб і
17:09
04-Квіт-2021
За підтримки Європейського Союзу до Всесвітнього дня води в Україні відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод
У Всесвітній день води Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України ур
17:06
04-Квіт-2021
Літературний диліжанс «Світ пригод Кракатунчика»
Днями успішно пройшла Всеукраїнська акція «Книга єднає країну!» з нагоди Всеукраїнськ
16:42
04-Квіт-2021
870 років із часу народження князя Ігоря Святославича
2 квітня 1151 року, 870 років тому, народився Ігор Святославич – князь із роду Ольгов
20:14
03-Квіт-2021
Війна на Донбасі: під Шумами загинув український воїн
Сьогодні, 3 квітня, неподалік населеного пункту ШУМИ, що в районі відповідальності оп
17:48
31-Бер-2021
«Ми слухаємо Хомчака. Треба валити з цієї країни» - Анна Колісник народний депутат від «Слуга Народу»
На вчорашньому засіданні Верховної Ради у сесійній залі народна депутатка від "Слуги
14:48
31-Бер-2021
Феномен Миколи Міхновського обговорили у Чернігові
30 березня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка «Микол
16:22
30-Бер-2021
Про інформаційну війну, ботоферми, Telegram-канали та інші виклики сучасності від представника Департаменту кібербезпеки
Начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ексклюзивному інтервю
16:50
27-Бер-2021
Точка зору: Постать Стефана Яворського в політиці деколонізації України
Останнім часом в місті Ніжин на Чернігівщині активізувалася дискусія щодо логічного з
Усі новини