“Львівський Ставропігіон” бунтує?
У такий спосіб вони відповіли на рішення міністра освіти і науки України анулювати ліцензію їхнього освітнього закладу. Страйкарі вимагають надати дозвіл і надалі проводити навчання в університеті та звільнити головних освітян країни й області. Інакше вони готові розпочати голодування.
На анонсований страйк студенти “Львівського Ставропігіону” прийшли із запізненням. Із сотні обіцяних протестантів до будівлі Львівської обласної державної адміністрації їх прибуло зо два десятки, хоча в цьому закладі навчаються майже 800 осіб. Організатори акції пояснили: привести на страйк усіх перешкодили погодні умови. Але морозу на вулиці не було...
Упродовж кількох хвилин студенти вигукували “Ганьба владі!”, тримаючи в руках плакати “Маємо право вибору” та “Руки геть від “Ставропігіону”, аж поки до них не вийшов начальник Головного управління освіти ЛОДА Павло Хобзей.
Координатор страйку Ростислав Павлюк від імені студентства “Ставропігіону” передав головному обласному освітянину звернення та висунув ультиматум: до 2 грудня припинити будь-які дії, скеровані на дестабілізацію навчального процесу в університеті.
“Якщо вимогу студентів проігнорують в обласному управлінні освіти, ми готові розгорнути перед ОДА наметове містечко та розпочати голодування з вимогою звільнити з посад лобістів закриття університету. Мова про Павла Хобзея, Івана Вакарчука й інших”, – попередив Ростислав Павлюк. Окрім того, заявив, що для перевірки законності закриття закладу відповідне звернення надішлють у прокуратуру області.
Натомість начальник обласного управління освіти Павло Хобзей у коментарі журналістам повідомив: відповідно до рішення Міносвіти, студенти університету “Львівський Ставропігіон” мають право продовжити навчання в будь-якому іншому державному закладі за цінами, визначеними їхнім університетом.
“У вищих закладах обласна держадміністрація лише координує навчальний процес. Натомість Міносвіти має повноваженні закривати їх. Але в цьому випадку рішення – правильне. Тому що потрібно покласти край нелегальному продажу дипломів. Адже якість освіти у “Ставропігіоні” становила 3,8% за потреби 60%”, – сказав П. Хобзей.
Він зазначив, що заклад перевіряли вже вдруге, а частину його ліцензій скасували ще торік.
Якщо студентам пропонують місця в інших навчальних закладах, то у викладачів справи гірші. Вони залишаться без роботи.
У коментарі “Газеті” студентка четвертого курсу факультету “Практична психологія” “Львівського Ставропігіону” Мар’яна Топчак зауважила, що для студентів рішення про закриття університету – це справжній шок. “Почуваємося жахливо. Не розумію, чому це роблять посеред року. На “носі” зимова сесія, ми почали писати дипломні роботи... А нас поставили в такі умови, що перевестися в інші заклади потрібно якнайшвидше”, – каже вона.
Водночас, переходячи в інші заклади, студенти повинні скласти так звану “академічну різницю”. За словами пана Хобзея, це буде можна зробити до літньої сесії наступного року. Натомість узимку спудеї складатимуть іспити лише з тих предметів, які були у “Ставропігіоні”.
Додамо, найближчим часом доля “Львівського Ставропігіону” може спіткати ще десять освітніх закладів області.
Оксана Горак
Джерело: "Львівська газета", http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/11/28/36362/