реклама партнерів:
Головна » 2008 » Листопад » 29 » Свобода слова на Чернігівщині. Конфліктна ситуація навколо газети «Деснянська правда»

Свобода слова на Чернігівщині. Конфліктна ситуація навколо газети «Деснянська правда»


2008 » Листопад » 29
Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Чернігівці можуть втратити найдавнішу газету області – «Деснянську правду».
Конфліктна ситуація у виданні вже не один тиждень обговорюється у засобах масової інформації. Проте, напевно, це питання не турбує керівників області.
Напередодні сесії обласної ради Ірина Мельник, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, звернулася до депутатів з проханням «…вивчити ситуацію з газетою та прийняти зважене рішення, яке буде корисним як депутатському корпусу, так і всьому населенню Чернігівської області».
Звернення було роздано депутатам облради. 28 листопада на початку сесії пропонувалося розглянути питання про конфліктну ситуацію навколо «Деснянської правди». Однак не прислухалися… Голова обласної ради навіть не поставила на голосування пропозицію щодо включення в порядок денний питання «Деснянки».

Веб-сайт "Європейська Україна" надає можливість ознайомитися із зверненням Ірини Мельник, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України щодо ситуації навколо газети «Деснянська правда».

Шановні депутати!

Обласну організацію Спілки журналістів України непокоїть ситуація, що склалася навколо обласної газети «Деснянська правда».
Люди віддавна поважають «Деснянку», як видання, з яким пов’язана історія нашої області та історія поколінь жителів Чернігівщині. Адже «Деснянська правда» цьогоріч мала б святкувати свій аж 170-річний ювілей. Однак у ситуації, що склалася, мабуть, не до свят.
Четверо журналістів цієї обласної газети звернулися до Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів про допомогу. Справа в тому, що журналістська організація «Деснянської правди» є одним із співзасновників газети, разом з обласною радою та облдержадміністрацією. І зараз ведеться активна робота над тим, щоб виключити журналістів із засновників газети. Для цього нинішнє керівництво газети вирішило створити громадську організацію «Колектив працівників газети «Деснянська правда». Планується, що саме ця громадська організація стане співзасновником видання, а отже матиме право набирати на роботу та звільняти з посад працівників і взагалі диктувати редакційну політику газети. Ознайомившись із Статутом цієї громадської організації, одразу стає видно, що журналістська організація у ньому ніде не фігурує. Вона виглядає зайвою не лише у новоствореному об’єднанні, а й у редакції. І це у той час, коли саме журналісти багатьох поколінь «Деснянської правди» створювали цей бренд – «Деснянка», котрий і є їхньою колективною інтелектуальною власністю. А відтак журналістам, котрі пішли на пенсію, здається, взагалі не буде місця у колективі газети.
Все це означає, що ставши юридичною особою завдяки новоствореній громадській організації, газета легко може стати приватною, а отже – газетою або однієї політичної сили, або бізнесовим проектом. Це призведе до того, що і депутати обласної ради, і жителі Чернігівщини втратять інформаційний ресурс, яким є “Деснянська правда”.
Чернігівська обласна організація Національної спілки журналістів підтримує своїх колег – чотирьох журналістів газети “Деснянська правда”, які пропонують прозорий шлях вирішення ситуації з газетою. “Деснянка” має бути офіційним друкованим органом Чернігівської обласної ради. Це можливо за умови створення комунального підприємства “Газета “Деснянська правда” з подальшим його фінансуванням з обласного бюджету. Директором підприємства - редактором газети має бути людина з відповідною освітою, яка добре розуміється на газетній справі, та чия кандидатура буде затверджена на сесії облради. Щодо колективу редакції, то він має бути сформований згідно штатного розкладу, також затвердженого на сесії. Лише у такому випадку газета та її професійний колектив будуть збережені. Саме за таких умов газета зможе подавати об’єктивну, різнобічну, абсолютно незаангажовану інформацію, даючи змогу висловлювати на її сторінках різні думки і погляди, а не бути “бойовим листком” однієї політичної сили.
Подібний досвід з перетворення впливової обласної газети у комунальне підприємство є в Сумах, Хмельницькому, інших обласних центрах. Газети в цих регіонах не втратили свого статусу та популярності, а також не стали збитковими. Вони діють у рамках закону й задовольняють інтереси жителів своїх областей. А ще мають таке неоціненне багатство, як свободу слова й відсутність внутрішнього цензора. Хіба ж не це насамперед потрібне чернігівцям, котрі прагнуть об’єктивного висвітлення подій, що відбуваються в області?
Чернігівська обласна організація Спілки журналістів звертається із проханням до депутатів Чернігівської обласної ради вивчити ситуацію з газетою та прийняти зважене рішення, яке буде корисним як депутатському корпусу, так і всьому населенню Чернігівської області.

З повагою, Ірина Мельник, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:45
26-Січ-2022
Як правильно приймати антибіотики? Головні правила прийому антибіотиків
З часу винайдення антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекцій
17:39
26-Січ-2022
1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно
1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її пер
16:04
26-Січ-2022
Омікрон та інші штами. Загрози мутацій коронавірусу
Ще у квітні 2020-го вчені змогли розшифрувати геном вірусу SARS-CoV-2, збудника COVID
15:46
26-Січ-2022
Російські олігархи втрачають мільярди пропорційно нарощуванню військ на кордонах з Україною
З 20 грудня 2021 року по 25 січня 2022-го сукупний статок 104 російських мільярдерів
17:06
25-Січ-2022
Казахський гамбіт: чи вистачить ресурсів у довгожителя Кремля втримати екс-республіку
Москва з великим задоволенням скористалася б ситуацією в Казахстані і приєднала би зн
09:42
23-Січ-2022
Виступ Блiнкена в Берлiні: Чиї вiйська отoчили чиїх?
Перед зустріччю з Лавровим у Женеві Ентоні Блінкен виступив у Берліні із промовою про
20:56
22-Січ-2022
Москва обурена розвитком української мови в Україні
У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова
19:13
22-Січ-2022
Продовження гібридної війни: експерти прокоментували ситуацією із зламом Дії
У Мінцифри прокоментували оприлюднене на одному з хакерських форумів оголошення про п
14:55
22-Січ-2022
Фейк на вихідні: в мережі продають дані мільйонів українців з Дії за 15 тисяч доларів
В мережі з’явилась інформація про злам додатку «Дія». Така інформація поширюється у F
16:34
21-Січ-2022
В СБУ вбачають російський слід у хвилі мінувань по всій Україні
Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та кри
Усі новини