реклама партнерів:
Головна » У Рівному міським головою обрали Володимира Хомка

У Рівному міським головою обрали Володимира Хомка


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Лідером виборчих перегонів у Рівному на виборах міського голови став директор Рівнеоблводоканалу Володимир Хомко.
Хоча часті вибори набридли рівненському електоратові (явка на дільниці сягнула лише 40 відсотків), рівняни ще раз довели своє прагнення бачити міським головою господарника.
За результатами зі 106-и дільниць (станом на 9 ранку не пораховані ще сім дільниць), Володимир Хомко набрав 32,4 відсотка голосів рівнян, які взяли участь у виборах. Лідер має серйозний відрив з другим за результатами виборів Василем Червонієм (керівник обласної організації УНП), який набрав близько 16 відсотків та третьою – заступником міського голови Світланою Богатирчук-Кривко (близько 14 відсотків). Місця цих кандидатів практично співпали з підсумками учорашніх екзит-полів.
Володимир Хомко, очоливши «Рівнеоблкодоканал» у 2005 році, вивів підприємство з кризи неплатежів і посприяв цілодобовій подачі води рівнянам. Нині підприємство активно впроваджує нові технології і визнане кращим в Україні серед інших підприємств свого профілю. Хомко був конкурентом на виборах міського голови 2006 року нині покійному Вікторові Чайці, однак згодом успішно співпрацював з міським головою, очолюючи водне господарство міста.
Безпартійного Володимир Хомка офіційно підтримали рівненська НСНУ та місцевий осередок «Народної самооборони». Його основні конкуренти Василь Червоній та Світлана Богатирчук-Кривко належать до Української народної партії та Блоку Литвина. За нині безпартійного Миколу Сороку агітували партія регіонів та соціалісти. Цікаво, що перемогу Микола Сорока здобув лише на одній дільниці в студентському містечку Національного університету водогосподарства і природокористування – саме там, де вчора виявили людей, які намагалися фальсифікувати вибори способом «карусель».

Порушення суттєво не вплинули на результат
Наймасовіше порушення пов’язане з поспішністю роботи дільничних комісій, які розтиражували помилки в бюлетенях на кількох дільницях.
29 листопада Рівненський міський суд задовольнив позов одного з кандидатів, пана Харченка через незаконне фінансування передвиборчої агітації готівкою в одній з газет кандидатом Куковським . Куковського зняли в останній момент, у бюлетенях навпроти його прізвища за ніч потрібно було проштампувати «вибув». На деяких дільницях «перестарались» – проставили штампи навпроти прізвища «Харченко». Станом на вчорашній вечір таких зіпсованих бюлетенів, було близько двох з половиною тисяч. Окрім того, через зміни у списках 10 дільниць відкрилися невчасно. Однак вранці рівняни не поспішали до дільниць.
Оскільки розрив між Володимиром Хомком і найближчим до нього Василем Червонієм становить 17 відсотків – це близько 19 тисяч голосів. У такому випадку похибка у кілька тисяч голосів не вирішує результату виборів. Окрім того, всі бажаючі мали можливість проголосувати. Хоч не виключено, що вибори оскаржуватимуть аутсайдери.

Ложка дьогтю
А от скандал, пов’язаний зі спробою фальсифікації виборів, пов’язують також з однією зі служб радіотаксі. На трьох дільницях водії намагалися підкупити виборців. Інші випадки порушення виборчих прав були поодинокими. Одна з жінок, яка хотіла зайти в кабінку разом зі своєю матір’ю, коли їй не дали цього зробити, демонстративно порвала бюлетень своєї матері.
Як зауважив голова Рівненської обласної громадської організації Комітету виборців України Олексій Горецький, якщо всі зібрані факти складати до одного знаменника, це відповідно може стати тим показником, який може змінити результати голосування під час судових оскаржень.
А ось голова тервиборчкому Михайло Банацький переконаний – результат виборів уже нічого не змінить. Навіть той факт, що вони профінансовані лише наполовину (кошти і бюлетені прийшли буквально в останній передвиборчий день, без заробітної плати членам комісій). Розплатитися з членами виборчих комісій уряд обіцяє завтра.

Валентина Одарченко
Джерело: "Радіо Свобода",

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:53
31-Бер-2023
Повітряні сили України використовують "розумні" бомби JDAM
У Повітряних силах підтвердили використання української авіацією "розумних" авіабомб
20:57
30-Бер-2023
Уряд повернув державі майно Києво-Печерської лаври
Кабінет міністрів 30 березня визнав нечинним розпорядження про безоплатне користуванн
17:10
29-Бер-2023
Архімандрит Авраамій Лотиш вийшов зі складу УПЦ МП і перейшов до канонічної ПЦУ
Член Духовного собору Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій (Л
19:12
28-Бер-2023
У Варшаві відкрилася фотовиставка про місто-героїв Чернігів
27 березня 2023 року у приміщенні Варшавської школи економіки (SGH) відбулося відкрит
19:36
26-Бер-2023
Доступ до об'єктів Києво-Печерської лаври може бути тимчасово обмежений
На території Києво-Печерської лаври працює комісія з перевірки наявності, умов зберіг
20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
13:58
24-Бер-2023
5 міфів про виразкову хворобу

Ритм життя більшості сучасних людей просто не залишає часу на те, щоб повноцінно в

20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
Усі новини