реклама партнерів:
Головна » Куди поділися гроші МВФ?

Куди поділися гроші МВФ?


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На початку листопада Між­народний валютний фонд ухвалив рішення надати Україні стабілізаційний кредит в обсязі 16,43 млрд. доларів США.
Перший транш – 4,5 млрд. дол. США – надійшов 10 листопада, його мали використати для стабілізації національної валюти. Незабаром, як повідомляють українські високопосадовці, очікують отримання другого траншу. Його мають витратити на рефінансування економіки. Втім, беручи до уваги те, що за останні 20 днів курс грив­ні так і не стабілізували, виникають і великі сумніви щодо того, що другий транш МВФ викорис­тають за призначенням, тобто на під­тримку малого й середнього бізнесу.
Отже, Національний банк отримав перший транш кредиту МВФ 10 листопада 2008-го. Тоді ж перший заступник голови правління НБУ Анато­лій Шаповалов заявив, що частину грошей уже скерували на стабілізацію курсу національної валюти. А от стосовно дру­гої частини, яку ма­ли б витратити на рекапіталізацію банків, то з нею є певні проблеми. Мовляв, щоб визначити, яким банкам надати кошти, необхідно провести “діагностичне обстеження”. Втім, з огляду на події останніх 20 днів, можна дійти висновку, що НБУ впорався саме з другим завданням: курс грив­ні продовжує падати, натомість найбільші українські банки отримали змогу рефінансування.
У тому, що “реалізація” під­тримки з боку МВФ не обій­шлася без спекуляцій, сумніватися не доводиться. Банки отримали кошти на рекапіталізацію, після якої, логічно, мало б від­бутися пожвавлення на ринку кредитування, таке необхідне передовсім для малого та середнього біз­несу. Проте цього, як бачимо, не сталося. Так само очікували, що після допомоги МВФ, в обмінниках фінустанов у достатніх обсягах з’явиться валюта, якою за раніше взяті кредити розраховуватимуться не лише фізичні особи, а й під­при­єм­ства.
Як вважають експерти, таких логічних подій не сталося через те, що банки вирішили вдатися до спекуляцій або до дій, продиктованих їм їхніми генеральними “інвесторами”. Отримані під рефінансування гривні фінустанови конвертували у валюту й або тримали/тримають до чергового зростання курсу іноземної валюти, щоб заробити на курсовій різниці, або відправляли/відправляють валюту за кордон за вказівкою іноземних власників банків, які рятують там свій бізнес.
Тепер мова про другий транш МВФ. Його частину, за словами Президента України Віктора Ющенка, спрямують на рефінансування економіки, зокрема й на підтримку малого та середнього бізнесу. Як заявив гарант в ефірі телеканалу ICTV, найближчими днями бізнес поінформують про домовленості, досягнуті на мініс­тер­ському рівні щодо кредиту від МВФ, а саме про те, за якими ставками та на які терміни під­приємці зможуть отримувати кредит від держави, яка і є розподільником залучених у МВФ коштів.
Експерти кажуть, що з другим траншем МВФ станеться те саме, що й із першим – кредити залучатимуть відповідні структури під відповідні відсотки, а малий і середній бізнес, який зараз фактично опинився на межі банкрутства, залишиться осторонь. Також не варто забувати, що кредит розрахований на два роки, а віддаватимуть гроші не урядовці, які його залучили й неефективно викори­с­­товують, а платники податків, які щороку розраховуються за всі зовнішні та внут­рішні державні борги. Причому не знаючи, за що саме платять – ті, хто на державному рівні робить такі позики, вочевидь, вважають цю інформацію зайвою.

Валентин Концевич
Джерело: "Львівська газета", http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2008/12/04/36500/

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:09
07-Лют-2023
США попереджають Туреччину про експорт, який вочевидь посилює військову міць росії
США попереджають Туреччину про експорт, який вочевидь посилює військову міць росії, -
19:35
07-Лют-2023
День як день
З одкровень Федорця:
«Діду, – каже онука, – у світі стільки всього відбуваєтьс
21:40
06-Лют-2023
Підрозділи ГУР МО України посилили свої можливості і досягли нових спроможностей
Головне управління розвідки Міністерства оборони України ретельно відслідковувало сит
20:47
05-Лют-2023
На Луганщині росіяни спалюють українські книжки в котельнях
Росіяни вивозять із окупованих територій Луганської області художню та історичну літе
17:33
04-Лют-2023
Черговий великий обмін полоненими
Повернули 116 українських військових. Оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, сн
16:43
04-Лют-2023
Заява Чернігівської обласної «Просвіти»: Імені Русових!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка щодо перейменування
21:39
03-Лют-2023
У битві за Бахмут прикордонники втримали рубіж й ліквідували штурмовиків окупантів
2 лютого російсько-окупаційні війська здійснили спробу прориву лінії оборони прикордо
19:35
02-Лют-2023
Музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста»
5 лютого, у неділю, об 11.00 у приміщенні Колегіуму, на Валу, відбудеться музейна зус
18:41
02-Лют-2023
Європарламент закликав ЄС працювати над початком переговорів про вступ України
Європарламент у четвер ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС працювати над початком п
20:08
01-Лют-2023
Українські воїни отримають ще 105 розвідувальних БПЛА Vector
Компанія Quantum-Systems GmbH оголосила про постачання 105 додаткових розвідувальних
Усі новини