Митрополит Кирил буде керувати Російською Православною Церквою до Собору
Митрополит Кирил є один з чотирьох кандидатів, яких може бути обрано Патріархом на Помісному Соборі, що має відбутися не пізніше, ніж через півроку.
Його вважають реформатором, який хоче тісніших зв’язків з Ватиканом і більшої незалежності церкви у її стосунках з державою.
Патріарх Алєксій тісно співпрацював з Кремлем для зміцнення Російської Православної Церкви як державної релігії.
На екстреному засіданні Священного Синоду Російської Православної Церкви у суботу під Москвою митрополита Кирила було обрано тимчасовим управителем церкви з-поміж семи митрополитів-членів Синоду.
До складу постійних членів Священного Синоду РПЦ входять 7 ієрархів РПЦ, зокрема митрополит Київський Володимир, митрополит Мінський Філарет та митрополит Кишинівський Владімір.
Митрополит Кирил, зокрема, веде релігійну програму на центральному російському телебаченні і є членом Ради зі співпраці з релігійними об’єднаннями при президенті Росії.
Прощання з Патріархом
Поховання Патріарха РПЦ Алєксія Другого відбудеться у вівторок в Богоявленському Соборі в Москві.
Сотні віруючих РПЦ прийшли у суботу попрощатися з Патріархом, тіло якого перебуває в храмі Христа Спасителя у Москві.
Життєвий шлях Патріарха
Провідник Російської Православної Церкви, Патріарх Алєксій Другий, помер у п'ятницю у віці 79-ти років у своїй заміській резиденції поблизу Москви.
Алєксій ІІ був 15 предстоятелем РПЦ. В миру - Олексій Рідігер - народився у 1929 році в естонській столиці - Талліні. Вже в п'ятнадцять років Алєксій став іподияконом.
У 1947 році, з другої спроби, поступив в Ленінградську духовну семінарію, а закінчивши її в 1949, став студентом Духовної академії. На московський патріарший собор його обрали 1990 року. В Росії він був фігурою знаною і шанованою, серед його відзнак є і титул "людина року"
Йому ставлять в заслугу відновлення авторитету церкви після десятиліть занепаду за часів комуністичного режиму та об'єднання Російської Православної Церкви після розвалу Радянського Союзу.
Проте, його репутація у світі була більш суперечлива. Ще у радянські часи, КГБ нагородив священослужителя орденом, що викликало підозри про його співпрацю з тоталітарною державою. Деякі дослідники вказують на співпрацю Алєксія ІІ із КДБ.
Стосунки з Римо-католицькою церквою залишалися прохолодними і він неодноразово відмовлявся від зустрічі з Папою Римським Іваном Павлом Другим і його наступником Венедиктом XVI.
Алєксій та Україна
Патріарх Алєксій категорично відмовлявся визнавати ту частину Православної Церкви в Україні, яка проголосила непідлеглість Московському Патріархату.
Він також різко засудив візит до України Папи Римського Івана Павла Другого, сказавши, що це не сприяє міжконфесійному діалогу.
У Києві незадоволення також викликала відмова Патріарха на прохання Віктора Ющенка визнати, що анафема на гетьмана Мазепу була накладена незаконно.
Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/
В Україні патріарх востаннє був влітку - під час святкування 1020-ліття хрещення Русі.