реклама партнерів:
Головна » Суддю з Донеччини хоче звільнити пів України

Суддю з Донеччини хоче звільнити пів України


Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Незалежна асоціація телерадіомовників звернулась до Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії ради суддів, Міністерства юстиції та Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя із проханням звільнити з посади суддю Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Тетяну Хаустову. Підставою для її звільнення в асоціації вважають порушення присяги.
Нагадаємо, 26 грудня 2007 року суддя Тетяна Хаустова прийняла рішення про стягнення з телерадіокомпанії «САТ плюс» та журналіста Наталії Попової 80 тисяч гривень на користь міського голови м. Слов’янська Валентина Рибачука 80 тисяч гривень солідарно.
Провина відповідачки полягала в тому, що у журналістському репортажі Наталія Попова на тлі розбитої обшивки стендів меморіалу «Алея Слави» 9 травня 2007 року в ефірі телекомпанії «САТ плюс» промовила: «Я хочу обратиться к совести. Потому что 9 мая – это, все-таки, праздник совести. К совести наших депутатов, нашего городского головы - где она? Сегодня вы можете говорить, что не хватает денег, бюджетных статей на то, чтобы восстановить эти стенды. Но когда мы утром идем возле исполкома, и смотрим на Ваш джип, Валентин Леонидович, который Вы сдали в аренду нашему городу, и за который город платит деньги, то невозможно поверить, что денег на аренду этого джипа не хватило бы на восстановление «Аллеи славы». Сегодня есть модное слово в политике - «ганьба». Я хочу произнести его вам. Ганьба вам, городской голова, ганьба, народные депутаты, ганьба начальники городских отделов, которые не нашли сегодня средств на восстановление этой Аллеи. Ганьба за ваше отношение к памяти героев нашего города, к жителям нашего города».

У своєму позові Валентин Рибачук, вимагаючи спростування поширеної інформацією та компенсації 100 тисяч гривень моральної шкоди, завданої його честі, гідності та діловій репутації, вказав, що інформація була недостовірна, оскільки, по-перше, «Алея слави» була відремонтована, а, по-друге, його особистий автомобіль Lexus GX 470 був зданий місту не в оренду, а переданий у безкоштовне користування по договору позики, отже, ніяких грошей на оренду місто не витрачає.

Юристи НАМ звертали увагу суду на той факт, що у журналіста були усі підстави звинуватити міського голову у корупційному діянні - вартість переданого на утримання Слов’янській міській раді особистого автомобіля марки Lexus моделі GX 470 вдесятеро перевищує суму граничних витрат на придбання та оренду легкових автомобілів для керівників органів самоврядування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів № 332 від 4 квітня 2001 року. Однак суддя визнала поширену інформацію недостовірною та постановила стягнути на користь міського голови 80 тисяч гривень - семирічну заробітну плату пересічного мешканця міста Слов’янська - як компенсацію моральної шкоди.

Рішенням Апеляційного суду Донецької області від 18 березня 2008 року рішення Слов’янського міськрайонного суду було скасовано через те, що суд неправильно застосував закон, який підлягав застосуванню, та не врахував положення в сфері свободи слова та вираження думки.

Керівник Правового центру НАМ Тетяна Фоміна, яка представляла у суді інтереси ТРК «САТ плюс», пояснює цей крок асоціації так: «Загальний рівень недовіри до суддів серед громадян України сьогодні вже сягнув критичної межі. Це відбулось завдяки діям окремих суддів, але підриває довіру громадян до усього суддівського корпусу. У рішенні, прийнятому суддею Хаустовою, неодноразово фігурують обставини, не підтверджені доказами, та докази, не досліджені в судовому засіданні. Рішення, ухвалене нею, було вкрай цинічним. Це змішує нас звернути увагу на випадок необ’єктивності та упередженості судді, який, на нашу думку, має кваліфікуватися як порушення присяги та тягти за собою відповідні правові наслідки».

Джерело: http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/3697

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:09
07-Лют-2023
США попереджають Туреччину про експорт, який вочевидь посилює військову міць росії
США попереджають Туреччину про експорт, який вочевидь посилює військову міць росії, -
19:35
07-Лют-2023
День як день
З одкровень Федорця:
«Діду, – каже онука, – у світі стільки всього відбуваєтьс
21:40
06-Лют-2023
Підрозділи ГУР МО України посилили свої можливості і досягли нових спроможностей
Головне управління розвідки Міністерства оборони України ретельно відслідковувало сит
20:47
05-Лют-2023
На Луганщині росіяни спалюють українські книжки в котельнях
Росіяни вивозять із окупованих територій Луганської області художню та історичну літе
17:33
04-Лют-2023
Черговий великий обмін полоненими
Повернули 116 українських військових. Оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, сн
16:43
04-Лют-2023
Заява Чернігівської обласної «Просвіти»: Імені Русових!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка щодо перейменування
21:39
03-Лют-2023
У битві за Бахмут прикордонники втримали рубіж й ліквідували штурмовиків окупантів
2 лютого російсько-окупаційні війська здійснили спробу прориву лінії оборони прикордо
19:35
02-Лют-2023
Музейна зустріч «Катерининська церква у Чернігові — символ мужності і незламності міста»
5 лютого, у неділю, об 11.00 у приміщенні Колегіуму, на Валу, відбудеться музейна зус
18:41
02-Лют-2023
Європарламент закликав ЄС працювати над початком переговорів про вступ України
Європарламент у четвер ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС працювати над початком п
20:08
01-Лют-2023
Українські воїни отримають ще 105 розвідувальних БПЛА Vector
Компанія Quantum-Systems GmbH оголосила про постачання 105 додаткових розвідувальних
Усі новини