реклама партнерів:
Головна » 2008 » Грудень » 9 » На Чернігівщині профспілкові лідери обговорили проблеми безробіття

На Чернігівщині профспілкові лідери обговорили проблеми безробіття


2008 » Грудень » 9
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1237
СОЦІУМ


Потенційне безробіття – одна з тих загроз, яка наразі турбує значну кількість наших громадян.
Це проблема потребує професійного аналізу і швидких дій по мінімізації її негативних наслідків. І саме темі зайнятості в умовах соціально-економічної кризи була присвячена програма „Актуально”, що виходить на ТРА „Новий Чернігів”. Обговорення в студії відбувалося за участю профспілкових лідерів області (на чолі з Володимиром Струком – головою Федерації профспілкових організацій Чернігівської області) та директорів обласного (Лідія Падалка) та міського (Олександр Зевченко) центрів зайнятості.
Лідія Падалка проінформувала глядачів про поточну ситуацію на ринку зайнятості області. Так у жовтні-листопаді місяці цього року відбулося зростання кількості безробітних, багато в чому за рахунок повернення трудових мігрантів з Києва. Щодо перспектив, то на грудень місяць роботодавці області анонсували скорочення 600 робочих місць, а вже на січень – 1500. Водночас, директор Обласного центру зайнятості запевнила, що у випадку необхідності всі громадяни отримають передбачену допомогу з Фонду сприяння зайнятості.

Відповідаючи на питання ведучої про дії профспілок у разі можливих звільнень працівників, Володимир Струк заявив наступне: „Нагадаю, що одним з основних документів, що регулює соціально-трудові відносини в області є Регіональна угода, яка підписана між владою, профспілками і роботодавцями. Так от, ця угода не дозволяє роботодавцям скорочувати більше 10% працівників на протязі одного року і ми будемо слідкувати за неухильним дотриманням цієї норми. До того ж, всі звільнення членів профспілок мають відбуватися після погодження з профкомом. У випадку порушення процедури – ми звертаємося до суду. Тобто, сьогодні не втратити роботу більше шансів у члена профспілки”.

Що ж збираються робити профспілки в нинішній соціально-економічній ситуації? Заступник голови Федерації профспілкових організацій (ФПО) Чернігівської області Петро Чорнорот проінформував глядачів, що вже зараз, створено Обласний штаб інформаційного забезпечення населення в умовах кризи (з „гарячою” телефонною лінією – 77-42-77, 676-612 ). Окрім того, робоча група в ФПУ розробила „Порадник” для громадян (стосовно невиплат зарплати і скорочень робочих місць). Найближчим часом в кожному профкомі буде його примірник. Отже, звернувшись до профспілок, громадяни отримають професійні відповіді і підтримку у вирішенні проблем в сфері праці.

Микола Богдан – голова обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості повідомив, що на підприємствах його галузі масових звільнень не передбачається. Відбулося лише незначне скорочення обслуговуючого персоналу, але відчувається потреба в працівниках основних виробництв.

Натомість ситуація в лісовому господарстві викликає занепокоєння. Біля 2000 працівників вже зараз працюють по гнучкому графіку. Проблема полягає в тому, що основні замовники продукції підприємств даної галузі – будівництво і меблеве виробництво згортають діяльність. „На останньому аукціоні (на 1-й квартал наступного року) реалізовано лише 44% обсягу деревини. Проте профспілка, спільно з адміністрацією підприємств вже зараз вживає заходів для подолання кризових явищ. Розроблена програма, яка дозволить не допустити скорочень, завантажити виробництво і ліквідувати заборгованості” – заявив Йосип Райчинець, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства.

Про стан зайнятості на підприємствах агропромислового комплексу міста та області проінформував Сергій Хоботня – головний спеціаліст обласної галузевої профспілки. За його словами, наразі скорочень людей на виробництвах немає, проте після нового року ситуація може змінитися. Щоб зберегти робочі місця та не допустити масових звільнень працівників можливий перехід на неповний робочий час. Але вже зараз, в зв’язку з неможливістю здійснити проплату за газ, зупинено виробництво на Носівському цукровому заводі, в результаті чого без роботи залишилось 236 штатних і біля 200 сезонних працівників. Під загрозою зупинки перебуває ще 2 молокопереробних підприємства області, і завдання профспілок, разом з органами влади, зробити все можливе для збереження робочих місць та захисту людей, що потрапили «під скорочення».

В галузі освіти, як повідомила Тетяна Матвеєва – голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки, вивільнення працівників не передбачається. Проте, після того як Уряд заморозив введення нової мінімальної зарплати, освітяни не отримали обіцяного підвищення на 11%. Центральні комітети профспілок бюджетної сфери планують провести переговори з Урядом для вирішення цього питання.

За словами Миколи Петренка – голови обласної організації профспілки працівників державних установ, зараз необхідно переорієнтувати народногосподарський комплекс на задоволення потреб насамперед внутрішнього ринку. Це зробить економіку нашої країни менш вразливою до потрясінь зовнішніх ринків.

Профспілкові лідери закликали громадян не піддаватися спекулятивним настроям і паніці. У разі загрози скорочень, не можна погоджуватися на звільнення за власним бажанням. В цьому разі робітники втрачають низку можливостей. Роботодавці, в свою чергу, мають відмовитись від отримання надприбутків. В сьогоднішній ситуації необхідно сісти за стіл переговорів і разом вирішити, як зберегти „на плаву” підприємства не втративши їх колективи.

Джерело: Віталій Копиш - провідний спеціаліст Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

12:50
23-Січ-2020
Посли миру – лауреати Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік
Міжнародний Центр «Незалежне посольство миротворців» (Німеччина, голова міжнародного
12:45
23-Січ-2020
Названі лауреати премії ім. Якова Гальчевського
За багаторічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, громадський комітет Вс
12:22
23-Січ-2020
Нагороджені міжнародною медаллю Івана Мазепи за 2020 рік
Почесною нагородою Міжнародної літературно-мистецької Академії України – міжнародною
21:47
22-Січ-2020
У Чернігові відкрили виставку про українську армію доби Української революції 1917-1921 років
З нагоди Дня Соборності в Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкр
15:20
22-Січ-2020
Підприємець з Чернігова «нагрів» державу на 32 бюджетних мільйона
Управління СБУ в Чернігівській області у ході спецоперації викрило корупційну діяльні
21:23
20-Січ-2020
Суд відмінив рішення про передачу храму в с.Ковпита громаді Української церкви
Чернігівський район. Сьогодні Київський апеляційний Господарський суд задовольнив апе
21:17
20-Січ-2020
У Польщі вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів Української повстанської армії
На горі Монастир біля села Верхрати вандали знищили меморіальну дошку з могили воїнів
16:19
19-Січ-2020
Митрополит Епіфаній привітав з Богоявленням – Хрещенням Господнім
Сердечно вітаю всіх з Богоявленням – Хрещенням Господнім! У це велике дванадесяте свя
16:04
19-Січ-2020
На Волині священник московського патріархату невдало стрибнув із дзвіниці української церкви
У селі Жидичин Ківерцівського району місцевий священник УПЦ МП Володимир Гелета серед
20:53
18-Січ-2020
У Бразилії з’явиться площа України
У місті Марінга, що в бразильському штаті Парана, українській громаді виділять дві ок
Усі новини