Донецькі депутати подолають економічну кризу за 19 днів
На засіданні були розглянуті питання про негативний вплив фінансової та економічної кризи в реальному секторі економіки на соціальний та економічний стан Донецької області. Наслідки світової кризи гостро позначились на промислово розвинених, орієнтованих на експорт регіонах України. І, в першу чергу, на економіці Донецької області, адже саме вона забезпечує 20% загальнодержавного обсягу реалізованої продукції та 22% експорту продукції України.
Проблеми металургії
В реальному секторі економіки особливо вразливою через несприятливу кон’юнктуру світового ринку стала металургійна галузь, продовжує загострюватися ситуація у вугільній промисловості. Кредиторська заборгованість вугільних підприємств складає 11 млрд. грн., що в 2,5 рази перевищує дебіторську. Зростає заборгованість з виплати заробітної плати.
Кризові явища в економіці області також посилилися технологічними та фінансовими проблемами АКБ «Промінвестбанк», який обслуговує 9,5 тисяч суб’єктів господарювання області. «Найголовніша причина світової кризи – це необ’єктивна подача інформації всіх країн», - заявив Анатолій Близнюк. Наприклад, Шахтарськ, за словами голови облради, планує отримати в середньому 123,6 млн. гривень у першому кварталі 2009 року. Проте це фактично неможливо, і невідомо, на основі чого склалися такі очікування. «А все тому, що треба спиратися на реальні цифри», - пояснив Близнюк.
Безробіття на Донеччині
З початку кризи в Донецькій області різко зросла кількість безробітних людей, майже на третину. «З тих, хто зареєстрований у центрі зайнятості 54 % молоді люди, 70 % жінки», - зазначила начальник Донецького обласного центру зайнятості Тамара Козенко. За її словами, зріст безробітних спостерігається у всіх центрах зайнятості, бо це залежить від процесів, що відбуваються в економіці регіону. В умовах кризи центри зайнятості на Донеччині збільшуватимуть об’єми працевлаштування. Це відбуватиметься й шляхом залучення безробітних до громадських робот, використовування професійного навчання безробітних для підвищення готовності до мобільної зміни місця праці.
Як боряться з кризою в Маріуполі
На засіданні маріупольський міський голова Юрій Хотлубей розповів, що вже розпочав боротися із кризою у своєму місті. Він планує зменшити на 10 % міський бюджет, за рахунок зменшення витрат на свята, коштів депутатів для користування транспортом, мобільним зв’язком. Та прийняв рішення про зменшення оплати проїзду у громадському транспорті з 1,75 до 1,5 грн.
Колегії облдержадміністрації та облради запропонували затвердити заходи щодо економії бюджетних коштів і забезпечення збалансованості місцевих бюджетів Донеччини у 2008-2009 роках. В врешті-решт до подолання кризи у 2008 році залишилося 19 днів. Звісно, для донецьких депутатів це не перешкода, і новий рік область розпочне, вже не відчуваючи фінансові проблеми. Залишимо економічну кризу світові.
Аліса Тітко
Джерело: http://www.ngo.donetsk.ua/donsociety/3753