реклама партнерів:
Головна » Червоні гвоздики отримали депутати Чернігівської міськради від УПЦ Московського патріархату… Фото

Червоні гвоздики отримали депутати Чернігівської міськради від УПЦ Московського патріархату… Фото


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
12 грудня сесійне засідання Чернігівської міськради, як завжди, розпочалося із великим запізненням. На 33 сесії V скликання планувалося розглянути аж 27 питань. Проте, народним обранцям заманулося додати до порядку денного і політичні, і релігійні питання… Адже, біля стін міськради лунали молитви представників УПЦ МП.
У результаті годинного обговорення порядок денний сесії доповнився ще кількома питаннями: депутатів турбувала ретрансляція російських телеканалів у місті; вирішили обговорити й пропозицію щодо затвердження Програми одноразової допомоги при народженні дитини у Чернігові у 2009 році; заманулося обранцям замахнутися й на «Катерининську проблему».

Перше – економічне й важливе питання – депутати розглянули швидко, за кілька хвилин. Ще на минулій сесії Володимир Ступак, керівник фракції УНП, запропонував прийняти антикризову програму. Тоді його підтримали одноголосно. Була створена відповідна робоча група, яку очолив міський голова Олександр Соколов. І ось тепер питання «Про першочергові заходи щодо мінімізації негативного впливу фінансової кризи на економіку м. Чернігова» винесли на сесію міськради. Депутати не заперечували щодо прийняття такої програми. Хоча, задум і потрібний, але над ним необхідно ще добряче попрацювати, щоб програма «мінімізації негативного впливу фінансової кризи» дала реальний результат для економіки міста.

Обговорення другого питання було бурхливим. З дозволу депутатів до залу засідань міськради увійшло декілька представників УПЦ МП з гаслами. Таким чином, атмосфера мітингу-молитви перенеслася з вулиці – до сесійної зали. Розглянути «Катерининську проблему» пропонували фракції ПСПУ, КПУ та ПР, депутати яких несподівано стали віруючими. Незважаючи на те, що дане питання не відноситься до компетенції ні міськради, ні міськвиконкому (є також і відповідний юридичний висновок), депутатам все одно захотілося прийняти рішення, щоб Катерининська церква знову стала історично-музейним комплексом.
Нагадаємо, що згідно розпорядження голови Чернігівської облдержадміністрації М. Лаврика (№ 151 від 05.04.2006 р.) Катерининську церкву було передано козацькій релігійній громаді Київського патріархату. Проте, Московська церква не погодилася з даним рішенням і розпочала блокування храму (намети представників УПЦ МП й нині стоять біля церкви). Разом з тим, розпорядження М.Лаврика розглядалася протягом двох років в різноманітних судових інстанціях. Остаточну крапку у цій справі поставив Вищий адміністративний суд України. 22 травня 2008 року він розглянув апеляційну скаргу Української Православної Церкви Київського патріархату. І визнав, що розпорядження голови Чернігівської облдержадміністрації «Про передачу у користування релігійній громаді УПЦ Київського патріархату м. Чернігова Катерининської церкви» є чинним. Ухвала Вищого адміністративного суду України є остаточною і оскарженню не підлягає.
Проте, депутати міськради, відомі своєю антиукраїнською позицією, й досі не можуть заспокоїтися. Їм вкотре намагався роз’яснити представник Української народної партії Володимир Ступак, що дане питання лише розпалює міжрелігійний конфлікт у Чернігові. Адже, більше десятка церков у місті передано УПЦ МП і лише три Київському патріархату. Кожен чернігівець сам визначає в яку йому церкву ходити (чи в Спаський собор – переданий УПЦ МП, чи в Катерининську церкву, де нині щодня відбуваються богослужіння релігійної громади Київського патріархату).
32 депутати з 45 присутніх на сесії проголосували, що Катерининська церква знову має бути музеєм. А також прийняли рішення розглянути питання про мораторій на передачу об'єктів історично-культурної спадщини релігійним громадам.
Ініціатори «Катерининського питання» зраділі вибігли на вулицю до представників УПЦ МП. Їм дякували і давали квіти революції – червоні гвоздики…

З молитвами вирушили віруючі до Катерининської церкви і обійшовши її хресним ходом знову «засіли» в намети.

Сергій Черняков, «Європейська Україна», фото автора.


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

13:44
16-Лип-2024
Чернігівські рухівці про річницю Декларації про державний суверенітет України
Сьогодні чернігівські рухівці, хоч і скромно, але згадали про річницю Декларації про
12:11
16-Лип-2024
До 34-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України
16 липня Україна відзначає 34-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет
14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
Усі новини