Новорічне свято 2009. Меню на рік Бика
2008-й Рік Земляної Миші 26 січня 2009 року змінить рік Земляного Коричневого, або Чорного Бика (за китайським календарем). За нашою традицією, ми зустрічаємо Новий рік 31 грудня. І зустрічати будемо вже Рік Бика. Спочатку проводимо Мишку, підіб’ємо підсумки року, що минає, і радісно розкриємо обійми наполегливому й доброзичливому Бику. Що чекає нас у 2009 році, покаже час. Нам же потрібно поклопотатися про страви для новорічного столу.
Чи подавати яловичину для зустрічі Нового року? Думки розділилися. Якщо ми задобрювали Мишку зерновими і сиром, то, вірогідно, і Бика потрібно зустрічати його улюбленими продуктами. Що їсть бик? Сіно, солому, соковиту траву (про комбікорми мовчимо). Отже, на нашому новорічному столі повинно бути більше зелені. І, звичайно ж, м'ясо. Святкових блюд з яловичини – сотні рецептів у кожній кухні світу. Біфштекс, лангет, карпаччо, бефстроганов, відбивні. До того ж яловичину разом з бараниною можна не прожарювати і подати з кров'ю. На любителя!
М'ясний тандем “Новорічний”
Для цієї святкової страви нам знадобиться шматок відмінної телятини прямокутної форми і такий же шматок свинини, краще карбонатна частина. Шматки м'яса миємо, просушуємо паперовим рушником і надрізаємо упоперек, як гармошку. До кінця не прорізаємо. Можна кожен шматок злегка відбити. Солимо і перчимо кожну частину – і в розрізах, і зовні. Додаємо улюблені спеції, часник. Тепер дуже акуратно вкладаємо гармошку яловичини в гармошку свинини. Виходить такий м'ясний тандем. Перев'язуємо його чистим тонким джгутом і змащуємо майонезом. Викладаємо композицію на деко. Зверху по всьому м'ясному пласту викладаємо наперед підготовлений гарнір. Відправляємо в духовку на 40-50 хвилин випікати при температурі 180 градусів.
Для гарніру тремо на крупній терці дві морквини, шампіньйони дрібно ріжемо. Ріпчасту цибулю ріжемо півкільцями. Все обсмажуємо до напівготовності. Солимо, перчимо. Викладаємо на м'ясо. Зверху посипаємо тертим сиром.
Не забудьте видалити нитки перед подачею. Дуже святкова страва – просто тане в роті.
Біфштекс “Для Діда Мороза”
Що може бути смачнішим за натуральний біфштекс, приготований з любов'ю? Тут є декілька секретів. Нарізаємо шматки біфштекса від великого добротного шматка свіжого м'яса (тільки упоперек волокон!). Кожен порційний шматок повинен бути не товще 1,5 см. Тонше – це вже тільки для відбивних, товще – не просмажиться. Солимо, перчимо, додаємо улюблені приправи, травички. Й одразу ж кладемо красиві шматки на гарячу сковорідку. Загальний час приготування біфштекса – 4-5 хвилин. Якщо ви з кожного боку ще обсмажите по 2 хвилинки – біфштекс буде середньопросмаженим, якщо ж загальний час приготування - 10 хвилин, то вийде повністю просмажений біфштекс. Натисніть на нього виделкою: сік з кров'ю – непросмажений; світлий, прозорий сік – повністю просмажений.
Не перетримайте м'ясо на вогні! Зникає соковитість, виходить “підошва”.
До такої чудової страви, як свіжий біфштекс, добре подати святкові гарніри – зелений салат, овочеве рагу або картопля по-новорічному. Відмінно підійдуть квашені й мариновані огірки, капуста, помідори, інші домашні заготовки.
Фаршировані трубочки “Для Снігуроньки”
Ніжна страва з тисячами начинок. Кожна господиня знайде тільки свій рецепт і дасть йому своє ім'я. Сміливо в бій! Тільки ви знаєте смаки своєї сім'ї і своїх гостей. Здивуйте їх, побалуйте своїми фантазіями!
Для трубочок-рулетиків потрібні прямокутні шматочки яловичини завтовшки 0,5-0,8 см. Їх потрібно відбити, поклавши кожен шматочок у поліетиленовий пакет. Посолити, поперчити. На середину викласти заздалегідь приготовану начинку. Скрутити в рулетики, зав'язати ниткою. Скласти щільненько у каструлю. Залити бульйоном або томатним соком і дати протомитися до готовності.
Можна спочатку обсмажити на сковороді, а в каструлі довести до готовності. Можна запекти трубочки в духовці, зверху змастивши майонезом і сиром.
Начинки: часник, цибуля, зелень; часник і довгий шматочок маринованого або солоного огірка; сало, часник і зелень; оливки і шматочок сиру; шинка і сир; цибуля, морква, гриби; чорнослив, яблуко; болгарський перець; будь-яка ваша начинка.
При подачі на новорічний стіл всі нитки з рулетиків треба зняти. Викладаємо їх на блюдо і посипаємо зеленню.
Телятина “Банановий рай”
Екзотична страва, але дуже легка в приготуванні. Смак солодкуватий, дуже незвичайний. Шматочки яловичини злегка відбиваємо, солимо, перчимо і викладаємо на змащене олією деко дуже і дуже щільно. Коли підсмажиться, не повинно бути порожнечі між шматочками. Зверху так само в один шар викладаємо тонкі кружальця банана і півкільця маринованої цибулі. Змащуємо майонезом і посипаємо сиром. 50 хвилин в духовці – і наше бананове м'ясо готове.
Можна банан замінити кільцями ананаса з компоту. Виходить пікантно й оригінально.
Як варіант – яловичина по-тосканському в горщику.
Ідея є? Вперед! Наш новорічний стіл повинен сподобатися гостям й обов'язково сильному і обачному Бику.
З Новим роком!
Джерело: "Новий рік", http://newyear.rivne1.tv/?id=1087