реклама партнерів:
Головна » Сімферопольський музей пропонує обмінятися експозиціями із західнонімецьким містом Ахен

Сімферопольський музей пропонує обмінятися експозиціями із західнонімецьким містом Ахен


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сімферополь відмовляється повертати трофейне мистецтво західнонімецькому місту Ахен, але запропонував тимчасово обмінятися експозиціями. Така ідею позитивно сприйняв директор Музею Зюрмондта Людвіґа.
Ініціатива влаштувати тимчасовий обмін експозиціями належить директору Сімферопольського музею Ларині Кудряшовій. Тобто, ахенські полотна, які нині зберігаються в Криму, можна було б виставити в Німеччині, а німецький музей на цей час, як заставу, надає рівноправну колекцію картин для демонстрації в Україні. Директор ахенського Музею Зюрмондта Людвіґа загалом схвально відгукнувся на таку пропозицію.

Ризик конфіскації
В інтерв'ю радіостанції «Дойчландфунк» Петер ван ден Брінк, однак, вказав на кілька моментів, які варто було б з'ясувати перед початком такого обміну. «За законом, картини належать українській державі, а Сімферопольський музей, на скільки мені відомо, - це міський музей. Отже, чи може його директор виступати з пропозицією стосовно проведення обміну», - сказав ван ден Брінк.
Крім того, на його думку, слід з'ясувати, чи не загрожує картинам, які потраплять до Німеччини конфіскація - навіть якщо в цей час у Сімферополі в рамках обміну виставлятимуть полотна з Ахена. Річ у тім, що Німеччина, посилаючись на міжнародні закони, виходить з того, що вивезене трофейне мистецтво залишається її власністю. «Виникає запитання, чи не вимагає німецьке законодавство конфіскації картин?» - задається питанням директор музею в Ахені.

Директор музею в Ахені відвідає Сімферополь
Петер ван ден Брінк шукатиме відповіді на ці запитання, як у зовнішньополітичному відомстві Німеччини, так і в Україні. Сімферополь він планує відвідати всередині січня. Його супроводжуватиме куратор ахенської експозиції та реставратор. Вони хочуть провести власну експертизу картин, навколо яких зараз точиться дискусія.
Йдеться про 87 картин, які в Німеччині вважалися такими, що безслідно зникли. В серпні цього року німецькі туристи випадково «знайшли» їх у Криму. Вони були виставлені у Сімферопольському художньому музеї. Керівництво музею заявляє, що не збирається вести переговори про реституцію, тобто - повернення картин Німеччині, й вважає їх компенсацією за власні втрати під час війни. За словами директора музею в Сімферополі Ларини Кудряшевої, 68 картин вдалося ідентифікувати.

Володимир Медяний
Джерело: Deutsche Welle, [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3911491,00.html]http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3911491,00.html[/url]






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини