реклама партнерів:
Головна » Україна-ЄС – приємні несподіванки й розчарування

Україна-ЄС – приємні несподіванки й розчарування


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
2008-го року відносини між Європейським союзом і Україною розвивалися досить бурхливо. Чимало очікувань виповнилися, але багато сподівань поки що так і залишилися сподіваннями.
1 січня де-юре почала діяти угода про спрощення візового режиму. І хоча де-факто з приводу її впровадження було багато нарікань та скарг з українського боку, уже за 9 місяців Брюссель погодився розпочати діалог щодо скасування віз взагалі. Експерти сприйняли такі наміри доволі оптимістично. Як от Сюзанне Ніс з Французького інституту міжнародних відносин.

Безвізовий режим через п'ять років?
“Є політики які підтримують цю ідею, є також і опоненти скасування віз. Я вважаю, що потрібно розраховувати на період десь у п'ять років. Це я вважаю реалістичним. Не ставтеся до цього вже занадто песимістично. Цей процес може пройти доволі швидко. Ми зараз у Євросоюзі маємо проблеми із нестачею робочої сили та старінням населення”, - сказала Ніс.
У інших сферах відносини Києва та Брюсселя розвивалися не менш бурхливо. Після приєднання до Світової організації торгівлі ЄС пообіцяв Україні створення зони вільної торгівлі, а обіцянка членства в НАТО, надана Києву на саміті у Бухаресті, сприяла прихильності Брюсселя.

Нові формули партнерства
Почали з'являтися ідеї про нові формули партнерства та підкріплення старих - “Чорноморські синергії”, “Східне партнерство”, збільшення фінансування у межах політики добросусідства. Українська сторона зі свого боку запропонувала ЄС зменшити його енергозалежність від Москви та спорудити трубопровід “Вайт стрім”, а ще - підписати угоду про асоціацію.
Після військового протистояння у Грузії Євросоюз здавалось усе більше схилявся у бік підтримки України і робив багато заяв із натяками про можливий прорив у відносинах між Брюсселем та Києвом. Втім, у вересні після саміту в Евіані надії України стати кандидатом у члени ЄС розвіялися. З одного боку, дипломати домовилися, що нова угода між Україною та ЄС називатиметься “Угодою про асоціацію”, як і хотів Київ. З іншого - в проекті документу ні слова не говорилося про майбутню європейську перспективу.

Гальмуючий фактор - політичні чвари в Києві
В цьому питанні країни-члени Євросоюзу знову розділилися на два табори. Польща, Литва, Латвія, Естонія, Швеція та Великобританія зауважували, що Україна є європейською нацією і її місце - у Євросоюзі. Водночас, інші представники так званої “старої Європи” із Німеччиною на чолі виступили проти подальшого розширення на Схід: мовляв спочатку треба реформувати ЄС. На думку експертів, таке рішення викликано не в останню чергу й небажанням дратувати Росію. Водночас і загострення постійних політичних чвар між українськими політиками кілька разів ставали на заваді рішень на користь Києва.

Черговому потеплінню відносин Києва та Брюсселя посприяла світова економічна криза. В середині грудня Ніколя Саркозі оголосив про виділення Україні майже двох мільярдів євро для боротьби із наслідками економічного спаду. “Це головним чином — політичний крок, підґрунтям якого є побоювання того, що стане з Україною, з її політичною ситуацією, якщо економіка зазнає повного колапсу. І з іншого боку - це відносини із Росією. В Брюсселі міркують логічно: якщо Євросоюз не надасть Україні нині підтримку, вона піде шукати в іншому місці, можливо - в Росії”, - вважає Фредерік Еріксон, директор Європейського центру міжнародної політичної економіки.

Тетяна Карпенко
Джерело: Deutsche Welle, [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3908081,00.html]http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3908081,00.html[/url]






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:02
26-Квіт-2024
Резонансне ДТП у Броварах: правоохоронці затримали Майбоженка
Затримано посадовця РДА Київщини, який скоїв ДТП з чотирма постраждалими

18:20
25-Квіт-2024
Міністр Сольський, якого підозрюють в оборудках із землею, подав заяву про відставку
"До Верховної Ради України надійшла заява від Миколи Сольського про відставку з посад
21:23
24-Квіт-2024
Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млрд
Президент США Джо Байден підписав законопроект щодо допомоги Україні на понад $60 млр
20:49
23-Квіт-2024
Коли Верховна рада заборонить РПЦ в Україні
Верховна Рада, ймовірно, у травні зможе розглянути в другому читанні урядовий законоп
16:38
22-Квіт-2024
Виставка акварельного живопису Марії Рибіної-Ткач «Прозорі барви» в Чернігові
23 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
08:16
21-Квіт-2024
Конгресвумен Марсі Каптур виступаючи за допомогу Україні процитувала Тараса Шевченка
Під час виступу на підтримку законопроєкту про допомогу Україні, конгресвумен-демокра
21:03
20-Квіт-2024
Конгрес США проголосував за військову допомогу Україні
Трохи статистики голосувань:
1. Конфіскація активів РФ та заборона TikTok — 36
18:46
19-Квіт-2024
Ворожий літак Ту-22МЗ збили на відстані близько 300 кілометрів від України
Один з дальніх бомбардувальників Ту-22М3, які в ніч на 19 квітня здійснювали ракетну
16:13
19-Квіт-2024
Дружба народів: росія використовує студентів з Африки заради пропаганди своєї геополітичної величі
У березні російське Сочі приймало Всесвітній фестиваль молоді. І поки тисячі його уча
10:16
19-Квіт-2024
Дослідження ефективності навчання у приватних школах

Приватна школа в сучасному світі привертає увагу батьк

Усі новини