реклама партнерів:
Головна » Газова суперечка: Чехія критикує Росію й Україну

Газова суперечка: Чехія критикує Росію й Україну


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Чехія, яка нині головує в Європейському союзі, не хоче виступати в ролі посередника в газовому конфлікті між Україною та Росією. Однак вона й не сидітиме, склавши руки.
У Празі цими вихідними пролунали різкі заяви на адресу обох сторін газового конфлікту. Чехія, яка зараз головує в ЄС, відмовляється взяти на себе роль посередника в суперечці. Заступник глави чеського уряду, міністр з європейських питань Александр Вондра не залишив тут жодних сумнівів: «Ми вважаємо це чисто комерційним конфліктом і не захищатимемо жодну сторону. Ми не будемо посередником, але ми діятимемо». Прага має намір скликати спеціальне засідання ЄС і створити міжнародну експертну групу.
Для споживачів у Європі суперечка поки що не мала якихось негативних наслідків, наголосив Вондра. За його словами, в ЄС ніхто не повинен боятися, що раптом забракне газу. «Я думаю, що все надійно, і причин для хвилювань немає. Газосховища в Центральній Європі заповнені вщент», - сказав заступник прем'єр-міністра Чехії. Сигнал, що надійшов з боку Чехії, однозначний: ніхто не збирається мовчки спостерігати за суперечкою.

В обхід Росії та України
Експерт з питань енергетики в чеському міністерстві закордонних справ Вацлав Бартушка дотримується такої думки: «Якщо все це триватиме довго й повторюватиметься, тоді в питанні постачання газу Європа має можливість обійти, як Росію, так й Україну. Таким є наше послання обом сторонам конфлікту. Ми не збираємося перевіряти кожну деталь. У нас є угода, і ми хочемо, щоб вона виконувалася. Все». Експерт зауважив, що в ЄС зараз ніхто не може оцінити, хто винен у черговому конфлікті, оскільки ніхто не має доступу до реальної інформації. Заяви ж представників обох сторін сильно відрізняються одна від одної.
Питання енергозабезпечення Чехія оголосила одним із найважливіших на час свого головування в ЄС. Це було зроблено ще задовго до актуальної російсько-української суперечки. Тепер Євросоюзу йдеться про те, щоб знайти не тільки короткострокову, але й довгострокову стратегію, яка б допомогла позбутися залежності від одного постачальника енергії.

Джерело: Deutsche Welle, [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3920341,00.html]http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3920341,00.html[/url]






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини