реклама партнерів:
Головна » Пам'ятки заповідника "Чернігів стародавній" отримали шанс потрапити під опіку ЮНЕСКО

Пам'ятки заповідника "Чернігів стародавній" отримали шанс потрапити під опіку ЮНЕСКО


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Споруди домонгольського періоду Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" включені до попереднього переліку пам'яток, які можуть бути внесені у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Про це на прес-конференції повідомив генеральний директор заповідника Юрій Соболь.
Він розповів, що представленню чернігівських пам'яток у ЮНЕСКО, яке заплановане на 2012 рік, має передувати велика підготовча робота. Перший її етап - розробку Генерального плану розвитку заповідника - на сьогодні вже пройдено. У грудні 2008 року цей важливий документ затвердили вчені ради Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень та двох міністерств - культури і туризму та регіонального розвитку та будівництва України. Головною "родзинкою" Генплану є об'єднання всіх земель стародавнього Чернігова в єдину охоронну зону, що значно розширює межі Національного заповідника і надає йому більші права. Документ також визначає режими використання цієї території, черговість заходів з охорони, реставрації, реабілітації, музеєфікації пам'яток, збереження традиційного характеру середовища тощо.
Наступним етапом буде розгляд і затвердження Генплану розвитку заповідника депутатами Чернігівської міськради. Юрій Соболь вважає, що ніяких заперечень у них документ не викличе, оскільки він погоджений із Генеральним планом розвитку Чернігова і затверджений на містобудівній раді.
Вчений секретар заповідника Сергій Черняков у розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу додав, що для гідного представлення чернігівських пам'яток у ЮНЕСКО, заповіднику потрібно підготувати відповідні інформаційні матеріали - різнопланові фото, в тому числі, з літака, супровідні тексти кількома іноземними мовами та ін. Така робота потребує залучення високопрофесійних фахівців і певної суми коштів. Оскільки сам заповідник з цим не впорається, на обласному рівні має бути створений оргкомітет. "Потрапити у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО дуже складно, тому до підготовки інформаційних матеріалів треба поставитися серйозно", - зазначив С. Черняков.
Дбаючи про перспективу заповідника "Чернігів стародавній", його працівники ні на мить не забувають про виконання основних своїх завдань -охорону, ремонт і реставрацію пам'яток. Науковці та архітектори установи постійно перевіряють їх технічний стан, контролюють температурний та вологісний режим всередині приміщень. Завдяки виділенню коштів із Державного бюджету України, в останні роки вдалося провести ремонтно-реставраційні роботи на Борисоглібському соборі, дзвіниці Іллінської церкви, розпочати протиаварійні заходи на Катерининському храмі, виготовити проектно-кошторисну документацію на реставрацію П'ятницької та Іллінської церков, здійснення протиаварійних робіт на Колегіумі.

Довідка. Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" був створений 1967 року як філія Державного заповідника "Софіївський музей". В 1978 р. він став самостійною установою, а десять років тому отримав статус національного. Сьогодні у його складі - 29 унікальних пам'яток архітектури та історії, шість із яких - домонгольського періоду. За останні 10 років фонди заповідника поповнили 1500 одиниць зберігання, 300 цінних предметів були відреставровані.

Джерело: Потапчук Наталія, УКРІНФОРМ, http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=769978






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини