реклама партнерів:
Головна » Чому Чернігів та Україна можуть залишитися без ринків

Чому Чернігів та Україна можуть залишитися без ринків


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
В четвер, 15 січня 2009 року Верховна Рада повторно розглядатиме законопроект „Про місцеві податки та збори”.
Він вже був прийнятий у першому читанні 24 грудня 2008 року - документ внесений на розгляд як антикризовий. Якщо післязавтра народні депутати проголосують за цей законопроект, то українські ринки закриються. Чому - про це йшлося на засіданні Чернігівського прес-клубу реформ.
Голова профспілки „Підприємець” Віталій Сальва пояснив, що новий законопроект передбачає відміну ринкового збору, а замість нього буде введений ринковий податок. Це означає наступне: зараз, всі хто, торгують на ринках платять лише за місце, яке вони займають: від 1, 50 грн. до 6 грн. в день в залежності від займаного місця. Якщо буде прийнятий новий закон, то податком обкладатиметься земля, яка виділена під ринок. Цей податок формуватиметься залежно від мінімальної заробітної плати, яка буде множитись на коефіцієнт від 0,25% до 2,5%. Це означає, що підприємці будуть змушені платити в 200 (!!!) разів більше.
Пан Сальва наголосив на тому, що немає ніякого фінансового обґрунтування закону. В законі немає жодного пояснення, чому вибирається ставка у розмірі 0,25%. Також немає пояснення, чому така велика різниця – у 10 разів! – між мінімальною і максимальною границями ставки.

Олег Мороз, голова правління ЗАТ РК „Нива” навів розрахунки по ринку Нива. Отже, зараз підприємець, який торгує на ринку, сплачує 19,50 грн. за 1 м. кв. щомісяця. Якщо закон буде прийнятий, то доведеться платити:
1.Мінімально: 605 грн. (мінімальна заробітна плата) х 0,25% (ставка) х 34356 кв.м. (площа ринку) х 26 (робочі дні) : 9577,3 кв.м. (торгівельна площа ринку) = 151 грн. 25 коп. за 1 кв.м в місяць.
2.Максимально: 605 грн. (мінімальна заробітна плата) х 2,5% (ставка) х 34356 кв.м. (площа ринку) х 26 (робочі дні) : 9577,3 кв.м. (торгівельна площа ринку) = 1512 грн. 5 коп. за 1 кв.м в місяць.

Тож виходить, підприємцю доведеться більше платити:

Мінімально 151,25 грн. : 19,5 грн. = 7,75 разів або 775%
Максимально:1512,25 грн. : 19,5 грн. = 77,5 раза или 7750%

Олег Мороз пояснив, що податок буде платити ринок за всіх підприємців. А вже потім ринок буде збирати ці кошти у вигляді орендної плати за місця з підприємців. Пан Мороз наголосив на тому,
що підприємці просто не потягнуть щомісяця платити такі великі суми. Та й ринку немає де взяти стільки коштів, щоб одразу заплатити за податок. До того ж, якщо зараз продавці платять лише за те місце, яке вони займають, то тепер доведеться їм платити і за проходи, автостоянки, смітники та інші так звані пасивні території. Якщо закон буде прийнятий, ринок просто буде змушений закритися, тому що сплачувати такий ринковий податок підприємцям та ринкам не під силу.

„Є ще один вихід з ситуації - наступного дня після прийняття закону ми закриємо ринок та віддамо документи на перереєстрацію ринку в торгівельний центр, - сказав пан Мороз. – Тоді бюджет не отримає від нас ані ринкового податку, ані ринкового збору”.

Ніна Калініченко, директор ТОВ „Чернігівський колос” (Центральний ринок), повідомила, що зараз Центральний ринок отримує 200 000 грн. прибутку щомісяця. Для того, щоб сплатити ринковий податок за мінімальною ставкою, ринку доведеться щомісяця сплачувати 359 000 грн.! „Ми закриємо ринок, тому що ми не заробляємо стільки грошей!” – сказала пані Калініченко.

Олена Варнакова, голова профкому Чернігівської профспілки підприємців звернула увагу на те, що така ситуація призведе до масового безробіття. В цілому на Україні на ринках працюють близько 2 млн. українців, в Чернігові – понад 10 000 чоловік А ще якщо взяти до уваги родини продавців, то без хліба залишаться понад 50 тисяч чернігівців. „Ми не можемо допустити такого, - заявила Олена Варнакова. – Якщо нас не може захистити держава, то ми захищатимемо себе самі. Ми оголошуємо безстрокову акцію протесту”. Вона розпочнеться в Чернігові 15 січня – Красна площа перетвориться на ринок „Урядовий”, де неякісний товар продаватиметься по 500 у.о. „Може так ми назбираємо на ринковий податок” – сказала О. Варнакова. Того ж дня акція проходитиме в Києві біля будівлі Кабінету Міністрів.

Оксана Клименко






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини