реклама партнерів:
Головна » Європейський Союз посилює політику сусідства через агресивність Кремля

Європейський Союз посилює політику сусідства через агресивність Кремля


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Агресивна зовнішня політика Росії змушує Європейський Союз робити більше для зближення колишніх радянських сусідів Москви з Брюсселем.
Про це заявив Енеко Ландабуру, представник департаменту закордонних справ Європейської Комісії. Вже в березні ЄС розпочне здійснювати нову Східну політику партнерства, яка передбачає глибшу співпрацю з країнами, що входять до цієї групи: Україною, Білоруссю, Молдовою, Грузією, Вірменією та Азербайджаном.
Війна Росії та Грузії в серпні та недавнє газове протистояння з Україною мали головний вплив на плани Європейського Союзу щодо її східних сусідів, заявив під час слухань у комітеті з закордонних справ Європарламенту Енеко Ландабуру.
За його словами, «агресивна природа російської політики» щодо її сусідів ставить ЄС у ситуацію, в якій життєво важливо зміцнювати співпрацю зі східними сусідами.
Уже наступна зустріч ЄС на вищому рівні в березні, як очікують, підтвердить план Європейської Комісії щодо нової Східної політики партнерства.
А 7 травня в Празі відбудеться спільна зустріч керівників ЄС зі своїми колегами з України, Білорусі, Молдови, Грузії, Вірменії та Азербайджану.
За словами Ландабуру, «успішне» Східне партнерство – це те «найкраще» для її учасників, щоб одного дня долучитися до ЄС. Між іншим, Євросоюз вперше прямо пов’язує Східне партнерство і розширення, наголошує Ландабуру.
Разом з тим, він попереджає кандидатів на членство, що в ЄС немає одностайності щодо майбутнього розширення: «Питання вступу не є на порядку денному ЄС, подобається вам це чи ні. Це політична реальність. Немає ніякої злагоди в Європейському Союзі щодо початку переговорів про вступ, і це є факт».
А поки що ЄС може запропонувати шістці сусідів перспективу вільної торгівлі, можливість домовитися про асоційовані угоди та більше шансів для громадян цих країн поїхати і попрацювати в країнах Євросоюзу.
Представник департаменту закордонних справ Європейської Комісії Енеко Ландабуру зазначив, що діяльність ЄС на східному фланзі пов’язана з викликом із боку Москви. «Те, що ми робимо з нашою східною політикою, не подобається росіянам», – каже він. При цьому європейський чиновник одразу додав: «Це не наша робота втілювати в життя політику, яка особливо приємна для пана Путіна».
Водночас Ландабуру наголосив, що ЄС також намагатиметься підтримувати і розвивати зв’язки і з Москвою. Особливо, коли мова заходить про співпрацю в енергетичній галузі. Росія поки що залишається найбільшим постачальником енергоносіїв до Європи.
Втім, не всі в ЄС вважають політику східного партнерства чимось новим і ефективним. У цьому сенсі песимістом залишається, зокрема, депутат Європарламенту Іслер Беґен.
«У мене таке враження, – заявила вона, – що нові пропозиції є спробою приховати слабкі сторони політики сусідства. Бо договір про співпрацю, полегшення з візами, вільна торгівля – тут немає нічого нового...», – зазначила Беґен.
Вона вважає, що ЄС має дати своїм східним сусідам чітку перспективу членства, щоб це було серйозним стимулом для здійснення реформ.

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1373068.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
Усі новини