реклама партнерів:
Головна » Чому стоїть Львівський автомобільний завод

Чому стоїть Львівський автомобільний завод


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Якщо до 15 березня на одному з найбільших підприємств області – Львівському автобусному заводі – не вирішать проблему з виплатою заборгованої зарплати, то його колектив розпочне підготовку до страйку.
Про це з посиланням на голову ініціативної групи, головного інструктора заводу Володимира Будзана, повідомило інформ­агентство Presstime. Саме 15 березня за рішенням трудового арбітражу спливає остаточний термін виплати заборгованості.
Тим часом ситуація на під­приємстві залишається напруженою – частину працівників адміністрація відправила у відпустки. На знак протесту “лазівці” навіть перекривали автомобільний рух вулицею Хуторівка, однак ця акція була стихійною. Натомість керівництво заводу стверджує, що йо­­го роботу блокують екстремісти, які навмисно не допустили 350 робітників на робочі місця. “Група екстремістів, яка зацікавлена в дестабілізації роботи ЛАЗу, переслідуючи свої корисливі цілі та підбурювана деякими депутатами, не про­пус­тила на підприємство понад 350 працівників. У такий спосіб зірвавши змінне завдання і відстрочивши виплату заробіт­ної плати”, – зазначено в пові­домленні прес-служби заводу. При цьому в адміністрації під­приємства натякають на по­літичні сили, які зацікавлені в дестабілізації його роботи.
Розв’язанням ситуації навколо ЛАЗу нині займаються всі державні органи – від голови ЛОДА та міського голови до прокуратури. Щоправда, перспектив на швидке вирішення проблем підприємства наразі немає – за­значив у коментарі “Газеті” депутат Львівської облради й екс-керівник підприємства Степан Давидяк. Власне проблем у під­приєм­ства, за його словами, дві: перша – це виплата заборгованої зарплати, друга – перспектива подальшої роботи самого підприєм­ства. Щодо виплати заборгованості, то наразі чинний керівник підприємства пан Челяпін, за словами С. Давидяка, так і не зміг чітко пояснити, з яких коштів виплачуватимуть зарплату.
Стосовно подальших перспектив підприємства, то тут також більше запитань, аніж від­повідей. Принаймні твер­джен­ня власників підприємства Чуркіних, що продукцію ЛАЗу не хочуть купувати у Львові, пан Давидяк вважає несерйозною, оскільки ринок збуту під­приємства не зводиться до одного міста. Так само в депута­тів облради виникає враження, що в плани Чуркіних не входив розвиток підприємства. Щоб з’ясувати ситуацію, депутати облради хотіли б поспіл­куватись із власниками ЛАЗу під час зустрічі. Не відкидають, що Степан Давидяк може за­пропонувати російським власникам свої послуги “з пошуку нового ефективного влас­ника, оскільки є фахівцем у цій галузі”. Принаймні про це він роз­повів у коментарі “Газеті”. При цьому може йтися про іноземних інвесторів.
Степан Давидяк працював керівником ЛАЗу у 1991-1997 рр. та у 2000-2001 рр., однак до 2005 року зберігав за собою посаду почесного президента підприємства. Крім того, він є одним із міноритарних акціонерів ЛАЗу, щоправда, сумарно всі міноритарії володіють пакетом у 0,8% усіх акцій підприємства.

Олександр Сирцов
Джерело: "Львівська газета", http://www.gazeta.lviv.ua/articles/2009/01/29/36922/






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини