Україна олімпійська. Нагороджено провідних журналістів та фотографів цінними призами та пам’ятними дипломами
Вже восьмий рік поспіль за ініціативи Комісії НОК України «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху» Національний олімпійський комітет України проводить подібний конкурс. З кожним роком він набуває все більшого масштабу, до його проведення залучається все більше регіонів нашої країни, засобів масової інформації й журналістів.
Підводячи підсумки конкурсу, президент НОК України Сергій Бубка наголосив на позитивних зрушеннях та певних недоліках.
Цьогорічний конкурс став багато в чому рекордним. Зокрема, вперше роботи на розгляд Комісії були подані з усіх 27 регіонів нашої країни, а на розгляд журі прийшла найбільша за усі роки кількість робіт.
Говорячи про недоліки, Сергій Бубка підкреслив, що, нажаль, більшість провідних ЗМІ країни приділяють основну увагу закордонному спорту, не завжди віддаючи належне вітчизняним олімпійським подіям та українському спорту. Непокоїть президента НОК і тенденція щодо закриття спортивних редакцій та зменшення спортивного ефіру на загальнонаціональних телеканалах. До того ж, вітчизняні спортивні журнали, які долучаються до олімпійської тематики, на жаль, можна практично перерахувати на пальцях однієї руки.
На церемонії нагородження Сергій Бубка також наголосив на вагомій ролі засобів масової інформації у розвитку олімпійського руху: «На сьогоднішній день ми можемо говорити про те, що кількість акредитованих представників мас-медіа на Олімпійських іграх значно перевищує кількість атлетів. Так, для прикладу, під час останніх Олімпійських ігор у Пекіні на старт вийшли близько 10,5 тисяч атлетів, а змагання висвітлювали близько 22 тисяч журналістів, що вдвічі більше. Все це говорить про зростання зацікавленості олімпійським рухом, а також свідчить про збільшення ролі спортивних журналістів», - підкреслив президент НОК.
Сергій Бубка наголосив, що співпраця із ЗМІ є одним із пріоритетних напрямків роботи НОК України та додав, що успіх українських олімпійців у Пекіні, а також успішне проведення олімпійських проектів, таких як Олімпійський день бігу, Всеукраїнський олімпійський урок та «Герої спортивного року» – це підсумок в тому числі й спільних консолідованих дій із представниками пера та мікрофону.
«Приємно, що склалася добра традиція проведення таких конкурсів. Радує, що у нас є тісна співпраця, яка за останні роки стала ще більш конструктивною. Ми і в майбутньому розраховуємо на плідну роботу зі ЗМІ, адже перед нами стоїть ще велика кількість невирішених питань», - додав вітаючи переможців видатний легкоатлет.
За словами керманича українського олімпізму, НОК постійно шукає ефективні методи та шляхи для популяризації олімпійського руху. Так, цього року за ініціативи Комісії «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху» був вперше проведений Всеукраїнський конкурс на кращу спортивну фотографію. До конкурсу долучитися професіональні фотографи та любителі із 20 регіонів нашої країни.
«Цей конкурс був проведений вперше і ми вважаємо його успішним. Фотографія дозволяє ще раз пригадати яскраві миттєвості багатого світу спорту, пережити хвилини радості і гордості за своїх спортсменів і країну. Томку ми раді підвести підсумки конкурсу і нагородити його переможців. Як ви знаєте, щороку Національний олімпійський комітет проводить спеціальні спортивні фотовиставки. Отже роботи переможців конкурсу потраплять на чергову виставку і впевнений, займуть там гідне місце», - зазначив Сергій Бубка.
Голова Комісії НОК України «Засоби масової інформації та пропаганда олімпійського руху» Олег Волков проінформував, що традиція проведення конкурсів буде збережена: «Вже зараз ми працюємо над новою редакцією положення, в якій врахуємо всі позитивні моменти й недоліки. Переконаний, що саме за такими конкурсами майбутнє олімпійського руху країни, тому ця робота буде тільки посилюватись».
Фотозвіт з нагородження дивіться на офіційному сайті НОК України у розділі «Фотогалерея».
ПЕРЕМОЖЦІ VIIІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ СЕРЕД СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ «УКРАЇНА ОЛІМПІЙСЬКА»
Найкраща громадсько-політична газета (відділ спорту):
Відділ спорту газети «Запорізька правда» (м. Запоріжжя); Відділ спорту газети «Вечерняя Одеса» (м. Одеса); Відділ спорту газети «Проскурів» (м. Хмельницький).
Найкраща спортивна газета:
«Николаевские новости – Спорт» (м. Миколаїв); «Спортивка» (м. Львів); «Спорт та здоров’я» (м. Черкаси)
Найкращий спортивний журнал року:
«Олімпійська арена» (м. Київ)
Найкраща циклічна спортивна телепрограма:
«Спортфайли. Олімпійський відлік», «День Олімпіади» («Мегаспорт»); «Путь к Олімпу» (ТРК «Скіфія», м. Херсон); «Спорт-тижневик» (ТРК «Київ»), «Реванш» (Вінницька державна обласна телерадіокомпанія)
Найкраща циклічна спортивна радіопрограма:
«Планета спорту» (Національна радіокомпанія України); Цикл програм «Спортсевен» (м. Херсон)
Найкраще електронне видання (відділ спорту):
«Спортглавред» (м. Київ); електронне видання газети «Спорт-арена» (м. Донецьк)
Найкращі спортивні журналісти:
Олексій Дорошенко («Ваш Шанс», м. Суми); Ростислав Буняк («Новини Закарпаття», м. Ужгород); Сергій Розумяк (м. Миколаїв), Віктор Береговий («Чернігівські відомості», м. Чернігів)
Найкращі спортивні фотожурналісти:
Валерій Соловйов («Олімпійська арена», м. Київ), Микола Бочек («Команда», м. Київ), Андрій Деркач («Спортивний ярмарок», м. Рівне)
За відданість олімпійському руху:
Анатолій Косий (м. Дніпропетровськ), Іван Яремко (м. Львів), Леонід Бойко («Спортивна Київщина», Київська обл.)
Дебют в спортивній журналістиці:
Богдан Пастернак (м. Львів); Тетяна Невмержицька (Національна радіокомпанія України); Анастасія Сєнотова (м. Севастополь)
За найкраще висвітлення Олімпійських ігор в Пекіні:
ТО «Спорт» та «Світ спорту» (Національна телекомпанія України); Спортивний відділ інформаційної агенції «Укрінформ»
Жінки в спорті:
Ірина Корзюк («Вечерние вести», м. Київ); Людмила Русанова (газета «Новая», м. Київ); Станіслав Краєвой («Жизнь Луганська», м. Луганськ)
ПЕРЕМОЖЦІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ НА КРАЩУ СПОРТИВНУ ФОТОГРАФІЮ
Валерій Шайгородський (м. Чернігів), Владислав Білокрил (м. Донецьк), Микола Сидоров (м. Луганськ), Віктор Кошмал (м. Чернігів), Леонід Шевчук (м. Житомир), Андрій Деркач (м. Рівне), Олена Канавець (м. Прилуки), Леонід Бойко (Київська обл.), Ірина Корзюк (м. Київ), Євген Ласкін (м. Миколаїв), Валерій Білокрил (м. Донецьк), Віктор Флентін (м. Хмельницький).
Інформація НОК України