реклама партнерів:
Головна » Міжнародний суд ООН ухвалив рішення щодо Зміїного

Міжнародний суд ООН ухвалив рішення щодо Зміїного


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Міжнародний суд у Гаазі оголосив вердикт, що має владнати багаторічну суперечку між Україною та Румунією щодо морського кордону між двома країнами у Чорному морі.
Подробиці вердикту ще надходять, але українські і румунські дипломати кажуть, що рішення суду виявилося компромісне і частково врахувало аргументи обох сторін.
"Дуже важливо, що в українсько-румунських стосунках знято останню проблемну ситуацію", - сказав журналістам у Гаазі заступник міністра закордонних справ України Олександр Купчишин.
"Лінія є компромісною, а рішення суду є обов’язковим для обох сторін".
І Київ у Бухарест сподіваються, що лінія кордону визначена міжнародним судом покладе край суперечкам, що почалися ще між Радянським Союзом та Румунією 1967-го року.
Румунія називає чесним рішення Міжнародного суду ООН у справі про делімітацію континентального шельфу та виключної економічної зони з Україною.
Про це заявив заступник голови Національного агентства з мінеральних ресурсів Румунії Герман Міхай. «Суд схвалив чесне рішення», - сказав він.
Найсуперечливішим було питання статусу острова Зміїний та шельфу навколо нього, де, як повідомляють, є поклади газу та нафти.
Згідно з повідомленнями суд визнав українські аргументи, що Зміїний це не скеля, як доводили румуни, а острів, але суд не задовольнив тверджень України про значне розширення виключних економічних зон.

Компромісне рішення
Міжнародний суд ООН вважає, що острів Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України при визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.
Про це йдеться в оголошеному сьогодні рішенні Міжнародного суду ООН в Гаазі (Королівство Нідерланди).
Згідно рішення, острів Зміїний не дає підстав для розширення виключної економічної зони України за межі, визначені встановленої судом серединною лінією.
Про це йдеться у рішенні Міжнародного суду ООН, оголошеному сьогодні в Гаазі (Королівство Нідерланди) президентом суду Розалін Хіґґінс.
“Завдяки географічній конфігурації острів Зміїний не має ніякого впливу на можливе розширення виключної економічної зони України”, - зачитала вона.
“Врахування острова Зміїний означало б юридичний перегляд географії”, - заявила президент суду Розалін Хіґґінс, зачитуючи рішення.
Cправа про делімітацію континентального шельфу і виключних економічних зон України і Румунії в Чорному морі перебуває в суді з ініціативи Бухареста з 2004 року. 16 травня 2006 року Україна подала до Міжнародного суду ООН контр-меморандум.
Румунська сторона звернулася до суду, оскільки вважає, що острів Зміїний є не островом, а скелею. Натомість Україна доводить, що о. Зміїний все ж таки є островом, і довжина української частини узбережжя навпроти спірних територій становить 1058 км, а румунської – 258 км. Відповідно, на переконання України, спірні території шельфу необхідно поділити в пропорції 1 до 3: 53,3 тис. кв. км – за Україною, 21,9 тис. кв. км – за Румунією.
Острів Зміїний є територією України, що закріплено у договорі про добросусідство і співробітництво між Україною та Румунією 1997 року.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/ukraini....h.shtml






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини