реклама партнерів:
Головна » Міноборони України віддає землю уряду Криму, щоб не було кровопролиття

Міноборони України віддає землю уряду Криму, щоб не було кровопролиття


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Міністерство оборони України дало згоду на передачу земельної ділянки у Сімферополі, де репатріанти заснували селище Яньи К’ирим (Новий Крим), у власність автономної республіки.
Про це Радіо Свобода повідомив спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко.
За словами спікер кримського парламенту, це дає можливість знайти компроміс у гострому земельному конфлікті, що виник довкола цієї земельної ділянки на околиці Сімферополя. Анатолій Гриценко повідомив, що представники влади зараз проводять консультації зі сторонами конфлікту з метою укладення мирової угоди. У Раді міністрів АРК Радіо Свобода підтвердили, що відповідний пакет документів, підписаний міністром Юрієм Єхануровим до уряду надійшов у вівторок.
Минулого тижня Меджліс кримськотатарського народу заявив, що володіє інформацією про початок найближчим часом масштабної військово-міліцейської операції проти кримських татар. Мова йшла про кримськотатарське селище Яньи К’ирим (Новий Крим), що виникло на землях розформованої військової частини.
У 2006 році конфліктну ділянку, яка формально ще належала Міністерству оборони, Сімферопольська міськрада передала в оренду низці комерційних структур. Представники репатріантів, заявивши, що передача незаконна, самовільно зайняли землю і заснували там селище, де почали зводити житло 80 кримськотатарських родин. Вони також збудували одну з найбільших у місті мечетей, де зараз проходять намази.

Комерційні забудовники ще не визначилися, чи йти на компроміс
Представники комерційних фірм торік виграли суди проти репатріантів і вимагають силового звільнення ділянки. В середині січня міністри юстиції і внутрішніх справ України підписали спільний наказ, яким доручили кримській міліції та місцевому управлінню Державної виконавчої служби виконати рішення суду. Але репатріанти заявили, що захищатимуть свої будинки і мечеть, та закликали перших осіб держави і міжнародні організації не допустити кровопролиття.
Минулої п’ятниці голова Меджлісу, народний депутат України Мустафа Джемілєв запросив представників Парламентської Асамблеї Ради Європи до України, зокрема, до Криму для ознайомлення з цією конфліктною ситуацією. Для Радіо Свобода він повідомив, що візит членів моніторингової групи до Криму може відбутися у другій половині лютого, бо вже в березні ПАРЕ заслуховуватиме «українське питання».
Перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що вихід з політико-правової колізії, що виникла довкола Яньи К’ирим, є і він простий – запропонувати комерційним фірмам, що претендують на цю землю, сусідню ділянку. Адже поруч вільні майже 30 гектарів землі, тоді як репатріанти зайняли трохи більше 7 гектарів.
Схоже, інша сторона вже отримала таку пропозицію від кримської влади. Проте її представники поки що не коментують таку можливість. Водночас, Олександр Гаркуша, один із комерційних директорів фірми «Олві-Крим», формального орендаря цієї землі, сказав місцевим журналістам, що поступка репатріантам може стати небезпечним прецедентом…

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1378731.html






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини