реклама партнерів:
Головна » В Івано-Франківську закрили Меморіальний комплекс імені Степана Бандери

В Івано-Франківську закрили Меморіальний комплекс імені Степана Бандери


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Меморіальний комплекс імені Степана Бандери, поруч з повінню, — топ-тема минулорічного життя нашого міста.
Кому ж з іванофранківців не відомі перипетії з вибором місця, пошуками архітекторів, збором коштів як з бюджету, так і з громади? Враховуючи всю політичну демагогію, яка огорнула комплекс як густий туман, чули про це всі: від старого до малого. І ось цей великий день настав. 1 січня до 100‑річчя від дня народження Бандери пам’ятник таки відкрили. Все як годиться — помпезність, вінки, прапори, промови політиків. Дали право на слово навіть родичам, щоправда, під кінець. Й Івано-Франківську врешті відкрили, що ж за диво таке — Меморіальний комплекс Степана Бандери.
А через чотири дні, уже без усіляких урочистостей, його тихо закрили, бо виявилося, що до повноцінного функціонування він ще не готовий. І стоїть він зачиненим уже більше місяця. Просто як пам’ятник, а внизу приховано величезне приміщення. Збудувати то його збудували, а от що ж там буде, — не вирішили. Але все ж таки справа зрушила з місця — на минулому міськвиконкомі було прийнято рішення — віддати це приміщення міському управлінню освіти та науки.
За словами заступника міського голови Зінаїди Федорук, ця ідея була єдиною. Оскільки повноцінний музей там зробити складно — вимоги занадто високі, тому вирішили обмежитися тільки музейною експозицією. А в самому комплексі створити позашкільний заклад — Центр громадської освіти для молоді.
Начальник міського управління освіти та науки Михайло Верес розповідає, що освітяни дуже позитивно сприйняли цю пропозицію і вважають, що готові взяти на себе відповідальність й створити справді функціональний позашкільний заклад для дітей міста. У запропонованій ними програмі мова йде про центр, який справді буде об’єднувати усіх школярів. «Ми б там проводили і науково‑пошукову роботу і краєзнавчу роботу, і просвітницьку, і різноманітні заходи набагато більшого масштабу, ніж ті, що проводяться зараз по школах, для прикладу, до дня Злуки чи пам’яті героїв, свята, присвячені видатним особистостям. Також там планується урочисте вручення паспортів громадянина України старшокласникам. Зал, де зараз виста­влена експозиція, можна використовувати і для проведення конференцій та зустрічей» — каже Михайло Верес.
Проте на реалізацію цього задуму потрібна ще згода міських депутатів, тобто пропозиція буде винесена на наступну сесію міської ради. І звісно, комплексу у будь-якому випадку потрібно додаткове фінансування. Згідно з пропозицією освітян сам штат центру зовсім невеликий — директор і кілька методистів, але окрім їхньої зарплатні, потрібно враховувати ще й заробітну плату для технічних працівників, оплату комунальних послуг та охорони.
У випадку прийняття сесією рішення передати приміщення управлінню освіти та науки, центр фінансуватиметься з коштів на позашкільну освіту. Зінаїда Федорук стверджує, що на це повинні бути виділені додаткові кошти. «На фінансування зараз бракує понад 400 тисяч гривень, коли приймався бюджет, була домовленість з депутатами в першу чергу закрити цю недостачу».
Проте сам комплекс, перш за все, чекає на кошти з бюджету розвитку міста. Управління капітального будівництва також перебуває в очікуванні рішення наступної сесії міськради, а саме прийняття бюджету розвитку міста. Оскільки минулорічний бюджет розвитку був недовиконаний, тому й коштів на завершення комплексу не вистачило. Начальник упра­вління капітального будівництва Володимир Ковальчук, розповідає, що саме приміщення готове на 98 % відсотків. Все, що ще залишилося, — поставити ліфт для інвалідів, перевірити охоронну та пожежну сигналізації. Після отримання коштів самої роботи залишиться на місяць-півтора, тоді об’єкт можна буде здавати в експлуатацію.
Майбутнє Меморіального комплексу імені Бандери, коли його врешті буде завершено, для чого він буде призначений, чи справді там зможуть згуртувати міських школярів залежить від рішення міських депутатів. Будемо сподіватися, що ліміт піару навколо комплексу вже себе вичерпав, і рішення сесії міськради буде присвячене не йому, а громаді.

Джерело: http://pravda.if.ua/news-6492.html

QR-код посилання на сторінку
Коментарі

avatar

Останні новини

20:54
28-Трав-2023
На Таврійському напрямку Українські війська виконали 609 вогневих завдань
На Таврійському напрямку підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони протягом
20:17
28-Трав-2023
Терорист Гіркін заговорив про державний переворот у росії
На думку Гіркіна, Пригожин фактично оголосив війну частині воєнної і державної номенк
20:25
24-Трав-2023
Бійці РДК і Легіону Свобода Росії про підсумки рейду в Бєлгородській області
Бійці Російського добровольчого корпусу і Легіону Свобода Росії провели пресконференц
21:09
23-Трав-2023
Парламент Словенії визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу
Парламент Словенії у вівторок ухвалив декларацію про визнання Голодомору 1932-33 рокі
21:41
22-Трав-2023
У Бєлгородській області росія в терміновому режимі евакуює сховище ядерних боєприпасів
У Бєлгородській області РФ почалася евакуація на об'єкті Бєлгород-22, де росіяни збер
19:42
21-Трав-2023
Українські війська взяли Бахмут у напівоточення
Ворогу не вдалось оточити Бахмут і вони втратили частину панівних висот довкола міста
20:55
20-Трав-2023
На Таврійському напрямку знищено майже чотири роти ворога
"Продовжуємо нищити ворога.
Підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборон
12:49
20-Трав-2023
Українські сервіси автоматизації: Торгсофт

Товарно-фінансовий контроль будь-якого сучасного бізнесу потребує технічних засобі

19:55
18-Трав-2023
Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
18-го травня громада Чернігівщини разом з усією Україною вшановує пам’ять жертв геноц
20:40
17-Трав-2023
Сенат Франції визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу
Сенат Франції слідом за нижньою палатою парламенту, Національною асамблеєю, схвалию р
Усі новини