реклама партнерів:
Головна » Тернопільські вибори 2009. Бути чи не бути позачерговим виборам до облради

Тернопільські вибори 2009. Бути чи не бути позачерговим виборам до облради


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Блок Юлії Тимошенко вимагає від парламенту відмінити проведення позачергових виборів у Тернопільську облраду.
18 грудня минулого року Верховна Рада своєю Постановою призначила вибори на 15 березня. Таким чином поставила крапку у півторарічному протистоянні між депутатами від блоку Юлії Тимошенко і «Нашою Україною».
Через бездіяльність і постійні скандали в Тернопільській облраді, і було ухвалене рішення про її розпуск. По суті, на Тернопільщині панував правовий хаос. За рішення призначити позачергові вибори у Тернопільській облраді проголосували 370 народних депутатів: від Партії регіонів - 133, БЮТу - 152, НУНСу - 40, КПУ - 26 та Блоку Литвина – 19 парламентарів.
Непорозуміння між місцевими бютівцями та нашоукраїнцями розпочалось через розподіл посадових портфелів. На сесіях не ухвалювались важливі для життя регіону рішення. Зрештою, подібна ситуація панує у Львівській облраді, де постійне протистояння між депутатами від БЮТу та «Нашої України».
Суд визнав нелегітимною діяльність Тернопільської облради, незаконним рішення кількох сесій і позбавив мандатів десятьох обранців.
На думку політологів, найкращим виходом у цій ситуації є дострокові вибори, щоб прийшли нові політичні сили.

Дві виборчі комісії в одному будинку
Про свою участь у виборах на сьогодні заявили 17 блоків і партій. Але парадокс ситуації в тім, що від часу оголошення позачергових виборів у Тернополі діяли дві паралельні виборчі комісії, які розташовувались в одному будинку.
Найспритніші подавали документи про участь у виборах у дві комісії і виявились передбачливими. Днями Тернопільський окружний адміністративний суд визнав недійсним рішення сесії облради щодо створення і дії нової виборчої комісії та визнав її незаконною. А тому усі, хто подавав у цю комісію документи, не мають права брати участь у виборах.

«БЮТ і «Наша Україна» зривають вибори»
2 лютого депутати від блоку Тимошенко і «Нашої України» зареєстрували у Верховній Раді проект Постанови про визнання такою, що втратила чинність Постанови Верховної Ради «Про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради». 6 лютого парламент мав би це питання розглянути.
Голова Тернопільської облради, представник БЮТ, Михайло Миколенко заявляє, що в умовах економічної кризи недоцільно витрачати більше 10 мільйонів гривень. Натомість, за словами голови ВО «Свобода»Олега Тягнибока, БЮТ і «Наша Україна» свідомо зривають вибори, «бо бояться докорінного очищення влади».
Олег Тягнибок заявив, що «після старту виборчої кампанії Тернопільської обласної ради розпочались політичні ігрища на печерських пагорбах. Виявилось, що тернопільські вибори можуть суттєво змінити конфігурацію політичних сил в Україні».

Бютівці набирають заледве 20%, нашоукраїні – 2%
На думку політолога Юрія Шведи, нині депутати від блоку Юлії Тимошенко і «Нашої України» втратили довіру у своїх виборців, а тому побоюються програти.
Ще у грудні обласний осередок БЮТ на Тернопільщині заявляв, що політична сила не боїться виборів, оскільки набере 50% голосів. Нині перед місцевими політиками ставиться чітке завдання: набрати 35% або зірвати вибори.
Згідно останнього соціологічного опитування, проведеного Центром «Соціоінформ», за БЮТ на місцевих виборах проголосують заледве 20% виборців. За нашоукраїнців віддадуть свої голоси 2% мешканців Тернопільщини, за ВО «Свобода» - більше 12%, партія «Єдиний Центр» набрала б 5% , «Народна самооборона» - 0,7% Народний Рух України - менше 1%.
Цікаво, що проти всіх готові голосувати 20% і більше 40% респондентів не визначились кого б мали підтримати на виборах у Тернопільську облраду. Тобто, кожен другий мешканець втомлений і розчарований від політичної нестабільності.
Тетяна Тарасенко, голова Комітету виборців Тернопільщини зазначила: «Тернопільщина завжди була особливою області, вона показували високу відвідуваність виборів. Люди завжди були законослухняні і прийдуть на ці вибори. А це лакмусовий папірець, це зразок, експеримент, якими будуть подальші вибори. Думаю, що результати будуть несподівані».

Тернопільські вибори –моніторинг настроїв галичан
Зрозуміло, що вибори до Тернопільської облради це моніторинг настроїв галичан. Однак чи перевибори гарантують злагоджену роботу представницького органу влади? Радше ні, зазначає Юрій Шведа. Адже напередодні президентських виборів між політичними силами продовжуватиметься протистояння.
Більшість політологів схиляються до думки, що вибори в парламент і в місцеві органи влади необхідно розвести у часі. Адже більшість виборців не вельми звертають увагу на списки в місцеві органи влади, коли заповнюють бюлетені в парламент.

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1380217.html


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:49
24-Лип-2024
Суд апеляційної інстанції підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів стародавній»
23 липня Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення чергову апел
21:33
23-Лип-2024
МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА
Сьогодні, 23 липня, на засіданні Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурн
21:17
22-Лип-2024
У Євпаторії окупаційна влада почала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного знищення храму Пр
07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

13:44
16-Лип-2024
Чернігівські рухівці про річницю Декларації про державний суверенітет України
Сьогодні чернігівські рухівці, хоч і скромно, але згадали про річницю Декларації про
Усі новини