реклама партнерів:
Головна » 2009 » Лютий » 9 » Юлія Тимошенко розплачується по російському кредиту

Юлія Тимошенко розплачується по російському кредиту


2009 » Лютий » 9
Коментарі: 0 Погляд. Версії

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Прем'єра України звинуватили в продажі батьківщини, пише Наталія Непряхіна в сьогоднішньому числі російської газети КоммерсантЪ
В Україні розпалюється новий скандал навколо відносин з Москвою, в центрі якого знову опинилася прем'єрка Юлія Тимошенко. Адміністрація Президента Ющенка звинуватила її в здачі національних інтересів під час таємних переговорів з Росією про надання Києву валютного кредиту. На думку опонентів, заради поповнення бюджету пані Тимошенко готова передати під російський контроль стратегічні активи України і піти на численні поступки - від делімітації українського кордону до преференцій російським інвесторам. Заперечуючи переговори з Москвою, пані Тимошенко підтвердила, що Росія погодилася надати Україні кредит у розмірі $ 5 млрд.
Першим про таємні переговори з російським урядом увечері в п'ятницю заявив уповноважений Президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. В ефірі телеканалу Інтер він повідомив, що 5 лютого до Москви вирушила урядова делегація для проведення переговорів про спеціальний кредит". Зі слів Богдана Соколовського, кабінет вступив у переговори з Москвою, без відома Президента Ющенка, хоча на "завдання для делегації є підпис міністерства закордонних справ, когось із заступників".
Втім, найбільше обурення уповноваженого Президента викликав не сам факт таємних переговорів з Москвою, а їх зміст. За словами Богдана Соколовського, "в технічному завданні української делегації вперше з 1994 року пов'язується питання отримання кредиту від Російської Федерації з ратифікацією договору про нульовий варіант". У зв'язку з цим пан Соколовський назвав подібні дії "незаконними" і закликав негайно відреагувати на дії Юлії Тимошенко як правлячу коаліцію, так і опозицію в Раді.
Нагадаємо, що угоду про "нульовий варіант" розробили на початку 1990-х років і стосувалася вона розподілу майна колишнього СРСР. Як правонаступниця СРСР, Росія запропонувала колишнім республікам відмовитися від всіх майнових претензій на колишню радянську власність за кордоном, зі свого боку висловивши готовність взяти на себе погашення боргів колишнього Союзу. У 1994 році "нульовий варіант" підписали усі республіки, за винятком України, яка заявила про свої претензії на 16,37% колишньої радянської власності.
Водночас подробиці переговорів у Москві, з посиланням на джерела в українській делегації, розкрив у суботу український тижневик Дзеркало тижня. За даними газети, в переговорах українську сторону представляли заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський, а також представники МЗС та Національного банку. Передбачувана сума кредиту складає $ 5 млрд, причому остаточне узгодження умов має відбутися через тиждень в Москві.
Коли Дзеркало тижня звернувся за коментарем до міністра фінансів України Віктора Пинзеника, той повідомив, що дізнався про факт переговорів в Москві від журналістів. Зв'язатися з головою делегації Анатолієм Мярковським "Ъ" не вдалося, однак джерело "Ъ" в Мінфіні України підтвердило, що "пан Мярковський проводив переговори в Москві". У свою чергу, джерела "Ъ" в Мінфіні РФ категорично відмовилися коментувати переговори з Україною.
Водночас, з посиланням на джерела в делегації, українські ЗМІ повідомляють про те, що під час зустрічі з міністром фінансів РФ Олексієм Кудріним російська сторона висунула низку додаткових умов отримання кредиту. Зокрема, Москва чекає від Києва ратифікації угоди про так званий нульовий варіант з наступним вирішенням Україною питань власності колишнього СРСР за кордоном, рішення спірних питань з російською власністю в Україні, а також визнання Україною як держборгу боргів українських підприємств перед Внешэкономбанком СССР.
Юлію Тимошенко новий скандал навколо відносин з Москвою застав в Мюнхені, до якого вона вирушила для участі у міжнародній конференції з безпеки. Коментуючи заяву Богдана Соколовського та повідомлення українських ЗМІ, Юлія Тимошенко повідомила, що інформація про таємні переговори в Москві і обговорювані на них умови не відповідає дійсності. "Ці речі спрямовані не на економічну та політичну стабільність, а на деструктив", - заявив прем'єр-міністр.
Втім, пані Тимошенко визнала, що направляла листа в Росію, США, Японію, Китай та країни ЄС з пропозиціями "сприяти підписанню відповідних договорів" про кредитування. Гроші, за словами Юлії Тимошенко, підуть на покриття планового дефіциту українського бюджету. "Ми вже отримали позитивні відповіді на ці листи від деяких країн, у тому числі і від Росії", - повідомляла прем'єр.
Однак низка українських економістів закликає Кабінет Міністрів відмовитися від переговорів з Росією, незважаючи на те, що обіцяні $ 5 млрд можуть повністю покрити дефіцит бюджету.
Старший економіст центру "CASE-Україна" Володимир Дубровський нагадує, що після надання російського кредиту Киргизії Бішкек відмовився від надання США на своїй території військової бази Манас. "Тому в нашому випадку варто дивитися на підводні камені договору, і стосуватися вони можуть нашої зовнішньополітичної позиції - відмова від НАТО, відмова від перегляду умов перебування Чорноморського флоту Росії на українській території", - говорить він. "Варто подивитися тільки на газові переговори, які завжди перетворюються в політичне питання", - додає аналітик.
Експерт Бюро економічних і соціальних досліджень Владислав Комаров побоюється, що, перебуваючи в фінансовій залежності від Росії, Україні доведеться на шкоду собі делимітувати кордон з Росією, надавати пільгові умови ведення бізнесу в Україні російським інвесторам і допустити Газпром до участі в розробках Чорноморського шельфу

Джерело: http://ua.korrespondent.net/worldabus/736968

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

22:04
21-Чер-2021
«Лідер» російського флоту: чому Росія продовжує відкладати проєкт сучасного ескадреного міноносця
Вперше про перспективний ескадрений міноносець проєкту 23560 «Лідер» заговорили в 200
22:37
20-Чер-2021
Військово-морські навчання Україна-НАТО як кістка в горлі для Росії
Активна співпраця України з НАТО лякає і насторожує офіційну Москву. І цьому є дуже п
22:08
18-Чер-2021
У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна
Такі спільні навчання - це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на наб
22:41
14-Чер-2021
В НАТО оголосили, що Україна отримає членство через ПДЧ
Лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу.
Коп
16:12
14-Чер-2021
Уламки імперії: як випускники російської розвідшколи псують авторитет своїх «дідів»
З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Іст
20:48
12-Чер-2021
Нові два українських видання про країни Африки
Навесні 2021-го побачили світ книги Юрія Косенка «Сомалійські прислів'я мовою оригіна
18:56
11-Чер-2021
Чому сказилася Росія через напис "Героям слава!" на формі української збірної
УЄФА пішов на поводу у Росії і намагався заборонити гасло "Героям слава!" на формі ук
11:48
11-Чер-2021
Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Вісім запитань до імунолога
1. Чому у вакцин виникає побічна дія і якою вона може бути?
Вакцина спричиняє
09:42
11-Чер-2021
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: як псевдоукраїнські медіа маніпулюють громадською думкою
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізував три пропагандис
15:56
10-Чер-2021
Безпека держави напряму залежить від захищеності її інформаційного та кіберпростору
Сьогодні Служба безпеки України реалізує весь комплекс заходів для інформаційної та к
Усі новини