реклама партнерів:
Головна » Чи повернуться німці до українського Ан-70?

Чи повернуться німці до українського Ан-70?


Коментарі: 0 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Європейський проект військово-транспортного літака А400М стоїть на межі провалу.
Це може означати новий шанс для українсько-російського літака Ан-70, який німецькі експерти ще вісім років тому вважали кращим.
Престижний проект ризикує стати могилою для мільярдів. Європейський «Аеробус», дочка аерокосмічного концерну EADS, натякає, що може відмовитися від будівництва військово-транспортного літака А400M. «Ми хочемо будувати цей літак, але не будь-якою ціною», - заявив недавно керівник «Аеробуса» Томас Ендерс на економічному форумі в Давосі.
Оглядачі в Німеччині оцінили цю заяву як поворотний момент. Раніше «Аеробус» та EADS спростовували чутки про можливе припинення проекту. Згідно з планами, літаки мали надійти замовникам ще торік.
Але сталося не так як гадалося. Проект А400М затримується через дедалі нові проблеми: то щось не так із комп’ютерним обладнанням, то з керуванням літака, то з пропелерами. Крім того, літак виявився занадто важким, а його вартість давно перебільшила заявлену суму. Німецькі військові побоюються, що перші транспорті «Аеробуси» надійдуть аж 2014 року. Якщо до того часу будівництво не зупинять взагалі.

Ан-70 – «краща альтернатива»
За даними інтернет-видання «Шпігель-онлайн», уже зараз у Міноборони ФРН думають про можливі альтернативи. Це може стати смертельним вироком для проекту, бо німці замовили 60 із загалом майже 190 літаків А400М, що має надійти до армій країн Євросоюзу.
Від таких повідомлень мають зрадіти українські авіабудівники. Понад вісім років тому Україна пропонувала європейцям військово-транспортний літак Ан-70, який мала виробляти спільно з Росією. «Антонов» був значно дешевший за «Аеробус». Влітку 2000 року німецькі ЗМІ оприлюднили таємні документи, згідно з якими, закупівля 73 літаків А400М для потреб німецької армії обійдеться на 3,3 мільярда марок дорожче, ніж Ан-70.
Більше того, німецькі військові віддавали перевагу саме українській машині. Ганс-Петер фон Кірхбах, тодішній генеральний інспектор бундесверу, прямо говорив, що Ан-70 «за всіма суттєвими критеріями – краща альтернатива». Але уряд ФРН віддав перевагу європейському проекту. З політичних міркувань, як говорили критики. Адже «Аеробус» - це також і німецький концерн, а отже йшлося про робочі місця.

Що скаже Росія?
Після відмови європейців Україна і Росія досі не можуть вирішити подальшу долю Ан-70. Донедавна з Москви надходили суперечливі сигнали. Російські військові вже говорили, що виходять з проекту і розробляють свої альтернативи. Але в серпні 2008 заступник начальника Генштабу ЗС Росії Анатолій Ноговіцин сказав: «Цей проект нам цікавий».
Українська сторона закликала росіян визначитися. Про це заявив наприкінці грудня міністр оборони Юрій Єхануров. А депутат Верховної Ради і голова ради директорів компанії «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв заявив, що Україна будуватиме Ан-70 незалежно від рішення Москви.

Джерело: "Німецька хвиля", [url=http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4001126,00.html]http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4001126,00.html[/url]






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини